Żyla, żyletka, śmierć.Aniele usłysz moje myśli,które uciszyleś ...

Mam pod opieką serwer który stanowi bramę dostępową do internetu dla sieci lokalnej (40 komputerów). Podłączone komputery zajmują całe pasmo 2MB/s czyli wszystkim internet działa proporcjonalnie wolniej. Chce jednak aby pakiety przesyłane na porcie 32001 przechodziły w pierwszej kolejności czyli żeby serwer obsługiwał najpierw te pakiety a potem zajmował się wszystkimi pozostałymi. Można powiedzieć że chce uprzywilejować ten port.
Potrzebuje do tego odpowiedniego wpisu do listy kontroli dostępu, sęk w tym że nie wiem jak ten wpis ma wyglądać. Dla tego pytam czy ktoś z was wie ;)



Mój problem polega na tym, że nie moge pobrac żadnego pliku audio lub wideo z internetu. Korzystam z sieci lokalnej, ale gdy próbuję coś pobrać np. chcę posłuchać stacji radiowej komputer najpierw uruchamia windows media playera, a potem słychać coś w rodzaju pi pi pi pi, tak jakby próbował ustanowić połączenie z internetem poprzez modem, który jest zainstalowany ale go nie używam. Efekt jest taki, że komputer zawiesza się i muszę go resetować. Problem taki nie występuje gdy ściągam pliki w formacie realaudio i realwideo poprzez Real Playera, wówczas wszystko jest w porządku. O co w tym wszystkim chodzi i jak rozwiązać ten problem????????? Korzystam z Windows Me i WMP 9
Z góry dziękuję za pomoc.



Witam.

Na urządzeniu DIR-635 należy dokonać przekierowania portu odpowiadającego za połączenia z serwerem FTP na komputer obsługujący te połączenia w Twojej sieci lokalnej.

W tym celu skorzystaj z instrukcji jaką umieściliśmy na stronach firmy D-Link z przykładem przekierowania portów dla serwera stron WWW.
Instrukcja - kliknij tutaj.

Na jakich portach działa usługa FTP?
Odpowiedzi szukaj w bogatych zasobach Internetu używając wyszukiwarek internetowych lub sprawdź w ustawieniach swojego serwera FTP.
Informacje dodatkowe poniżej:
Lista aktualnie z góry przydzielonych numerów portów do konkretnych usług.



DIR-635 problem z Remote Management
Hardware Version: A1 Firmware Version: 1.09W

TOOLS>ADMIN>Administration
Enable Remote Management : włączone
Remote Admin Port : 8080
Remote Admin Inbound Filter : Allow All
Details : Everyone allowed

Zarządzanie w sieci lokalnej działa bez zarzutu.
Każda próba połączenia z internetu do panelu zarządzania kończy się fiaskiem.
W LOGS mam informację że połoczenie jest blokowane. Dodam, że nie mam ustawionych żadnych reguł na FireWallu

P_O_M_O_C_Y



Niezabezpieczona sieć to zła sieć. Niemiecki, federalny sąd kryminalny wydał orzeczenie, z którego wynika, że na obszarze tego kraju jest obowiązek dobrego zabezpieczenia własnej, lokalnej sieci bezprzewodowej. Obowiązek dotyczy tylko tych sieci, poprzez które następuje połączenie z internetem.

Kliknij tutaj aby przeczytać całość



no i zrobiłem tak. wyczytałem też że trze ustawić w połączeniu lokalnym (komp 1) żeby zezwalał na łączenie się z tą siecią jeśli tu ustawie wogóle już nie mam internetu ;/

rozwiązałem tamten problem ale teraz pojawił się drugi. otóż gadu gadu normalnie mi działa wszystko mi normalnie działa oprócz przeglądarek ani mozilla ani ie nie działa ;/



czyli nie mogę podłączyć laptopa przez wifi za pomocą tego modemu?? czy jak kupię adapter wifi i podłącze go do PC to laptop nie złapie połączenia?? W instrukcji do tego modelu jest napisane że jest to zestaw instalacyjny z modemem ADSL SpeedTouch 516 umożliwia samodzielne uruchomienie usługi neostrada tp. Dzięki wykorzystaniu technologii ADSL modem umożliwia użytkownikom prywatnym i firmowym korzystanie z szerokopasmowego dostępu do Internetu. Zestaw przeznaczony jest do podłączenia jednego komputera PC lub MAC poprzez złącze Ethernet. Bardziej zaawansowani użytkownicy mogą przekonfigurować modem do funkcji routera i podłączyć już istniejącą sieć lokalną do Internetu.
Nie wiem co to oznacza. Proszę pomóżcie mi w tym abym mogła podłączyć laptop bezprzewodowo z internetem . Co mam zrobić ?? :(((((



Skoro działa internet, to ani same sieciówki ani router nie mają z tym nic wspólnego. Znając życie system robi takie ciekawe problemy.

Kolega miał podobnie, tylko z internetem. Nagle pokazywała mu się ikonka tylko sieć lokalna i nie działał internet mimo że był. Po restarcie kompa działało.

A powiedz jeszcze, bo masz 3 komputery. To samo dzieje się na każdym możliwym połączeniem komputer-komputer? Czy tylko nie niektórych?



Moje doswiadczenie - uderzenie pioruna w rog duzego bloku (11 pieter) , kilka klatek. (zakladam ze mial prawidlowa instalacje odgramiajaca ale...)

budynek zatrzasl sie w posadach, kilkanascie szyb nieplastikowych wylecialo

wszystko co bylo podpiete co sieci /telefonow/internetu posiadalo (czasami malo jak u mnie - wylaczony zupelnie komputer ale zapomnialem o kablu tel - poszedl na szczescie tylko modem)

ci co mieli wlaczone monitory w tym momencie - pozegnali sie z nimi (kilku przeszlo po jakims czasie rzedu godzin/dnia)

kilka komputerow odlaczonych od sieci ale z wpieta lokalna siecia miedzy mieszkaniami (bez polaczenia zewnetrznego) tez zakonczyli zywot (od kart sieciowych po cala plyte glowna)

padlo tez zupelnie kilka wylaczonych monitorow (byc moze chodzilo o kable miedzy monitorem a komputerem i tam nastapila indukcja...)

ogolny rozrachunek : najbardziej ucierpialy monitory komputerowe, potem komputery i telefony. mniej telewizory i wieze.

z dziwnych zjawisk - trafilo niemal centralnie w moje mieszkanie (po prawdzie sadzac ze slado pietro wyzej) - u mnie poza modemem nic nie siadlo, najwieksze zniszczenia byly tak kilka mieszkan dalej.

wrazenia w czasie uderzenia - trafila nas bomba .. popedzilem do drzwi bo bylem pewien ze za chwile moja strona budynku sie zawali (dodam ze burza byla potem - nie byl to "grom z jasnego nieba" bo zanosilo sie na burze ale to byl wlasnie jej pierwszy akord - wczesniej nawet nie grzmialo)



Witam
Sprawa wygląda następująco..
Mam postawiony w sieci apache pod IP 192.168.2.100
W sieci jest router prze z którym jest połączenie do internetu i LAN.
Mam stały zewnętrzny adres IP 83.142.117.xxx
Na routerze ustawiłem prze kierowanie portu 80 na komputer z apache 192.168.2.100
Zarówno w sieci lokalnej jak i z zewnątrz nie można dobić się do serwera www.
Na localhost wszystko śmiga i wygląda że jest poprawnie.
Wyłączyłem firewall na komputerze z apache jednak to nic nie pomogło.
Podejżewam że jest to jakiś problem konfiguracją routera lub sam komp z apache blokuje jak ktoś do niego puka z zewnątrz.


W chwili obecnej komputer z apache podpięty jest poprzez WI-FI (ale tylko teraz w fazie testowej).

Mam wykupiona domenę na home.pl jednak nie mogę z niej korzystać do czasu rozwiązania problemu.

Czy w home mam ustawić tylko cos takiego i powinno działać?



" />
">Radko dales te serwy na PROXY albo cos? bo w programie widze ze ping 40 a na innych 80 , wiec pomyslalem ze cos zmieniles jednak jak wchode na serwer to mam ten ping od 80-110-czasmi do 200, co jest :>



Uuuuu dla testu właczylem klase dla graczy z nadzieja na lepszy ping co sie okazalo , heh klasa wywalila calkiem neta , ledwie ja wylaczylem , minelo 15min i dlaej zle jest server wogole nie refreszuje, ping na ts 1550 .

Nic nie dawałem na żadne proxy.

Jakąś godzine temu kilkanaście kompów z osiedli "R" , "M" i "N" zapchało sieci lokalne atakując JEDEN I TEN SAM komputer w Internecie (to się nazywa DDoS).
Po ich wycięciu (i innych które łączyły się z tym samym serwerem sterującym) spadł dość znacznie ruch na łączu do internetu.



Od miesiąca szukam lokalnego dostawcy internetu do mojego mieszkania w Bogucicach (ul. Wiązowa). Wszystkie firmy, których oferty znajdują się w internecie i książce telefonicznej, nie obsługują jednak tej dzielnicy. Nie znacie może jakiś lokalnych sieci działających w Bogucicach?

Oczywiście zależy mi, żeby abonament był jak najniższy - dlatego dostawcy ogólnopolscy, tacy jak Tp czy Netia odpadają (zwłaszcza, że musiałabym w wypadku korzystania z ich usług założyć niepotrzebne mi zupełnie łącze telef.)

Będę bardzo wdzięczna za pomoc



Najlepszymi dostawcami internetu są lokalne sieci telewizji kablowej. Przykładowo u mnie w mieście:
4Mbit/s/1Mbit/s, trzykrotnie szybsze ściąganie danych w godzinach nocnych (23:00 - 11:00), globalny adres IP, możliwość podłączenia do modemu 2 komputerów lub routera cena 89,90/m-c zł pingi w grach bajeczne np. ut2004 w którego grałem swojego czasu w Polsce 15ms Niemcy, Holandia Belgia Francja 30ms. Radze wam poszukać po mieście takiego dostawce. Neostrada do jeden wielki shit i przekręt.



Wydaje mi się, że firewall nie ma nic do tego czy zrywa Ci połączeń. Gwoli ścisłości.
Zapora sieciowa (ang. firewall – ściana ogniowa) – jeden ze sposobów zabezpieczania sieci i systemów przed intruzami.

Termin ten może odnosić się zarówno do dedykowanego sprzętu komputerowego wraz ze specjalnym oprogramowaniem, jak i do samego oprogramowania blokującego niepowołany dostęp do komputera, na którego straży stoi. Pełni rolę połączenia ochrony sprzętowej i programowej sieci wewnętrznej LAN przed dostępem z zewnątrz tzn. sieci publicznych, Internetu, chroni też przed nieuprawnionym wypływem danych z sieci lokalnej na zewnątrz. Często jest to komputer wyposażony w system operacyjny (np. Linux, BSD) z odpowiednim oprogramowaniem. Do jego podstawowych zadań należy filtrowanie połączeń wchodzących i wychodzących oraz tym samym odmawianie żądań dostępu uznanych za niebezpieczne.



" />wgrałem to ale i tak pingi są
być może żele skonfigurowałem
a ty masz widowsa 7 i ci pomogło ???
edid1

znalazłem to n a forum może komuś pomoże mi spadł ping ale i tak na xp był mniejszy

Witam!

Pewnie niektórzy z was na XP mieli pingi 30-40 a na 7 mają 300-500 (też tak miałem) ale znalazłem rozwiązanie !


Krok 1. Klikamy na ikonkę połączenia z internetem w prawym dolnym rogu ekranu i klikamy "Otwórz Centrum Sieci i udostępniania"

Krok 2. Klikamy na podświetlony napis "Połączenie lokalne" i wybieramy opcję "Właściwości"

Krok 3. Odznaczamy na liście "Protokół Internetowy w wersji 6 (tcp/ip v6)" , "Harmonogram Pakietów QoS" oraz "Udostępnianie plików..." klikamy ok a potem zamknij

Krok 4. W "Uruchom" wpisujemy "gpedit.msc" i klikamy ok

Krok 5. W lewym menu wybieramy "Szablony Administracyjne" , "Sieć" a następnie "Harmonogram Pakietów QoS"

Krok 6. Klikamy dwukrotnie na "Ogranicz liczbę... " zaznaczamy włączone a w polu "Liczba pakietów zostaw standardowe "65535"

Krok 7. Klikamy "Następne Ustawienie" zaznaczamy włączone i wpisujemy 0 następne ustawienie pozostawiamy wyłączone

Po każdym ustawieniu klikamy zastosuj!

Krok 8. Pobieramy najnowsze Sterowniki do naszej karty sieciowej jeżeli nie ma jeszcze pod W7 to pobierz pod Viste i odpal w trybie zgodności "Windows Vista"

Krok 9. Cieszy my się wreszcie normalnymi pingami (ja mam o 10 ms wyższy niż na XP ale pracuje nad tym Mrugnięcie)



Witam
Na początku może powiem że na tym forum jestem pierwszy raz i od razu przepraszam za ewentualne głupie wpisy. Problem mam dość poważny odpowiedzi szukam w sieci od kilku dni, a stoi mi od trzech dni internet w firmie i nie wiem co dalej robić. Otoż internet mam z TPSA poprzez DSL. jak wepnę kompa pod modem DSL to wszystko jest OK. Jeżeli pod modem wepnę serwer z slackware to pojawiają się kłopoty. Otóż z serwera można sobie odpalić dowolną stronkę internetową (w lynx bo nie mam na serwerze X-sów) natotomiast z komputerów w sieci lokalnej już nie. Co dziwne pingi chodzą bardzo ładnie z sieci lokalnej na "zewnatrz" zarówno po IP jak po DNS. Natomiast nie można otworzyć zadnej strony internetowej poza tą która jest na serwerze. Serwer chodzi już drugi rok, wszystko było do tej pory OK. Posprawdzałem wszystkie pliki konfiguracyjne, zarówno co do konfiguracji kart sieciowych, udostępniania łącza, binda i nic. Jestem w kropce pomocy.



Posiadam skonfigurowany OpenVPN w trybie mostu łączącego dwie podsieci:
Kod:
Kod: Zaznacz cały10.0.0.0/255.0.0.0 ----eth1----serwer(br0)---eth0(tap0)--------INTERNET(VPN)---------eth0(tap0)----serwer(br0)-----eth1-----10.0.1.0/255.0.0.0

interfejsy eth1 i tap0 są przezroczyste (bez adresu IP) i łączy je most(br0) z ip sieci lokalnej.
eth0 ma adres zewnętrzny.
Klienty jako bramy domyślne mają skonfigurowany adresy IP interfejsu br0.
na porcie 81 mam wewnętrzny serwer www w jednej z podsieci.

Na serwerze w iptables wpisując regułę:
Kod:
Kod: Zaznacz całyiptables -A FORWARD -p tcp -i br0 --dport 80 -j ACCEPT

odblokuje cały ruch dla przeglądarki internetowej.
A moje pytanie brzmi: w jaki sposób mogę dowiedzieć się, czy pakiety z ustawionym portem 80 przechodzą przez VPN czy zostają wypuszczone w internet?
I w jaki sposób mogę ustawić, aby pakiety z portem 81 przechodziły przez VPN, a pakiety z portem 80 wychodziły na świat?

Wpisując:
Kod:
Kod: Zaznacz całyiptables -A FORWARD -p tcp -i br0 -s 10.0.0.0/8 -d 10.0.1.0/8 --dport 81 -j ACCEPT

ograniczam, żeby pakiety przechodziły przez interfejs br0 tylko jeśli są adresowane z jednej podsieci do drugiej, ale dalej nie wiem, czy Debian wypuszcza je przez VPN czy może wyrzuca je w internet?

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • qup.pev.pl