Żyla, żyletka, śmierć.Aniele usłysz moje myśli,które uciszyleś ...

W 2007 roku za pośrednictwem Pasażu Finansowego Wirtualnej Polski internauci złożyli ponad 100 tysięcy wniosków o produkty finansowe. To o 30 proc. więcej niż w 2006 roku i aż o 60 proc. więcej, niż w roku 2005.
Pasaż Finansowy Wirtualnej Polski to internetowa platforma pośrednictwa finansowego. Przedstawia ofertę blisko 30 instytucji finansowych, w tym PKO BP, Inteligo FS, BRE Banku (mBank, MultiBank), Banku BPH SA oraz wielu innych, będących reprezentacją światowych korporacji finansowych na polskim rynku.

W 2007 Pasaż udostępniał użytkownikom niemal 200 produktów, w tym produkty bankowe (kredyty gotówkowe, samochodowe, mieszkaniowe, konta firmowe, osobiste, lokaty), maklerskie i inwestycyjne (rachunki inwestycyjne oraz walutowe, fundusze inwestycyjne i emerytalne), leasingowe (leasing środków transportu, sprzętu medycznego, maszyn i urządzeń). Za pośrednictwem Pasażu Finansowego WP internauci złożyli ponad 100 tysięcy wniosków o produkty finansowe.

Zainteresowaniem klientów Pasażu Finansowego cieszyły się również konta bankowe (ponad 25 proc. wniosków) oraz kredyty konsumpcyjne (10 proc. wniosków), w których prym wiodły kredyty gotówkowe. Za pośrednictwem Sieci internauci składali wnioski o karty kredytowe, ubezpieczenia majątkowe i ubezpieczenia na życie. Interesowały ich również fundusze emerytalne oraz inwestycyjne.



Ruszył nowy serwis biznesowy Wirtualnej Polski – finansomat.wp.pl . Użytkownicy portalu otrzymali tym samym wiarygodne i proste w obsłudze narzędzie, które pozwoli im wybrać najkorzystniejszą ofertę produktów finansowych.

Wirtualna Polska rozpoczęła współpracę z firmą Mediasoft Polska Sp. z o.o., właścicielem porównywarki produktów finansowych. Finansomat.wp.pl porównuje ofertę kilkudziesięciu liczących się na polskim rynku instytucji finansowych, w tym mBanku, PKO BP, Noble Banku, Banku Millennium, MultiBanku czy GE Money Banku. Można w nim znaleźć pełen przekrój produktów finansowych: kredytów (hipotecznych, gotówkowych, samochodowych), lokat i funduszy inwestycyjnych, a także kont bankowych i kart kredytowych. Wszystkie produkty są porównywane w ten sam sposób – skrupulatnymi analizami przeprowadzanymi codziennie przez niezależnych analityków.
Osoba zainteresowana np. kredytem hipotecznym może w tej chwili porównać ofertę 25 banków, wystarczy, że określi wartość mieszkania, kwotę kredytu (też wysokość wkładu własnego), walutę oraz okres kredytowania. W kilka sekund otrzymuje czytelną analizę z informacją m.in. o najtańszej ofercie, czy kredycie z dopłatami rządowymi. Może prześledzić najatrakcyjniejsze oferty instytucji finansowych według takich kryteriów jak: najmniejsza rata, najmniejsza suma kosztów, najniższe oprocentowanie, itp. Dodatkowe informacje – dla każdej prezentowanej oferty – to m.in. harmonogram spłat oraz dokładne parametry kredytu.

Konsumentom coraz trudniej poruszać się w gąszczu produktów finansowych. Z każdym rokiem w lawinowym tempie przybywa ofert banków, towarzystw funduszy inwestycyjnych czy firm ubezpieczeniowych – mówi Renata Ozimska-Papiernik, kierownik działu e-Finance Wirtualnej Polski – Aby użytkownikom portalu ułatwić wybór odpowiedniego produktu finansowego, zdecydowaliśmy się na zaimplementowanie, w ramach naszych serwisów finansowych, porównywarki produktów pod nazwą finansomat.wp.pl.

Serwis ma prosty, przejrzysty interfejs, zaś ilość wyświetlanych informacji jest zminimalizowana. Co istotne, bezpośrednio ze stron serwisu można kilkoma kliknięciami wybrać (i zamówić) kredyt lub konto bankowe z obiektywną pomocą doradcy. Dodatkową pomoc w wyborze stanowią niezależne opinie innych użytkowników serwisu, którzy mogą oceniać zarówno instytucje (bank, fundusze inwestycyjne itp.), jak i konkretne produkty finansowe.


finansomat.wp.pl



Zaczynasz biznes na wsi – czas więc na kredyt , konto firmowe ubezpieczenie całej operacji

A tu kilka słów na temat mojego nowego projektu

CF Neeon.pl – internetowe centrum finansów
Nowo postały portal Finansowy ICF Neeon.pl zaprasza
Strona znajduje się pod adresem:

http://finanse.neeon.pl

W serwisie ICF uzyskujesz możliwość porównania oferty finansowej kilkunastu banków i instytucji finansowych. Wszystko to odbywa się za pośrednictwem Internetu nie tracisz więc czasu na bieganie po bankach w poszukiwaniu najlepsze oferty.
W sekcjach Nowości i Promocje znajdziesz zawsze aktualne informacje i ciekawe oferty finansowe.
W ofercie naszej znajdziesz:
Konta młodzieżowe
Konta osobiste
Kredyty mieszkaniowe
Kredyty konsolidacyjne
Pożyczki hipoteczne
Kredyty gotówkowe
Karty kredytowe
Kredyty samochodowe
Fundusze inwestycyjne
Konta oszczędnościowe
Lokaty i obligacje
Lokaty strukturyzowane
Emerytury
Ubezpieczenie auta
Ubezpieczenia na życie
Konta firmowe
Leasing
Kredyty odnawialne
Kredyty inwestycyjne
Factoring
Informacja gospodarcza
Partnerami serwisu między innymi są :
Interligo
ING
Lukas Bank
PEKAO
mBank
PKO Bank Polski
Ciekawe zestawienia poszczególnych ofert pomogą Ci wybrać najlepszą ofertę z obecnie dostępnych na rynku.
Gdy już się zdecydujesz:
Wypełniasz wniosek który znajduje się na stronie i czekasz na kontakt eksperta finansowego



Mam dwa konta internetowe: mBank i Inteligo.
Z tych dwóch zdecydowanie polecam mBank. Bardzo wygodny w użytkowaniu, prosta, intuicyjna obsługa. Dużo dodatkowych produktów (fundusze inwestycyjne, lokaty, karty kredytowe obsługiwane z poziomu konta z opcją automatycznej spłaty, możliwość zakładania lokat a vista do "celowego" zbierania pieniążków, ubezpieczenia, IKE, fundusze emerytalne, kredyty), nieustannie przybywają nowe możliwości. Jak na aktualne polskie warunki korzystnie oprocentowane, a przede wszystkim - za darmo. Przelewy tanie i wygodne, a przy tym w miarę bezpieczne (piszę w miarę, bo niestety, gdy raz się otworzy listę haseł to widać je wszystkie i ktoś nieupoważniony może np. skserować lub spisać, a właściciel nie będzie tego świadomy). Szeroka sieć "darmowych" bankomatów - Euronet i BZ WBK jest na pewno dużym plusem. Jedyny minus to brak placówek, gdzie można darmowo wpłacić pieniądze na konto. Mnie akurat to nie przeszkadza, bo nie mam takiej potrzeby.

Inteligo: bardzo nieintuicyjna obsługa, mało rozwojowe - od dwóch lat właściwie nic się nie zmieniło. Za konto są opłaty, a przecież ideą konta elektronicznego jest to, że ponieważ nie wymaga absorbowania czasu ludzkiego jest niskokosztowe i przez to może być tańsze od zwykłego konta bankowego. Dostępny serwis SMS na początku darmowy a potem płatny 5 zł miesięcznie, przy czym nigdzie nie ma informacji jak z niego zrezygnować. Najgorsze są smsy o 2 w nocy informujące o naliczeniu odsetek. Próbuję zrezygnować z tego konta, ale jak na razie bezskutecznie. Procedura wcale nie taka krótkotrwała jak założenie konta. No ale cóż - trudno się dziwić. Najdłużej trwało przygotowywanie przez pracowników banku pisma o rezygnację, który zresztą chcieli mi wysłać pocztą. Poprosiłam o wersję elektroniczną. Po kilku dniach dostałam "przygotowany" pusty blankiet do wypełnienia. Plusem tego konta jest możliwość darmowego korzystania z dużej sieci bankomatów PKO BP. Lepsza jest także lista haseł jednorazowych - udostępniona w postaci plastikowej karty ze zdrapką - nieużyte jeszcze kody do momentu zdrapania zabezpieczenia są niewidoczne dla ewentualnego podglądacza.



Jakie konto zamiast mBanku?
  Witam!

Obecnie posiadam konto w mBanku. mBank ostatnio uporczywie namawia mnie
do zmiany, więc chciałbym zasięgnąć opinii co w zamian?

Wymagań nie mam zbyt wielkich, raczej standardowe w obecnych czasach:
1. Konto darmowe domyślnie, lub przy stałych wpływach w rozsądnej
kwocie. Ewentualnie jakieś konto płatne, ponadstandardowe, kosztujące do
10zł. Bank posiadający oddziały.
2. Karta do konta darmowa lub za niewielką opłatą, czy też opłatą
znoszoną po iluś tam płatnościach, wszystkie bankomaty przynajmniej w PL
za free. Obowiązkowo możliwość wydania drugiej karty dla innej osoby
(ewentualnie po ustanowieniu pełnomocnictwa do rachunku)
3. Sensowny i dobrze działający serwis transakcyjny, działający na
wszystkich popularnych przeglądarkach, potwierdzanie najchętniej SMS
(darmowy) lub ewentualnie token GSM. Ostatecznie jakaś zdrapka.
Standardowy token raczej odpada, choć jeśli całość oferty byłaby
ciekawa, to może bym się przekonał i do takiego rozwiązania.
4. Procenty na dodatkowych rachunkach oszczędnościowych czy lokatach nie
mają większego znaczenia, miło byłoby mieć w tym samym serwisie
możliwość zakupu jednostek funduszy inwestycyjnych.
5. Pożyteczne byłyby powiadomienia SMS o operacjach na rachunku i
kartach (darmowe lub tanie).

Co już wiem (sprawdziłem):
1. Nie ING - miałem tam konto i było w miarę OK, ale ich przesławny
algorytm wysyłania lub nie kodów potwierdzeń transakcji jest daleki od
mojego poczucia bezpieczeństwa.
2. Nie Alior - może i oferta ciekawa, ale chaotyczne ruchy tego banku
nie wzbudzają mojego zaufania.

3. Interesująco dla mnie wyglądają poniższe oferty, choć nie spełniają
wszystkich warunków. W kolejności od najbardziej interesujących:

Allianz (pakiet optimum) - nie mają jeszcze w moim mieście oddziału
(Rzeszów), chyba, że można założyć konto w ich przedstawicielstwie
ubezpieczeniowym?

Citi - Citi One Direct - martwi mnie tylko, że te zera to promocja, no
ale patrząc na Aliora to co za problem zmienić i oficjalny cennik...

BZWBK, ale dużym minusem są płatne SMS z kodami powyżej kilku
transakcji. Szykuje się też chyba jakieś zamieszanie wśród akcjonariatu
a nie chciałbym się obudzić pewnego dnia jako klient PKO :)

Eurobank - w miarę, nie wiem jak spisuje się serwis transakcyjny.

Nordea - potwierdzenie tokenem lub zdrapką




Chętnie przeczytałbym opinie osób mających konta w w/w bankach.

Pozdrawiam i dzięki z góry za informacje
Paweł.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • qup.pev.pl