Żyla, żyletka, śmierć.Aniele usłysz moje myśli,które uciszyleś ...

małe ryzyko wiąże się też z małym zyskiem dal takiego wariantu najlepiej ulokować te pieniądze na lokacie. millenium bank proponuje bardzo ciekawą i dobrze oprocentowaną lokatę



u mnie wybór od początku był prosty: Millenium, czyli dawny Bank Gdański. dlaczego? Po pierwsze- bliskość oddziału, po drugie: obsługa.
Może i nie jest to the best bank, ale nie jest xle, wbrew obiegowym opiniom. Dostęp via net, mozliwość zalożenia lokaty również via net (i to korzystniejszej niz gdybym to robił w oddziale) a dla dobrych klientów (ciekawe co pod tym pojęciem oni rozumieją) preferencyjny kredy, druga kata kredytowa za free i jeszcze cos, ale jeszcze nie wiem co.




Lokaty to obecnie jedna z popularnych form lokowania pieniędzy w bankach . Jest ona dostępna w kilku sposobach:
lokaty półroczne, roczne ,dwu a nawet trzy letnie o zmiennym lub stałym oprocentowaniu. Banki promujące swoje lokaty namawiają klienta na różne sposoby począwszy od oprocentowania a kończywszy na możliwości wycofania lokaty bez straty odsetek. Rok 2007 to bużliwy rok . Kryzys bardzo wpłynął na gospodarkę i możliwości inwestycyjne a także na lokaty. Obecnie zachodzi pytanie : czy warto inwestować w lokaty. Odpowiedz na to pytanie jest tylko jedna: NIE. Dlaczego jest taka, dlatego ponieważ w naszym kraju w tym roku poziom inflacji wynosi 5%. Im wyższa inflacja tym niższe zyski z założonych lokat na okresie krótko i długo terminowym. Najgorsze warunki promuje bank BPH dając klientowi 1,5% dochodu na lokacie czli realnie klient traci 3,3% lokaty na dłuższym terminie. Drugim w kolejności jest bank PKO SA dając zysk niewiększy niż 2%. Obecnie w czołówce najlepiej oprocentowanych lokat znajdują się AIG Bank, Eurobank, GETIN Bank, Dominet Bank, Polbank, mBank i Banku Millennium oraz AIB bank Śląski dający 8% na lokacie cztero miesięcznej.

Droga studentko, to że mamy duży wybór lokat w każdym Banku wszyscy o tym wiemy. Problem jest o wiele głebszy! Każdy kto chce włożyć pieniądze na lokatę musi wiedzieć że na rynku "BANKOWYM" występuje wiel chwytów marketingowych!!!!!!!!



Rzeczywiście w ostatnim czasie po jakiś 2-3 latach zapomnienia do łask wróciły lokaty i na wizji mamy możliwość zaoberwowania coraz to nowych reklam jeszcze wyżej oprocentowanych lokat.
Jest to spowodowane poszukiwaniem przez banki środków, którymi mogłyby zasilać kredyty, których udzielają klientom.
I pewnie wszystko byłoby pięknie, gdyby nie słynna gwiazdka (*) i zapis małym druczkiem.
Tu zaczynają się schody i pułapki zarzucone na klienta. Ostatnia sprawa dotyczy reklamy lokaty PKO BP, w której kient jest informowany dopiero w banku przy podpisaniu dokumentów, że otwarcie lokaty nie następuję od razu, ale z dniem 18 marca 2008r.
Te i wiele innych ukrwanych niespodzianek, czycha na spragnionego szybkiego zysku klienta.
Kolejnym przykładem może być wprowadzona w 2007 roku lokata progresywna Banku Millennium. Bank w reklamach podawał informację, że oprocentowanie lokaty sięga aż 10%. Zapomniał tylko dodać, że 10% jest naliczane w ostatnim, 12-tym miesiącu tej lokaty.
Banki kuszą coraz to wyższym oprocentowaniem lokat, jednak wredy znacznie wydłuża się znacznie czas trwania lokaty, co za tym idzie mamy ograniczony dostęp do naszego pieniądza, a w przypadku wdcześniejszego zerwania lokaty musimy zapłacić kare i okazuje się, że zamiast zarobić, musimy dołożyc do interesu.



Dla osób posiadających rachunek w danym banku i aktywnie korzystających z bankowości elektronicznej e-lokata to bardzo wygodna forma lokowania pieniędzy. Nie są potrzebne podpisy, nie tracimy czasu na spotkania w banku. Wystarczy parę kliknięć i pieniądze pracują na nasze konto. Podobnie jest z zerwaniem takiej lokaty. W każdej chwili, siedząc przed komputerem, można przerwać lokatę i przelać pieniądze na swój rachunek.

Internauta jednak nie może bez problemu założyć e-lokatę w dowolnym banku, ponieważ banki oferujące e-lokaty, z wyższym niż standardowo oprocentowaniem, kierują ten produkt praktycznie tylko do swoich klientów. Chcąc założyć e-lokatę, klient powinien najpierw otworzyć rachunek w danym banku. Może to zrobić w oddziale lub przez internet. Otwarcie e-lokaty może więc zająć nawet dwa, trzy tygodnie. Co prawda, np. Millennium oferuje e-lokatę bez konieczności zakładania konta, ale i tak trzeba udać się do oddziału, by uzyskać dostęp do systemu bankowości internetowej.



Banki zaczynają oszczędzać kosztem klientów. Od maja klienci Millennium stracą możliwość tanich wypłat z bankomatów sieci Euronet. Teraz, za tę operację będą musieli ponieść opłatę w wysokości 5 zł, jak w każdym innym obcym bankomacie. Bank nie podał przyczyn takiej zmiany, choć prawdopodobnie chodzi o oszczędności wymuszone wysokim oprocentowaniem lokat i niskimi marżami kredytów z ostatnich dwóch lat – informuje „Gazeta Wyborcza” (źródło prnews.pl)




Banki zaczynają oszczędzać kosztem klientów. Od maja klienci Millennium stracą możliwość tanich wypłat z bankomatów sieci Euronet. Teraz, za tę operację będą musieli ponieść opłatę w wysokości 5 zł, jak w każdym innym obcym bankomacie. Bank nie podał przyczyn takiej zmiany, choć prawdopodobnie chodzi o oszczędności wymuszone wysokim oprocentowaniem lokat i niskimi marżami kredytów z ostatnich dwóch lat – informuje


I tu nawiązując do tego skąd Banki bedą brały pieniądze za wysokie oprocentowanie na lokatach jest odpowiedź powyżej.
Poprostu banki w inny sposób wyciągna od klienta pieniądze np. w niektórych bankomatach jest opcja mini wyciąg jak go pobierzemy to pobierze nam sie za niego opłata,płacimy za kartę do rachunku , czy nawet za nieużywanie karty jest opłata.
Banki za wszelka cenę chcą pozyskać depozyt aby mieć z czego udzielić kredytu.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • qup.pev.pl