Żyla, żyletka, śmierć.Aniele usłysz moje myśli,które uciszyleś ...

Żeby korzystać z logowania do domeny w Windows 2000/XP/2003 należy posiadać konto zwykłe konto na serwerze będącym podstawowym kontrolerem domeny (PDC) oraz owe konto musi być uaktywnione jako konto SMB. Owe konto SMB posiada inne hasło mimo tego samego loginu jak na zwykłym koncie, gdyż baza haseł miedzy nimi nie jest synchronizowana. Dodatkowo Windows 2000/XP/2003 wymaga posiadania tzw. konta zaufania maszyny. Test to specjalny rodzaj konta na serwerze charakteryzujący się m.in. tym że musi mięć koniecznie tą sama nazwę co nazwa twojego komputera w sieci LAN (tzw. nazwa NetBiosowa) i służy tylko do Logowania do domeny dla Windows 2000/XP/2003 czyli opartych na rodzinie Windows NT.
Jeśli używasz Windows XP musisz pobrać i zaaplikować dla twojego systemu poniższy plik rejestru:
CODE



Witam

Mam 2 - komputery polaczone w siec. Pierwszy pracuje na systemie Windows Server 2003(kontroler domeny), drugi to widnows 2000 professional sp4. Chce sobie zrobic profil mobilny, czyli po wylogowniu i ponownym zalogowaniu na kompie windwos 2000 powraca pulpit! Komputery pacuja w domenie. Tak skonfigurowalem:


Na komputerze z win2003(server) utworzylem katalog profile i go udostepnilem nadajac odpowiednie prawa dostepu. Nastepnie zalogowalem sie na win2000 konto uzytkonik(tomek)gdzie utworzylem profil(elementy pulpit, menu start...). Nastepnie zalogowalem sie na kompie z win2000 na konto administrator nastepie wykonalem czynnosci: wlasciwosci moj komputer, zakladka profile. Profil tomek zminilem na mobilny i przekopiowalem go na serwer czyli do folderu profile(utworzony na win2003 i udostpeniony) o ktorym pisalem na poczatku. Nastepnie zalogowalem sie na komp z win2003 -- uzytkonicy i komputery active directory, users i uzytkonik(tomek)- wlasciowsci, nastepnie zakladka profil. I tam jest kilka opcji


sciezka profilu
skrpt logowania

sciezka lokalna
podlacz


Ja wpisalem w sciezke profilu to: \\server\profile\tomek

PO zalgowaniu na kompie z win2000 na konto uzytkonika tomek podczas logowania wskauje mi napis: nie masz uprawnien do swojego profilu centralnego umieszczonego w \\server\profile\tomek skontaktuj sie z administratorem sieci


Gdzie tkwi blad? Uprawnia do folderu profile sa nadane odpoweidnie!





loguje sie do domeny Win 2003 SBS jako inny uzytkownik z mojej sieci biurowej i od razy w windzie zakladany jest nowy profil o nazwie loginu . da sie to jakos wylaczyc ? zeby wpisywalo login innego usera z sieci logujac sie do servera przy przy ladowaniu pulpitu ale zeby komputer nadal korzystal z dotychczaswogo progilu czyli mojego. ? ma ktos jakies pomysl ?

[size=9][Zmoderowane @Mateo] Dokonano zmiany nazwy tematu. Proszę zapoznać się z regułami odnośnie nazewnictwa tematów.
[size=9][Zmoderowane @Mateo] Temat przeniesiony: Windows -> Windows XP



Witam,
Mam komputery z Windowsem Xp podpięte do domeny. Wymieniłem serwer domeny(windows 2003 standard edition). Przed wypięciem starego serwerka odłączyłem wszystkie w/w stacje od domeny. Później dodałem te komputery do nowej domeny. Każdy z użytkowników logując się dostał nowy profil i ja jako administrator chciałem skopiować profile użytkowników poprzez właściwości systemu/zaawansowane/profile uzytkownika/ustawienia, ale okazało się, że wszystkie profile ze starej domeny(oprócz lokalnych kont) zniknęły, a właściwie zmieniły nazwy na Konto nieznane i automatyczne uniemożliwiając mi skopiowanie je. W pracy wielokrotnie robiłem takie kopiowania i nie było problemu. Wszystkie profile były widoczne. Co zrobiłem nie tak? Dlaczego komputery nie zapamiętały profili?

Zauważyłem również, że w nowej domenie jest podobnie. Dopóki dany komputer jest w sieci(podłączony do domeny) profile są widoczne, ale kiedy odłączę kabel sieciowy od komputera i zrestartuje go automatycznie profile są widoczne jako Konta nieznane. Użytkownicy mogą się logować, więc bufor logowania działa.




WHYYYYYY ????
ano dlatego ze ACL pod Home nie dziala (chyba ze intalujesz narzedzia z NT 4.0 SP6a, lub bedziesz sie "bawil" z trybem awaryjnym co jest jeszcze bardziej niewygodne), problemy z siecia (mam oprocz XP Pro, XP HE, FreeBSD, i linuksa, zabawa z HE byla niemilosierna), dlatego iz brat nie chce aby siostra czytala jego dokumenty dlatego ze...
Lista jest dluga.


różnica w XP Home a Prof sporowadza się do pracy w strukturze domenowej. Sieci korpooracyjne oparte są na modelu Domeny (inne przechowywanie haseł, inne uprawnienia, grup policy itp...) i do takich zastosowań dedykowany jest PRO.
Nie sądzę, żeby kolega kupujący kompa stawiał sobie drugi komputer z Windows 2003 lub 2000 serwer i Active Directory w domu ...a tylko do pracy w domenie potrzebny jest PRO XP Home nie obsługuje logowania do domeny dlatego nie nadaje się do zastosowania w sieciach firmowych (tzn. nadaje się, ale jest strasznie upierdliwy ze względu na logowanie)


Patrz wyzej, (amator teoretyk?).

Jeżeli kolega kupiuje nowy komputer i nastawia się na system OEM to proponuję XP home
1 - nowszy i stabilniejszy od 2000


A ta "teoria" o lepszej stabilnosci to skad?
Pomijacac gry, skonfigurowanie XP (Pro oczywiscie, bo z Home niewiele da sie zrobic) aby przypominal parametry w2k zajmuje nieco czasu.
XP zawiera sporo opcji bardziej dojrzalych, ale absolutnie nie dotyczy to stabilnosci. Faktycznie w dziedzinie stabilnosci krzywa wyglada tak
NT 3.5 > NT 4.0 > 2000 = XP
Miedzy innymi dlatego iz video nie bylo zintegrowane z kernel. System byl wolniejszy, ale skraszowac bylo niezwykle trudno.




Wtedy odzyskałem system z obrazu savepart.

+


Komunikat z próby logowania się do serwera brzmiał mniej więcej tak:
"system windows nie może połączyć się z tą domeną ..."


Znając komunikat sprawa wydaje mi się jaśniejsza. I przyczyną może być właśnie soft odtwarzający z obrazu a nie żadne infekcje. Spróbuj wykonać instrukcję z artykułu:

Unable to Logon to Win2003 Domain AD Due to Windows Cannot Connect to the Domain Error



.



Problem jest taki: z IE6 na komputerze zalogowanym do domeny AD wpisuje adres strony na IIS (na IIS jest ustawione UWIERZYTELNIANIE ZINTEGROWANE) i strona sie wyswietla - wszystko OK. Ale jezeli probuje wejsc na site z komputera nie bedacego w domenie na site IIS - wyskakuje monit logowania i po wpisaniu domeny/loginu oraz hasla przegladarka ROWNIEZ wyswietla strone.
Pytanie: Jak zablokowac wyskakujacy monit wraz z mozliwoscia zalogowania sie do IISa , jezeli pracuje na komputerze nie bedacym w domenie? Uwierzytelnienie w tym przypadku nie powinno byc mozliwe jako ze staja robocza nie jest w domenie Active Directory...

Serwer Windows 2003 serwer
stacja: Windows XP
IIS 6.0


Pozdrawiam,
Barty



Witam!

Mam pytanie do znawców tematu, sprawa wygląda tak:

Postawiłem serwer w domu na ściąganie filmów na Windows 2003 Enterprise z MSDNa dodałem do niego logowanie zdalne serwer FTP i cały ten pakiet IIS ale nie o to chodzi, ogólnie serwer śmiga i powoli rozbudowuje go o nowe usługi. Ostatnio wymyśliłem coś takiego:

Doinstalowałem oraz zarejestrowałem się na www.no-ip.com oraz odblokowałem w moim routerze wszystkie porty (opcja DMZ) tak żeby komp był "widoczny" przez neta. W pracy nie mam dostępu do internetu i mam polokowane większość portów wyjściowych poza firmę, siec oparta na domenie, dostałem jednorazowo login i hasło kumpla tak wiec uruchomiłem "JAKO" kumpel który ma dostęp do internetu - pulpit zdalny i połączyłem się z moim serwerem. Teraz powoli przechodzę do meritum sprawy:

Port pulpitu zdalnego standardowo to 3389 - ja na swoim loginie mam go zablokowanego, ale wiem ze nasz system na którym pracuje komunikuje się z serwerami spoza firmy a wiec przez internet. Moje pytanie brzmi czy da rade znaleźć ten port i zmienić standardowy pulpitu zdalnego na ten aktywny tak abym miał połączenie z mojego mocno polokowanego loginu? Może użyć jakiegoś rodzaju tunelowania? Jak sprawdzić które porty z mojego loginu wychodzą na zewnątrz? I czy ogóle jest to możliwe?

Pozdrawiam
Osamex

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • qup.pev.pl