Żyla, żyletka, śmierć.Aniele usłysz moje myśli,które uciszyleś ...

Witam serdecznie kolegów , niestety nie mam zbytnio pojęcia o modelarstwie i elektronice z nim związanej więc mam pytanie do szanownych kolegów specjalistów i może ktoś serdeczny pomoże laikowi . Temat wędkarsko, modelarski znaczy się łódka do wywozu zanęty , sama łódź to nie problem ale czy wymieniony nadajnik będzie posiadał możliwości takie jak w gotowym modelu do którego ośmielę sobie wkleić link chodzi o sterowanie tak jak w 5 minucie filmu tj. drążek do przodu oba silniki pracują , drążek do przodu i np. lewo pracuje tylko jeden silnik i odwrotnie , drążek tylko w lewo pracują oba silniki ale jeden do przodu a drugi do tyłu ?? nie wiem czy zrozumiale wyjaśniłem ale mam nadzieję że tak . Jeszcze jedno mógłby ktoś wytłumaczyć jak prostemu chłopu co potrzebowałbym do takiego sterowania?? Dziękuje serdecznie za ewentualne rady.
Tutaj link - http://www.youtube.com/watch?v=IHta48byQxU&feature=related



Witam!!!
Ja też interesuje się budową łodzi do wywozu zanęty. I z tego co już wiem to taki silnik nie zda egzaminu. A ktoś ta napisał ile to kosztuje łódka wędkarska kosztuje około 2000zł a da się ją zrobić za ok 600-700zł. Ja szukam silnika 6V niskoobrotowego. Silnik ma być silny a nie szybki i chyba zakupie jakiś od wycieraczek samochodowych 6V tylko nie wiem czy będzie potrzebny regulator raczej nie.




Witam!!!
Ja też interesuje się budową łodzi do wywozu zanęty. I z tego co już wiem to taki silnik nie zda egzaminu. A ktoś ta napisał ile to kosztuje łódka wędkarska kosztuje około 2000zł a da się ją zrobić za ok 600-700zł. Ja szukam silnika 6V niskoobrotowego. Silnik ma być silny a nie szybki i chyba zakupie jakiś od wycieraczek samochodowych 6V tylko nie wiem czy będzie potrzebny regulator raczej nie.


Który silnik i dlaczego?

Pamiętaj, że silnik niskonapięciowy, a o dużej mocy - to bardzo wysoki prąd - dwa razy wyższy niż typowe zasilanie 3S Lipol, czy 10S NimH. Regulator na taki prąd są kosmicznie drogie, bo cena rośnie chyba logarytmicznie do ilości amperów.
Duży prąd - to ogromny pakiet, lub duży pakiet o dużej wydajności - i jedno i drugie kosztuje dodatkowo. I sporo waży.
A silnik "ze szrotu" jest przy tym ciężki, więc będziesz musiał robić większą łódkę, albo ograniczyć ładunek, chyba że budujesz "Titanica"
Łódki komercyjne są drogie, bo stosunkowo niewiele osób z nich korzysta, skoro można nęcić z normalnej łódki lub z procy. A mały rynek podnosi ceny. Są konstruowane tak, by były maksymalnie atrakcyjne dla klientów i czesto mają dodatkowe bajery + całe, wymagane wyposażenie. Dlatego ceny są tak wysokie.

Silniki BL, w przeciwieństwie do poczciwych szczotkowców, zachowują wysoką wydajność, przy małych obrotach. Nie trzeba pływać na full gaz.



Co myślicie o tej aparaturze konkretnie to potrzebuje do łódki do wywozu zanęty temat na pewno znany wiem że starczą 4 kanały ale jak już inni mówią to lepiej kupic coś lepszego bo można do czegoś innego wykorzystać - choć nie wiem czy ta aparatura jest dobra ale myślę że mi by stykła PROSZĘ o POMOC fachowców którzy mają pojęcie w temacie z GÓRY DZIĘKUJĘ
P.S a tu jest opis do tej aparatury wydaje mi się że to ta sama http://www.allegro.pl/item896331160_promocja_6ch_tx_rx_2_4ghz_symulator_mode_hit.html
Mam jeszcze jedno pytanie co to są te satelitki?
i jeszce jedno pytanie czy miało by to zasięg na wodzie 300, 400 metrów



" />Witam. Mam pytanie czy jest możliwość kupienia jakiejś anteny lub innego urządzenia które daje taką możliwość zasięgu(1km). Chciałbym zbudować sobie łódkę do wywozu zanęty (wędkarstwo) lecz nie wiem gdzie mógłbym kupić taki zestaw tj odbiornik i nadajnik do wywozu zanęty słyszałem że można zrobić antenę z takiej jak mają auta CB . Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.



" />
">Witam. Mam pytanie czy jest możliwość kupienia jakiejś anteny lub innego urządzenia które daje taką możliwość zasięgu(1km). Chciałbym zbudować sobie łódkę do wywozu zanęty (wędkarstwo) lecz nie wiem gdzie mógłbym kupić taki zestaw tj odbiornik i nadajnik do wywozu zanęty słyszałem że można zrobić antenę z takiej jak mają auta CB . Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

przepraszam, ale 1000m to samochód ledwo widać
no chyba, ze chcesz karmić ryby w stawie
na allegro widziałem kiedyś amfibię RC do wywożenia zanęty
samochodzik wyglądał jak wagonik z otwieranymi burtami



" />Witam
Łódki do wywozu zanęt robił p.Bogdan Ludkowski z Łodzi (radzę zwrócić
się o poradę do Nigo - jakby nie było były zawodnik, sędzia i producent
osprzętu do modeli pływających).
Jeśli chodzi o aparaturę to dowolna lotnicza.
Mają zasięg ok. 1500 m w powietrzu, na wodzie 800-1000 m w zależności
od warunków atmosferycznych , ukształtowania linii brzegowej itd..
Radzę nadajnik Graupnera ( mają większą moc wyjściową) i odbiornik
np. Hiteca.
Antena na przegubie nie jest konieczna - jaśli model "gubi" zasięg pomaga
opuszczenie a nawet zanurzenie antany w wodzie ( jak wspomniał przedmówca nie jast to FSR i mamy dużo czasu na zmianę pozycji anteny
przy utracie zasięgu).
Jestem wędkarzem i modelarzem, używałem takowego sprzętu własnej
konstrukcji na wodach gdzie był zakaz używania sprzętu pływającego,a
karpie hen hen.
Życzę powodzenia w obu dziedzinach !!!
Pozdrawiam Wszystkich.



" />witam interesuje mnie kupno łódki zdalnie sterowanej do wywozu zanęty i chciałbym paru rzeczy na ten temat dowiedzieć się od was. Mianowicie jaki model polecacie, który waszym zdaniem jest godny zaufania, czy do kazdej łódki można podłączyć echosondę. Wady i zalety modeli których używacie. Za wszyskie inf z góry dziękuje i pozdrawiam.
P.S. podam również gg 8316744 i meila lucjano84@wp.pl to dla tych którzy nie lubia wypowiadac sie na forach.



Panowie jakie jest wasze zdanie na temat stosowania łódki na zawodach? Ja myślę że to jest dobra alternatywa dla pontonu. Można wtedy i coś z z alkoholi spożyć i na spokojnie łowić. Są zawody w polsce gdzie można używać łódki i pontonu. A co myślicie o naszych zawodach żeby zezwolić. http://www.cyprinuscarpio.eu/vardata/download/info.pdf i takich przykładów jest już dużo.



witam interesuje mnie kupno łódki zdalnie sterowanej do wywozu zanęty i chciałbym paru rzeczy na ten temat dowiedzieć się od was. Mianowicie jaki model polecacie, który waszym zdaniem jest godny zaufania, czy do kazdej łódki można podłączyć echosondę. Wady i zalety modeli których używacie. Za wszyskie inf z góry dziękuje i pozdrawiam.
P.S. podam również gg 8316744 i meila lucjano84@wp.pl to dla tych którzy nie lubia wypowiadac sie na forach.



Sterowanie 3-kanałowe, 40MHz lub 2,4GHZ. Aparatura proporcjonalna, może być typowa "samochodowa" typu pistoletowego. Odbiornik 3 kanałowy.
Jeden silnik. Najtaniej wyjdzie "szczotka" i zasilanie pakietem NIMH. Najbardziej efektywnie i lekko - "bezszczotka" (brushless - BL) i pakiet Li-xx.
Do tego dwa serwa, najlepiej klasy "standard", dobrze z metalowymi trybami. Jedno do klasycznego steru, drugie do wyładunku. Klasyczny ster to tańsze i prostsze, oraz bardziej niezawodne sterowanie, niż dwa silniki.
Silnik mocny, ale wolnoobrotowy do dużej śruby. Będzie mniej hałasował niż szybkoobrotowe "wiertarki".

Najlepiej zbudować łódkę w formie Kutra, z płaskim tylnym pokładem, na którym będzie unoszona wanienka na zanętę, która po uniesieniu zrzuci ładunek do wody, za łódką.
Sama łódka powinna być dość szeroka i stabilna. Nieźle sprawdzają się katamarany.

Samą łódkę, najlepiej zrobić w formie laminatowego kadłuba, lub kupić gotową łódkę, dwukanałową i dorobić do niej platformę ruchomą, wymieniając aparaturę na 3-kanałową. Można też nabyć gotowe kadłuby. Koszt kadłuba katamaranu ok 60x30cm będzie się wachał w okolicy 150zł.

Wykonując projekt łódki, pamiętaj o zabezpieczeniu elektroniki i komorach wypornościowych.
Wtedy nawet wywrócenie łódki nie będzie wielkim problemem. Elekronikę - głównie regulator z układem BEC i odbiornik z pakietem. Powinny być w szczelnej komorze, z której będą tylko wychodzić kable.
Silnik powinien mieć bezpiecznik w obwodzie Serwa są stosunkowo odporne na zalanie.
Wyposażenie i jego koszt zależy od wielkości łódki. Łódka do wywozu jednorazowo ok. 1kg zanęty nie będzie bardzo droga. Ale "łajba" do 15kg na raz, może sporo podnieść koszty

Najpierw dobrze przemyśl projekt łódki - konstrukcję, wyważenie, stabilność, rozmieszczenie elementów. Rozwiązanie dławicy wału napędowego, sterowanie. Przejrzyj kilka relacji z budowy takich łodzi.
Dopiero wtedy zaczynaj budowę.
Bardzo dużo osób zaczyna budowę takich modeli "na żywioł" a potem się okazuje, że cała robota idzie na marne.



" />Witam.

Pokjawily sie nowe filmy o tematyce karpiowej.
Pierszy z nich to kontynuacja serii "Na karpie", w ktorych biora udzial najbardziej znani karpiarze w Polsce.
"Przedstawiamy długo oczekiwany zwiastun dwupłytowego wydawnictwa DVD Na karpie cz. 4 z Przemkiem Mroczkiem! Nowy film AM pro powstał latem 2008 roku na prywatnym łowisku Expert – Karp Nekielka w Wielkopolsce.
Nasz nowy film pokazuje jak skutecznie odnajdywać karpiowe miejscówki przy użyciu echosondy, a także kiedy i jak używać zdalnie sterowanych łódek do wywozu zanęt i przynęt. Sporo miejsca poświęciliśmy zastosowaniu materiałów rozpuszczalnych PVA oraz użyciu klasycznego narzędzia do nęcenia kulkami proteinowymi, czyli tzw. cobry. Nie mogło też oczywiście zabraknąć emocjonujących holi naprawdę dużych karpi. Jednym słowem, gwarantuję blisko 2,5 godziny prawdziwej, karpiowej przygody – mówi twórca i reżyser cyklu Na karpie – Mariusz Kapuściński. "

Zwiastun:

Drugim z tytuowych filmow jest "JET FISH Tour the Europe" - pierwsza czesc serii.
"Warmuz Media i Jet Fish Polska przedstawiają Państwu zwiastun I-szej części filmu Tour de Europe.

Film został nakręcony na zupełnie dzikiej trudnej wodzie w Polsce zachodniej. Materiał powstał praktycznie bez scenariusza, ponieważ producentowi zależało na nakręceniu wszystkiego (a szczególnie brań ) na żywo. W czasie całego tygodnia zużyto sterty baterii do zasilania kamer, tych na brzegu jak i podwodnych.

Kontynuacją serii będą kolejne filmy z wypraw krajowych i zagranicznych. Będziemy przedstawiać zarówno mniejsze zbiorniki jak i duże ‟zaporówki”. Oprócz tematyki związanej z połowem karpi chcemy też pokazać jak w zgranym teamie można wspaniale spędzić czas nad wodą. "

Zwiastun:

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • qup.pev.pl