Żyla, żyletka, śmierć.Aniele usłysz moje myśli,które uciszyleś ...

imię: Michał
pseudonim: pipo, snajper
ulubiony piłkarz MU: Giggs, Brown, Scholes, Kuszczak, Hajto, Sheringham ---> kolejność nie przypadkowa
miejscowość: Prudnik
klub: Manchester United, Pogoń Prudnik (głównie ta koszykarska), Widzew Łódź
hobby: sport, głównie piłka nożna oraz narciarstwo alpejskie, polityka, historia najnowsza
czym się zajmuję: uczeń II klasy liceum o profilu humanistycznym



" />Mam na imię Tomek, obecnie uczęszczam do liceum ogólnokształcącego i w tym roku szkolnym będę zdawać maturę i na 99% idę na stosunki międzynarodowe do Łodzi, Piotrkowa Tryb. lub Torunia. A być może jeszcze gdzieś indziej, jeszcze rok czasu Od kilku lat interesuję się sprawami globalnymi. Pozdrawiam wszystkich



czego oczekiwać po ludziach, którzy spijają słowa Michnika cedzone w sposób haniebny, bez krztyny przyzwoitosci naznaczonej pokornym zrozumieniem sytuacji...
Daleka droga przed nami- Polakami, Izo...
Rzad, który jako pierwszy zerwał brudny całun niemówienia o Katyniu, który pozwolił Polakom uwierzyć, że wiedza o historii ich bliskich, wpisana w dzieje Polski zostanie nareszcie pokazana w taki sposób, by nie tłumaczyć małym dzieciom, ze w szkole to nie mówią prawdy, że prawda wygladała inaczej- jest opluwany i atakowany.
Moja starsza siostra w elitarnym liceum, w latach 90 została przez znanego w Łodzi historyka wyrzucona z lekcji historii, gdy powiedziała, co wie o Katyniu...
To tak na marginesie, gdy dziś mówi się, że zostaną odznaczeni ci nauczyciele, którzy mówić prawdy- nie obawiali się...
Niedawno spotkała - tego starego już człowieka w filharmonii...Rozmawiali uprzejmie, lata przecież minęły od tamtego wydarzenia...

No ale takie pragnienie postawienia sprawy w jasnym swietle- to odwoływanie się do brudnych, podłych stron naszych dusz, jak napisał polityk, udający dziennikarza.

Odrażające.



szukam jakiegos dobrego liceum, najlepiej nastawionego na nauki humanistyczne w warszawie lub łodzi...

wg moich szacunkow powinnam mieć ok. 170-188 pkt. (w dobrym przypadku- wyniki zblizone w woj. mazowieckim i lodzkim).

fajnie by było, gdyby szkola znajdowala sie w miare blisko jakiejs bursy albo coś...



Witaj moa

na pierwszym roku, na niemal całej Politechnice Łódzkiej wiodącymi przedmiotami są matematyka i fizyka. Nie inaczej jest równiez na biotechnologii, gdzie dochodzi również chemia.
w I sem są 2 egzaminy: z matematyki i z chemi ogólnej, podchodzić do nich mogą tylko ci studenci ktorzy zaliczą ćwiczenia z tych przedmiotow. Wpis z fizyki odbywa się na podstawie zaliczonych cwiczeń, do ktorych trzeba się porządnie pouczyć jeśli się nie mialo rozszerzonej fizyki w LO. Inne przedmioty raczej nie sprawiają trudności.

na sem II są 3 egzaminy, ponownie z matematyki i chemi ogólnej oraz całoroczny z fizyki. I ponownie podejść tylko do nich mogą osoby które uzyskaly pozytywne oceny z ćwiczeń i z labratoriów (z chemii i fizyki) . Innymi przedmiotami są: biologia komórki (zdecydowanie najsympatyczniejsze laborki), maszynoznastwo (coś jak fizyka) i chemia organiczna.

Dla kogoś kto systematycznie chodzi na wszystkie zajęcia i nie mial problemów w szkole średniej z przedmiotami ścisłymi, pierwszy rok nie sprawia problemu.

gdybyś miala jeszcze jakies pytania, pisz tutaj lub na prv

Mark, biolchem to skrócona nazwa profilu klas w liceum z rozszerzonym programem biologii i chemii, nie jest to bynajmniej synonim biotechnologi ani nazwy wydziału BiNoŻ, na ktorym studiuje, tak dla Twojej wiadomosci, również mnóstwo osób z klas matematyczno-fizycznych. Zmien swoje przyzwyczajenia ze szkoły średniej co do nazewnictwa.

pozdrawiam



Zabójstwo na szkolnym korytarzu

Policja w Wieluniu zatrzymała 22-letniego mężczyznę, który zadał śmiertelne ciosy nożem swojej sympatii. Do tragedii doszło na szkolnym korytarzu w jednym z wieluńskich liceów.
Jak poinformowała w poniedziałek PAP rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi Magdalena Zielińska, 18-letnia dziewczyna przyszła do liceum na inaugurację roku szkolnego. W szkole pojawił się też o cztery lata starszy chłopak, prawdopodobnie jej sympatia. Mężczyzna miał ze sobą bukiet kwiatów.

"Oboje zaczęli rozmawiać ze sobą, ale w pewnej chwili doszło między nimi do kłótni. Mężczyzna wyciągnął nóż, zadał dziewczynie kilka ciosów i uciekł. Pomimo natychmiastowej pomocy ranna zmarła" - powiedziała Zielińska. Po pewnym czasie mężczyzna zatelefonował na policję i przyznał, że to on uderzył swoją koleżankę. Został zatrzymany.



" />Prezes nie zrozumiales mnie. Problem korepetycji istnieje w kazdej szkole i w kazdej jest tak samo duzy. Chodzilo mi o korepetycje wywolane przez 'chora ambicje'.
Zgadzam sie z Toba co do watku z rodzicami i ich ambicjami.
Z przykroscia musze tez stwierdzic, ze znam pare osob ze starszych rocznikow i oni w tamtych czasach budowali podwaliny tego co zwie sie dzisiaj 'elitarna szkola'. Oni tez chodzili na korepetycje bo szkola, a przynajmniej owczesni pedagodzy nie byli w stanie posiwecic im nalezycie wiele czasu. Wiec jak slysze, ze nasza szkola jest I w Olsztynie, V w woj. wszystko dzieki zdolnym uczniom i pedagogom ktorzy kompleksowo i profesjonalnie wpajaja wiedze uczniom w naszej szkole... To mnie krew zalewa. Robienie z LO 2 liceum na miare Batorego W wawie albo 8 Lo w Lodzi to pomylka i wielkie klamstwo. Potega zbudowana na korepetycjach to kolos o slomianych nogach, ktory lada moment sie obali. Nie przecze, ze ucza sie w Lo 2 zdolni i ambitni ludzie, wnerwia mnie jednak to, ze wszelakie sukcesy sa przede wszystkim markowane sa przez szkole, dyrektora i pedagogow. Nikt nie wspomni o uczniach, rodzicach i pieniadzach jakie wpakowali w to aby ich dzieci byly the best.
Prozaiczny przyklad jezykow obcych. Zadna ze znanych mi osob nie nauczyl sie jezyka obcego w szkole nawet w stopniu zadowalajacym. Kursy jezykowe, prywatni lektorzy i morze pieniedzy powoduja, ze wiekszosc wychodzi ze szkol ze znajomoscia chociaz 1 jezyka w stopniu zaawannsowanym. Tak samo dzieje sie jezeli chodzi o fizyke, astronomie, chemie....

pozdraiwam



Ja jestem w trzeciej klasie tomaszowskiego Gimnazjum nr 6 im. Jana Twardowskiego.Jeśli chodzi o szkołę średnią to pójdę pewnie do II LO im. Stefana Żeromskiego(do klasy humanistycznej),najlepsze tutaj liceum.Jednak rodzice sugerują że mogłabym uczyć się nie w moim mieście,a np. w Łodzi,w jakimś liceum językowym czy coś.Obecnie szukam szkoły z chińskim albo japońskim językiem,bardzo mi na tym zależy



I tak szczerze gratuluję! Pólfinały mistrzostw Polski to jest coś! Jestem pod wrażeniem.
Zwłaszcza, że nie znacie osoby w gorszej kondycji niż ja. Zaręczam. :]

P.S. W Łodzi nawet fajnie (wcześniej nie miałam okazji tam być. Jednak jestem lokalną patriotką, więc oczywiście wolę moje miasto ) Ale Galeria Łódzka i tramwaje (u nas nie ma) są w porządku. Tramwaje rulez!
Eee tam, szkoda, że się nie spotkałyśmy, bo trochę się orientuję w Łodzi 'dawniejszej' (kiedyś baaaardzo się interesowałam historią mojego miasta... bynajmniej z domatorstwa, w końcu jestem raczej kosmopolitką :]) i ja już bym cię oprowadziła po najciekawszych miejscach. No trudno, może kiedyś (aha, złudzenia ) będę mieć szansę.
Galeria, Galeria - ja mam już dość. Pietryna to jest dopiero coś. A park tuż obok mojego mieszkania... trzeci co do wielkości w Europie!
Byłyście na Piotrkowskiej?

Przepraszam, że tak wypytuję.

PS Karolka, czy mi się tylko wydaje, czy ty też masz za jakieś dwa tygodnie egzaminy do liceum?
Ja już odczuwam ten charakterystyczny ucisk w okolicach żołądka i kratani oraz narastającą i niemożliwą do opanowania panikę.
Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.



" />TERMIN: 14-15.03.2009
MIEJSCE: Wschód-Zachód Szkoła Wyższa, ul. Rewolucji 1905 r., nr 44
PROGRAM:
SOBOTA, 14 marca
12.00 - Otwarcie imprezy -Kanclerz W-ZSW Adrian Jóźwiak i prof. Jolanta Młodawska, Prezes Klubu Yakumo-goto
12.15 - Droga herbaty w tradycji Urasenke - pokaz parzenia herbaty - Warszawskie Stowarzyszenie Urasenke pod kierunkiem Urszuli Mach
13.15 - Feminizm w Japonii- wykład-dr Joanna Bator, Polsko - Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych
14.15 - Sztuki walki - aikido - pokaz w wykonaniu młodzieży z Liceum Społecznego Lykeion w Łodzi pod kierunkiem Agnieszki Daukszy
15.00 - Medytacja zen rinzai jako sposób pokonywania stresu prelekcja - Roshi Maria Moneta-Malewska
16.30 - Teatr eksperymentalny Terminus A quo - spektakl "Trzciny" na motywach filozofii zen, reżyser Edward Gramont

NIEDZIELA, 15 marca
12.00 - Teatr w Japonii. Oglądając bunraku - wykład- prof. Estera Żeromska, UAM w Poznaniu
13.00 - Teatr bunraku - sceny z bajki: "Kwiat paproci" w wykonaniu dzieci ze świetlicy Senatorska 4 pod kierunkiem Bartosza Gralaka i Barbary Jankowskiej
14.00 - Koncert na Yakumo-Goto - tradycyjny instrument japoński - Nina Fukuoka, Klub Yakumo-goto
14.30 - Piękno japońskiej kaligrafii - warsztaty - Shoko Yoshida -Kulpińska
16.00 - Rasy psów japońskich- prelekcja i prezentacja- Iwona Miśkiewicz
17.00 - Malarstwo japońskie- wykład i prezentacja - Ewa Fukuoka, Klub Yakumo-goto

WYSTAWY:
- "Przestrzenie Japonii" - malarstwo Ewy Fukuoka, Klub Yakumo-Goto
- "Obecność-lalki inspirowane mitologią Japonii" -
Mirosława Truchta-Nowicka
- "Papierowy powiew wiosny" - Grażyna Karasińska - Kraszkiewicz,
Mariola Warszewska - Polskie Centrum Origami, Oddział w Łodzi

ORGANIZATORZY: Klub Yakumo-Goto i Wschód-Zachód Szkoła Wyższa

Źródło: http://www.yakumo-goto.pl/dni_japonskie.html

noel

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • qup.pev.pl