Żyla, żyletka, śmierć.Aniele usłysz moje myśli,które uciszyleś ...

Witam,

reprezentuję firmę headhunterską Manpower Professional Engineering. Kilka miesięcy temu uruchomiliśmy działalność związaną z outsourcingiem inżynierów w różnych specjalizacjach. Obecnie poszukuję dla jednego z naszych Zleceniodawców osób zainteresowanych pracą w północnej Polsce na stanowisku Inżynier R&D/ Konstruktor w jednym z centrów R&D dużego, znanego koncernu (zatrudnienie na czas kilkumiesięcznego projektu). Proszę o zapoznanie się z treścią ogłoszenia: http://www.manpowerp.../adv.php?id=880 oraz informację, czy będziecie Państwo zainteresowany współpracą z Manpower Professional na ww. zasadach. Proszę też o rozesłanie tej wiadomości do Państwa znajomych – poszukujemy Inżynierów zainteresowanych pracą kontraktową na terenie całej Polski (konstrukcja i rozwój, technologia, process engineering oraz project management). Numer tel.kom. do Państwa również z pewnością znacznie ułatwi nam kontakt.



Pozdrawiam,

Tomasz Niwiński

Manpower Professional

Tel. 056 653 90 59



9 maja w Warszawie przy ulicy Gizów 6, sala G001, rozpocznie się III Edycja Otwartych Warsztatów Tworzenia Biznesplanów organizowanych przez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości działający przy Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania we współpracy z projektem CambridgePython. Jest to projekt dotyczący stymulacji przedsiębiorczości akademickiej, zaś jego realizacja przebiega z wykorzystaniem metod Uniwersytetu Cambridge.
Przedsięwzięcie adresowane jest do młodych, kreatywnych osób, które chciałyby posiąść umiejętność tworzenia profesjonalnych biznesplanów. Warsztaty, oprócz wiedzy niezbędnej do otworzenia własnej działalności gospodarczej, dadzą możliwość wzięcia udziału w Konkursach na Najlepszy Biznesplan. Jeden z nich będzie organizowany już wkrótce przez Fundację Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości, kolejny przez CambridgePyton.
O popularności Warsztatów świadczy duża liczba uczestników poprzednich edycji, zaś o ich randze sukcesy zakładanych przez nich firm, jak na przykład SunHolidays, Redlab, OPC (Outsourcing Performance Center), czy Karteczki.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Więcej informacji na www.aiptech.pl. Chęć udziału w warsztatach prosimy zgłaszać na biznesplany@aiptech.pl.



Niestety nie rozumiem co chciałeś napisać i wciąż nie rozumiem, jaki jest twój pogląd poza tym, że się odżegnujesz od jego opisania. W poprzednim poście chciałem poprosić o ty abyś napisał to prostym językiem, bo ja nie rozumiem gadania na okrągło. Szkoda, że tego nie zrobiłem. Uniknęlibyśmy jeszcze jedne rundy.

EDIT: Doczytałem się w końcu Twojego zdania. Myślałem, że znów podzieliłeś mój post na części i wykonywałeś analizę osobowości. Wkleiłeś swój wywód z którym się nie zgadzam, ale rozumiem, że nie miałbyś nic przeciwko. Nie zgadzam się z takich oto powodów:
- Uszok niszczy miasto nieświadomie bo on i jego współpracownicy nie rozumieją czym jest nowoczesne zarządzanie ale przede wszystkim nie czują tego z czym Katowice się stykają lub za niedługo zetkną.
- ESK 2016 to dobry przykład jak wyciągnięcie pewnego obszaru na zewnątrz dobrze wpłynęło na ten projekt, czyli czym mniej Uszoka i jego ludzi tym lepiej (dodam, że outsourcing to nie moja filiżanka kawy).
- Zakładasz, że stara gwardia ulegnie trzem niedoświadczonym politycznie młodym chłopakom.

W tym co napisałeś da sie wyczytać brak doświadczenia i obycia w tego typu przybytkach, jak korporacja albo polityka. Jedno i drugie ma wiele ze sobą wspólnego. Zwłaszcza to co napisałem w ostatnim punkcie jest istotne. Takie założenie, że trzej amigos wejdą i zrobią porządek jest nie tyle zabawne co bardzo naiwne.



" />
">Pracowalem juz w roznych firmach i na roznych stanowiskach wiec czas liznac teraz budzetowki
Nie chodzi o mega zarobki tylko o w miare przejrzysta i pewna przyszlosc finansowa. Co z tego, ze w korporacjach mozna zarabiac kilka razy wiecej, skoro w kazdej chwili to sie moze skonczyc. Juz raz tak mialem. Pracowalem w wielkiej firmie na ciekawym stanowisku z zarobkami ok 3500 netto, ale niestety zmienil sie projekt produkcji i polikwidowali czesc stanowisk. Zajmowalem sie organizacja produkcji zlecanej na zewnatrz czyli tzw outsourcingiem, firma postanowila ciac koszty i zlikwidowali produkcje podzespolow w zewnetrznych firmach wiec zostalem bez pracy. Tak to jest ze nigdy nie ma sie pewnosci co przyniesie nam jutro, a praca w SG nie dosc ze daje jekies poczucie bezpieczenstwa i komfoprt psychiczny to zapewnia urozmaicona i nie monotonna prace
Czlowiek cale zycie szuka jakiegos celu w zyciu, a wszystko co robilem do tej pory nie dawalo mi satysfakcji z zycia zawodowego, pieniadze to nie wszystko. Pracowalem fozycznie, pozniej jako referent ds produkcji, planista, w nadzorze produkcji, zajmowalem sie sfera aoutsourcingowa w firmie, bawilem sie w informatyke (z wyksztalcenia jestem wlasnie informatykiem), administracje, sprzedaz i marketing. Sa to rozne dziedziny i nie zadowolily mnie w takim stopniu jak sobie to wyobrazalem. Dlatego teraz trzeba wlozyc mundur i sluzyc ojczyznie Moze wkoncy bedzie to robota w ktorej poczuje sie spelniony. Tymbardziej, ze kiedys marzylem o mundurze, coprawda nie zielonym lecz szarym lotniczym, no ale coz

kolejne zmarnowane pieniądze podatnika na takiego gościa,
dobrze że cie w cossg nie przyjęli bo byłby kolejny inżynier-mgr teoretyk od rzeczy ważnych i bardzo ważnych



" />Source S.A. - jesteśmy firmą posiadającą wieloletnie doświadczenie w realizacji globalnych projektów IT. Naszymi klientami są znane międzynarodowe korporacje. Zajmujemy się projektowaniem oraz tworzeniem systemów informatycznych, aplikacji internetowych, hurtowni danych, konsultingiem IT oraz outsourcingiem IT.

Więcej o firmie na www.source.com.pl


Wymagania:
- bardzo dobra znajomość JavaScript, PHP poparta doświadczeniem,
- znajomość innych technologii mile widziana,
- dokładność i terminowość wykonania powierzonych zadań,
- zdolność analitycznego myślenia,
- umiejętność pracy w grupie,
- znajomość języka angielskiego pozwalającą na swobodne korzystanie z dokumentacji technicznej oraz prowadzenie konwersacji,
- mile widziana umiejętność pracy w systemach Linux/Unix.


Oferujemy:
- pracę w firmie o stabilnej pozycji na rynku,
- udział w ciekawych międzynarodowych projektach,
- zespół młodych i ambitnych ludzi,
- szansę rozwoju i podnoszenia swoich kwalifikacji,
- elastyczny czas pracy,
- wynagrodzenie adekwatne do umijętności,
- pracę w wymiarze pełnego.


Ososby zainteresowane proszone są o nadsyłanie swoich aplikacji na rekrutacja@source.com.pl



" />PM powinien znać się na tych i tamtych rzeczach, wiedza na temat działania, funkcjonowania tego co tworzone jest niezbędna.


">PM który będąc informatykiem nie pracuje ze swoimi ludźmi będzie miał ciężkie życie.
A kto twierdzi, że nie pracuje? Przecież nadzoruje cały projekt i powinien do każdej osoby podchodzić personalnie. Bierze aktywny udział przy tworzeniu projektu systemu, przy rozdzielaniu stanowisk musi wiedzieć kto do czego jest zdolny, ale nie powinien tego rozdzielać na podstawie przygotowanych szablonów w stylu "napisz, jakimi językami programowania władasz".

Jeżeli oddzieli się od grupy, nie będzie stanowił z nią jedności to projekt ma duże szanse na niepowodzenie. Tudzież faktyczną rolę Managera przejmie jedna z osób aktywnie uczestniczących w fazie tworzenia technicznych aspektów projektu, ta którą grupa daży największym szacunkiem, zaufaniem i wie, że potrafi ona dobrze zarządzać grupą osób (PM incognito).

Hmm, jeżeli chodzi o szukanie pracowników-zastępców. Piszesz o przypadku, gdy do danego projektu są zobligowani wszyscy programiści, spece IT z firmy, a ja piszę o przypadku, gdy do projektu wyznaczono garstkę osób z ogólnej liczby zatrudnionych w firmie. W końcu porządna firma powinna mieć możliwość prowadzenia jednocześnie co najmniej trzech różnych projektów, na różnym stopniu zaawansowania, i każda z osób będących w grupie figuruje jako członek grupy w co najwyżej jednym takim zespole.


Poszukiwanie kogoś z zewnątrz może odbyć się na zasadzie outsourcingu, tylko, że to może znacznie podnieść koszty.



" />Source Sp. z o.o. - jesteśmy firmą posiadającą wieloletnie doświadczenie w realizacji globalnych projektów IT. Naszymi klientami są znane międzynarodowe korporacje. Zajmujemy się projektowaniem oraz tworzeniem systemów informatycznych, aplikacji internetowych, hurtowni danych, konsultingiem IT oraz outsourcingiem IT.

Więcej o firmie na source.com.pl

Poszukujemy obecnie kandydatów na stanowisko: Web developer

Oczekiwane kwalifikacje:
- podstawowa znajomość actionscript 3
- dobra znajomośc środowiska flash CS3 lub nowszego
- umiejętność korzystania z subversion
- znajomość programów graficznych
- kreatywność
- mile widziana umiejętność korzystania ze skryptów ant

Oferujemy:
- pracę w firmie o stabilnej pozycji na rynku,
- udział w ciekawych projektach,
- zespół młodych i ambitnych ludzi,
- szansę rozwoju i podnoszenia swoich kwalifikacji,
- pracę w wymiarze pełnego etatu.

Ososby zainteresowane proszone są o nadsyłanie swoich aplikacji na rekrutacja@ource.com.pl lub w.wagner@ource.com.pl.

lub na adres biura w Warszawie:

Source Sp. z o.o.
ul. Św. Bonifacego 92/7-12
02-942 Warszawa
Tel. 022 742 02 85



IT napływa do Łodzi
13.02.2006 16:01 - Puls Biznesu

Są pierwsze efekty wprowadzanej przez Łódź od listopada strategii McKinsey, której priorytetami mają być inwestycje w centra usług, logistykę i AGD. Na rozwój centrum rozwiązań informatycznych zdecydowała się firma konsultingowa Accenture.


— W najbliższych miesiącach zatrudnimy od kilkudziesięciu do stu programistów, którzy będą pracować dla firm krajowych i zagranicznych. W Łodzi powstanie też centrum prezentacji online, zostanie rozwinięte zaplecze technologiczne, które pozwoli na obsługę zaawansowanych rozwiązań informatycznych wspierających firmy różnych branż — zapowiada Robert Adamski, dyrektor łódzkiego centrum Accenture Technology Solutions.

Firma zatrudnia w Polsce niemal 600 osób. Nowi pracownicy Accenture przez pierwsze lata są intensywnie szkoleni, inwestycje w każdą osobę to wydatek setek tysięcy dolarów. Na razie nie wiadomo, czy firma będzie ubiegać się o pomoc publiczną z tytułu utworzenia nowych miejsc pracy - napisał "Puls Biznesu".

— Rozmawiamy z władzami miasta. Decyzja o rozwoju już zapadła, ale im lepsze warunki, tym więcej argumentów, by działać jeszcze bardziej intensywnie — mówi Robert Adamski.

Inwestycję władze miasta zawdzięczają swoim staraniom.

— To my zwróciliśmy się do Accenture — podkreśla Marek Michalik, wiceprezydent Łodzi odpowiedzialny za inwestycje.

To na pewno nie ostatni z wielu projektów z branży outsourcingu procesów biznesowych (BPO).

— Efektem wizyty prezydenta Kropiwnickiego w Indiach będzie przyjazd delegacji hinduskich firm spodziewany w tym tygodniu. Indie to potentat w branży BPO — mówi wiceprezydent.
[hr]
Artykuł z serwisu WNP

Widać nie tylko władze Wrocławia potrafią być aktywne, a inwestować można i w mieście o charakterze przemysłowym.



8 nowych firm w Katowickiej Strefie


www.wnp.pl

- W pierwszym półroczu br. powinniśmy mieć co najmniej 8 nowych inwestorów - zapowiada Piotr Wojaczek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Jacy nowi inwestorzy mogą pojawić się w KSSE?

Ciągle liczymy na branżę motoryzacyjną, nie uważam, żeby udział firm z tego sektora w KSSE, wynoszący ok. 60 proc., uległ znaczącej zmianie. W tym półroczu powinniśmy mieć co najmniej 8 nowych inwestorów. Pierwsze przetargi odbędą się pod koniec marca i na początku kwietnia. Wygląda na to, że będą w nich uczestniczyli klienci w połowie Polscy a w połowie zagraniczni.

To podobne proporcje jak dotychczas ilościowo ok. 45 proc. inwestorów to kapitał polski, natomiast wartościowo to już tylko ok. 15 proc. Pojawia się coraz więcej małych firm w tym również technologicznych, wśród tych 8 planowanych, co najmniej dwie przewidują zatrudnienie po ok. 30 osób. Z rozmów jakie prowadzimy wynika, że w drugim półroczu ilość tego typu niedużych firm wzrośnie.

Można spotkać opinię, że w Strefach lokują się przede wszystkim producenci korzystający z prostej siły roboczej? To uprawniona opinia?

Takie przedsiębiorstwa oczywiście również się pojawiają, ale na szczęście nie tylko takie. Mamy firmy jak chociażby amerykański Rockwell, będąca jednym z naszych pierwszych klientów, które kompleksowo inwestują. Posiadają więc część produkcyjną ale także centrum obsługi klienta i prowadzą badania rozwojowe. To wszystko razem da zatrudnienie ok. 500 osób w tym znaczny udział inzynierów. Wielu menedżerów działających już w strefie, biorąc pod uwagę swoje dobre doświadczenia, stara się namówić swoich zagranicznych właścicieli do zrealizowania kolejnego projektu w tym samym miejscu, gdzie już mają fabrykę.

Te nowe inwestycje to mogą być takie projekty jak np. BPO (Business Process Outsourcing) czy też R&D (badania i rozwój). Taka tendencja zarysowała się ok. 1,5 roku temu i nadal się utrzymuje - myślę, że to jest przyszłość Śląska. Są też takie przedsiębiorstwa, które w zagranicznej centrali posiadają centra badawcze, gdzie czasowo zatrudniani są polscy młodzi inżynierowie. Te firmy obiecują, że inżynierowie wrócą do Polski do tworzonych tu centrów badawczo-rozwojowych. Takie przedsiębiorstwa są na razie dwa, działają w podstrefie sosnowiecko-dąbrowskiejale jestem pewien, że to dopiero początek.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • qup.pev.pl