Żyla, żyletka, śmierć.Aniele usłysz moje myśli,które uciszyleś ...

przeglądałem w necie właśnie tego galaxy, telefon fajny, no ale te 700zł mnie trochę odstrasza. Nie mam jakoś specjalnie sprecyzowanego przedziału cenowego bo nie wiem ile zarobię dokładnie, no ale tak ~500 byłoby ok ;) może nokia 5230? nie ma wifi, ale gps i system są... Tylko jak z tą nawigacją? Da się coś wgrać?




nigdzie tak naprawdę nie ma dokładnych informacji jak to dokładnie wygląda od strony formalnej i jakie są koszta z tym związane

wiesz.. nigdzie też nie ma przepisu jak zarobić milion, z czego zrobić hugo bossa a nawet panierkę do kurczaka z kfc... Dlaczego? Bo wiedza kosztuje... Udaj się więc do kancelarii choćby tej, do której dałeś linka... Tam zapłacisz odpowiednią sumę i wszystko będziesz miał na tacy. Bo rozumiem, że zarabiasz tyle, że masz o co walczyć więc stać Cię również na tego typu inwestycje... Ludzie, którzy korzystają z takich rozwiązań nie należą do grona ludzi, z którymi sądząc po wypowiedzi zwykłeś mieć do czynienia w internecie... którzy siedzą na forach, Ty pytasz jak wgrać nielegalną kopię mapy do nawigacji i zaraz masz 10 odpowiedzi... Trochę nie ta grupa ludzi, ludzie nie opowiadają o tym na forach internetowych bo mają to gdzieś, żeby anonimowo chwalić się co, jak, gdzie, dlaczego, za ile w jaki sposób. A dot tego artykułu wiem gdzie go przeczytałeś. Cypr jest przykładem a rodzaj i miejsce powstawia tego typu spółki dobiera się do dochodów i działalności, jaką wykonujesz. Firma, która go opublikowała zrobiła to w celach reklamowych, żeby przyciągną takich właśnie jak Ty. Jak chcesz sobie wystawić faktury na doradztwo inwestycyjne albo na badanie rynku najlepiej radze otworzyć w Chichaho koło Kniokni:) A jeśli pierwszy raz słyszysz o takim rozwiązaniu to uwierz mi - rozwiązanie to na pewno nie jest dla Ciebie

Powodzenia...



No tak. Przeczytałem wszystkie posty chcąc znaleźć jakieś wskazówki do rozwiązania problemu, ktory mnie także dotknął. Kilku uczestników forum już tę drogę przeszło, ale ani im w głowie podzielić się z innymi choć odrobiną swojej wiedzy. Ja mam problem z urządzeniem Mapamap Traffic i sąo tym wzmianki, że niektórzy wiedzą co trzeba zrobić, ale co oni publikują? No, po prostu chwalą się na jakim są etapie, a niektórzy wykorzystują to forum do zdobycia klientó na swoje usługi. Nie jestem przeciwnikiem zarabiania, ale takie podejście na forum, gdzie ludzie szukaja jakichś porad mi się nie podoba. Z jednej strony znależć tu można szczegółowe opisy i linki do stron z pirackimi wersjami Miomap (a nie sądzę, żeby firma Mio udostępniała za darmo swoje produkty), z drugiewj stronuy nie sposób się dowiedzieć, co zrobili koledzy którzy już rozwiązali problem, aby urządzenie PNA PNi350 (Mapamap Traffic) można bylo używać z innym softwarem. Np. maciekv8 napisał:


maciekv8 napisał/a:
Witam. Mam parę pytanek dotyczących mojej nawigacji. Nie jest to navia tylko zestaw do nawigacji o nazwie "Mapamap Traffic Polska" mapy to mapamap 1.2 mapa 1260-200610.02 , a urządzenie oznaczone jest symbolem PNi 350. System operacyjny tego urządzenia to Windows CE NET 4.2 CORE jednakże jest on zablokowany podobnie jak w navii.

Czy jest możliwość odblokowania tego urządzenia (żeby mieć dostęp do win CE)??

Czy mogę wgrać do niego mapy innych producentów niż imagis??

Ostatecznie jeżeli nie da się "ulepszyć" tej nawigacji to gdzie mogę znaleźć jakąś nowszą mapę nawet niech będzie mapamapy??

Czytałem wszystkie posty na tym forum i próbowałem zrobić wszystko analogicznie jak w navii, ale niestety u mnie pliki mają całkiem inne nazwy i nie mogę zmienić pliku menu.exe. wgranie na kartę pamięci miomap dla navii też nie zadziałało. Proszę o jakieś wskazówki.
Pozdrawiam


I dostał taką aodpowiedź sirmike:


Witaj! ja tez mam taka nawiagację ! Mnie sie udalo odblokowac (no moze nie zupelnie) bo mam tak ze po wlaczeniu wczytuje mi sie mini windows commander i spod niego widze wszystkie pliki. Rowniez udalo mi sie wgrac inna mapę - MioMap. Tyle tylko że mialem problem z wyswietlaniem (nie pokazywala sie wzdluz ekranu czyli normalnie tak jak u nas ale w poprzek czyli bylo widac czesc . Ale sobie z tym poradzilem - zmienilem parametry w pliku sys.txt. I teraz juz sie wyswietla dobrze. Ale mam kolejny BIG PROBLEM w ktorym nikt nie jest mi w stanie pomoc na tym forum!! (nic tylko ludzie chca wgrywac gry , odtwarzacze mp3 i inne bajery ale pomóc zdesperowanemu to juz nikt) Otoz problem polega na tym że w momencie kiedy "odwrocilem wyswietlany obraz do normalnej pozycji to nie dziala mi ekran dotykowy tak jak powinien - tzn naciskajac jedną funkcje wlacza sie zupełnie inna , a wielu po prostu nie da sie wlaczyc. Wg mnie to wyglada tak jakby sam obraz był odwrócony a układ ekranu dotykowego nadal byl w pozycji "portrait" czyli nie widac calego i chowa sie gdzies .

Chyba trudno na tej podstawie zrobić jakiś krok. Gdyby tak wszyscy postępowali od początku dziejów naszej cywilizacji, to skakalibyśmy nadal po drzewach i w ogole niec nie umielibyśmy, bo każdy musiałby zaczynać od zera.

Pomóżcie, ale tak naprawdę. Nie chodzi o gotowe rozwiązanie (choć byłoby to super), ale jakieś wskazówki, by mozna było zacząć.

Ja nie wiem np. jak spowodować w Mapamap, aby się udało zainstalować jakiegos WindowsCommandera, jak uruchomić inny program. Zanlazłem po wielu godzinach jakiś idytor rejestru i potrafię wyłączyć uruchamianie się aplikacji żądającej włożenie karty (zmieniłem w regjestrze wpis Launch95 w HKLMinit o wartości ortuna....
To jednak ułamek milimetra na drodze do osiągnięcia celu. Lecz wszystkie posty dotyczące nabii nie są w stanie mi pomóć bo w PNi350 wszystkie katalogi mają inne nazwy, np. StorageCard nie ma ale jest Storage Card, wszystkie chwyty ze zmianą menu nie dają rezultatu.

A może ktoś wie jakia jest struktura danych na karcie MapaMapTraffic, bo ja niestety mam tylko urządzenie i nawet tego nie wiem. Albo może ktoś wie, gdzie jest jakiś obraz takiej karty do pobrania lub instalka Mapamap Traffic Europa?

Pozdrawiam wszystkich, którzy wiedzą i tych którzy chcą się dowiedzieć.



Wszystko o iPhone OS 4.0

Wczoraj zakończyła się konferencja prasowa Apple'a, na której Steve Jobs zaprezentował system operacyjny iPhone OS 4.0. Co nowego?

Właśnie zakończyła się kolejna wielka premiera tego roku - mobilny system operacyjny iPhone OS 4.0 został oficjalnie zapowiedziany. Ale tradycyjnie, zanim Steve Jobs rozpoczął przekazywanie informacji o nowym produkcie, podsumował dotychczasowe osiągnięcia. I tak, do dnia dzisiejszego sprzedano 450 tysięcy iPadów. Z biblioteki iBooks pobrano już 600 tysięcy elektronicznych książek. Użytkownicy iPada pobrali już przeszło 3,5 miliona razy aplikacje dostępne w App Store. Do dnia dzisiejszego, Apple sprzedało już ponad 50 milionów iPhone'ów, a udział w amerykańskim rynku przeglądarki w iPhone'ie wyniósł już 64 procenty, pozostawiając w tyle Androida i BlackBerry.

Tak jak należało się spodziewać, system operacyjny iPhone OS 4.0, czyli główna gwiazda dzisiejszego wieczoru, trafi do sprzedaży w tegoroczne wakacje.

Nowe możliwości dla programistów. Nowy OS ma dostarczyć ponad 1500 nowych API dla programistów. Będą mogli oni ingerować między innymi w kalendarz, bibliotekę zdjęć, ale również w dane kamery wideo i aparatu. To jednak nie wszystko, bowiem pojawi się również zestaw API o nazwie Accelerate, który da możliwość ingerowania w funkcje akcelerometru.

iPhone OS 4.0 to również całkiem nowe funkcje dla użytkownika końcowego - m.in. 5-krotny zoom cyfrowy, możliwość tworzenia playlisty, ustawienia ostrości w filmach przy pomocy dotknięcia konkretnego miejsca na ekranie, ustawienie tapety na ekranie domowym, możliwość dodania klawiatury na łączność Bluetooth, czy też funkcja ciągłej łączności przez Wi-Fi, wyszukiwania tekstu w SMS-ach i MMS-ach, czy podpowiedzi w wyszukiwarce.

Pora jednak skupić się na siedmiu głównych funkcjach iPhone OS 4.0:

Wielozadaniowość. Jobs przyznaje, że Apple nie jest pierwsze we wprowadzeniu tej funkcjonalności, ale zamierza być najlepsze. Najważniejszą kwestią było utrzymanie czasu pracy na baterii. Jobs pozwolił sobie na małą demonstrację - uruchomił pocztę, wiadomości i wpisał adres w przeglądarce. Następnie kliknął dwa razy w ekran domowy, a oczom naszym ukazały się wszystkie uruchomione aplikacje. Po czym uruchomił jeszcze aplikację eBay oraz grę Tap Tap Revenge, w której, jak sam przyznał, nie jest najlepszy.

Na scenę wyszedł Scott Forstall, wiceprezes działu iPhone Software. W iPhone OS 4.0 zastosowano siedem rodzajów wielozadaniowości. Pierwszą jest strumieniowe puszczanie muzyki w tle. Następnie mamy aplikację Skype - podczas rozmowy będzie można zajmować się również innymi czynnościami, jak na przykład sprawdzenie wiadomości.

Dalej - lokalizacja w tle, co oznacza, że będzie można otrzymywać wskazówki z nawigacji typu turn by turn, nawet po wyjściu z aplikacji takiej jak Tom Tom. Kolejną usprawnioną usługą jest "Push notifications", która teraz działać będzie jako lokalne zawiadomienia, niewymagające serwera - wszystko odbywać się będzie w telefonie.

Następnie mamy "dokończenie zadania". To przydatna usługa, na przykład w momencie wgrywania zdjęć. Ten proces może trwać długo, a w międzyczasie będzie można np. przeglądać już wgrane zdjęcia. Ostatnią usługą w ramach multitaskingu jest szybkie przełączanie się pomiędzy aplikacjami. To nie wymaga większych wyjaśnień.

Foldery.
Na scenę powraca Steve Jobs, aby opowiedzieć o dalszych nowościach. Do interfejsu użytkownika dodano foldery - mają być odpowiedzią na coraz większe zasoby danych, które trzeba jakoś organizować. Wystarczy upuścić jedną aplikację na inną podobnego rodzaju, a już utworzy się folder, który automatycznie się nazwie. Nazwę można później oczywiście zmienić.

Poczta.
Wiele nowych funkcji dodano również do skrzynki pocztowej - to między innymi jednolita skrzynka odbiorcza, co oznacza, że można mieć więcej niż jedno konto Exchange. Dodano również możliwość organizowania wiadomości poprzez wątki. Funkcji jest więcej, ale te są najważniejsze.

iBooks.
Kolejna usługa, jest żywcem ściągnięta z iPada - to iBooks, które działa na tych samych zasadach, co w tablecie Apple'a. Firma z Cupertino od siebie dorzuca darmową książkę... o Kubusiu Puchatku.

Biznes.
Na scenę powraca Scott, który mówił o nowych usługach dla klientów biznesowych.
Wymieniając po kolei, to: lepsze zabezpieczenie danych, system zarządzania urządzeniami mobilnymi, bezprzewodowa dystrybucja aplikacji, a także wsparcie dla Exchange Server 2010 oraz SSL VPN, jak również wspomniane już kilka kont Exchange.

Gry.
Kolejny segment to gry i rozrywka. Dla systemu iPhone OS napisano już ponad 50 tysięcy gier, zatem jest to mocna strona zarówno iPhone'a, jak i iPoda touch. Apple dodało "społecznościową sieć graczy", w której będzie można odszukać potencjalnych przeciwników, czy też sprawdzić swoje osiągnięcia.

iAd.
Do mikrofonu powraca Steve Jobs, który omówił całkiem nową usługę - iAd. To mobilne reklamy, które znajdą swoje zastosowanie w bezpłatnych aplikacjach. Takie aplikacje są pożądane zarówno przez Apple, jak i przez użytkowników, ale programiści muszą jakoś zarabiać, by się utrzymać.

Zaczęli dodawać na własną rękę reklamy w swoich aplikacjach, ale nie zdało to rezultatu, dlatego Apple postanowiło im pomóc. Według Jobsa, przeciętny użytkownik spędza 30 minut dziennie na korzystaniu z aplikacji w telefonie. Jeśli reklamy byłyby wyświetlane co trzy minuty, dałoby to 10 reklam dziennie w jednym urządzeniu.

Wkrótce na rynku będzie 100 milionów egzemplarzy urządzeń Apple'a, co da miliard wyświetleń reklam dziennie. To jednak nie wszystko, bowiem Apple chce zmienić jakość wyświetlanych reklam, w ten sposób, aby były jeszcze bardzie interaktywne, niż te wyświetlane w Internecie.
Sprawę załatwić mają interaktywne filmiki, gry lub zabawy, które nie odstraszą użytkownika, a skłonią go do pozostania w aplikacji. Podsumowując, iAd to emocje plus interaktywność, reklamy wbudowane w system, które sprzedaje i przechowuje Apple, ale 60 procent zysków trafia do programistów.

Dostępność.
W dniu dzisiejszym, Apple oddaje w ręce programistów system operacyjny iPhone OS 4.0. Dostępny jest na stronie developer.apple.com. Do użytkowników iPhone'a 3GS oraz iPoda touch (3rd gen), system trafi w tegoroczne wakacje.

Nowy OS będzie także kompatybilny ze starszymi iPhone'ami i iPodami, jednak nie wszystkie nowe funkcje będą dostępne, jak np. wielozadaniowość. Użytkownicy iPadów otrzymają możliwość aktualizacji systemu na jesieni.

Marcin Chmielewski
CHIP.PL

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • qup.pev.pl