Żyla, żyletka, śmierć.Aniele usłysz moje myśli,które uciszyleś ...

Jeżeli by to mialo odbyć się w Łodzi, mógłbym postarać się zadziałać coś w tym kierunku (sala itp). Może Łódzkie Centrum Kształcenia i Doskonalenia Nauczycieli (są chyba jedynym w Polsce ośrodkiem którzy działają tak aktywnie i twórczo) mogłoby coś zaoferować.

Także, jeżeli na prawde znajdzie się stałe grono osób które na 100% przyjadą, a nie że nagle zostaną 3 osóbki - to ja mogę popytać.




A ten RANKING jest/będzie gdzieś dostępny?
Trudno być ustosunkowanym do czegoś, na temat czego nie posiada się jakichkolwiek danych ;)

Wiec podzielone jest to na Dwa rankingi

1 "Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi"

* ComputerLand S.A. - złota statuetka i tytuł Lidera Zarządzania Zasobami Ludzkimi (ZZL) 2003
* Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli - szafirowa statuetka i tytuł Lidera ZZL w kategorii małych i średnich firm
* ESI Polska Sp. z o.o. - bursztynowa statuetka za efektywne zarządzanie zasobami ludzkimi w procesie zmian organizacyjnych
* Xerox Polska Sp. z o.o. - bursztynowa statuetka za innowacyjne rozwiązania w zarządzaniu kapitałem ludzkim oraz kryształowa statuetka dla trzykrotnego zdobywcy bursztynowej statuetki
* Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeniowe Ergo Hestia S.A. - bursztynowa statuetka za rozwój pracowników
* IMG Information Management Polska Sp. z o.o. - bursztynowa statuetka za nowoczesne narzędzia zarządzania wiedzą
* Philips Lighting Poland S.A. - wyróżnienie za wdrożenie zintegrowanej karty wyników w obszarze ZZL
* Telekomunikacja Polska S.A. - wyróżnienie za realizację program "Praca dla pracowników"


2 TOP Pracodawcy 2005

1. PricewaterhouseCoopers
2. NestlĂŠ Polska
3. PKO Bank Polski
4. Procter & Gamble
5. Ernst & Young
6. Bank Pekao S.A.
7. Philips
8. Masterfoods Polska
9. Deloitte
10. Telekomunikacja Polska S.A.



Nagrody Miasta Łodzi

27.04.2007

Łódzcy radni przyznali Nagrody Miasta Łodzi. Otrzymają je: księgarz Janusz Barański, prof. Stanisław Bielecki z Politechniki Łódzkiej, Bogdan Mac z Instytutu Polimerów i Włókien Chemicznych i prof. Józef Masajtis, dyrektor Instytutu Architektury Tekstyliów Politechniki Łódzkiej, Jan Moos, dyrektor Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz prof. Władysław Wilczyński z Uniwersytetu Łódzkiego. Nagrody wynoszą po 25 tys. zł. Uroczyste wręczenie zaplanowano na 15 maja.

(mp.) - Dziennik Łódzki



-> Jacek Saryusz- Wolski- Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Parlamentu Europejskiego
-> Kazimiesz Sobotka- Dyrektor Instytutu Europejskiego w Łodzi
-> Cezariusz Mostowski- Wizytator Kuratorium Oświaty w Łodzi
-> Maciej Okuński- Dyrektor Festiwalu Dialogu Czterech Kultur
-> Janusz Moos- Dyrektor Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego
-> Jacek Grudzień- Dziennikarz Radia Łódź i TVP w Łodzi

to by było na tyle

A cóz to za sprawozdanie? Fajne? Jak fajne to podeślij mi koniecznie, zostawimy w biurze



12 marca 2010r w Z SO nr 8 odbyło się szkolenie dla nauczycieli łódzkich szkół. Szkolenie organizowane było przez:
Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego, temat szkolenia: „Dobre praktyki edukacyjne nauczycieli w wychowaniu fizycznym i prozdrowotnym - inaczej – VII edycja”....
więcej w aktualnościach http://bbrc.rugby7.pl/szkolenie-dla-nauczycieli-12-marca-201/



Młodzieżowy Klub Krótkofalarski SP7PCW przy Akademii Młodych Twórców i Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego - klub ma swoja siedzibe w Łodzi, powstał głównie z myślą o młodzieży. Znak otrzymaliśmy niedługo przed wakacjami. Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego roześlemy do szkół informacje o naszym istnieniu, i zaczniemy prowadzić kurs przygotowujący do egzaminu. Informacja z pewnością dotrze do wszystkich szkół w Łodzi, gdyż współpracujemy z ŁCDNiKP oraz AMT. Więcej informacji -> http://amt.wckp.lodz.pl/krotkofalowcy/.



Przegląd dla młodych artystów

2010-02-02

Słuchacze zawodowych szkół ponadgimnazjalnych mają szansę, by pochwalić się swoją twórczością. Każdy z nich, kto maluje, rysuje, fotografuje albo ma zacięcie literackie, może wziąć udział w XIV Przeglądzie Twórczości Artystycznej Uczniów Szkół Zawodowych.

Zadaniem konkursu jest m.in. motywowanie młodzieży i nauczycieli do podejmowania nowych wyzwań związanych z zainteresowaniami literackimi i plastycznymi oraz popularyzowanie fotografii jako dziedziny sztuki. Organizatorom chodzi również o stworzenie warunków do zaprezentowania różnych form aktywności artystycznej młodzieży.

Prace oceniane będą w trzech kategoriach. W pierwszych dwóch, dotyczących twórczości literackiej i plastycznej, tematyka dzieł jest dowolna. W konkursie fotograficznym wskazany został temat, który brzmi „Mój mały świat”. Każdy z uczestników może przesłać do oceny w poszczególnych kategoriach maksymalnie dwa utwory – wiersze, formy prozatorskie, rysunki, obrazy, zdjęcia...

Przegląd organizowany jest w dwóch etapach. Do 12 lutego potrwają eliminacje w szkołach. Do 5 marca należy zgłosić uczestnictwo w etapie wojewódzkim. Zgłoszenia przyjmowane są w ZSP nr 9 przy al. Politechniki 38.

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi i Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Więcej informacji o przeglądzie znajduje się na stronie www.zsp9.pl. (Oprac. M.Ka.)

ŹRÓDŁO: www.uml.lodz.pl



W środę rozpoczynają się XII Łódzkie Targi Edukacyjne

10.02.2009

Szkoły publiczne i niepubliczne różnych typów i szczebli, wyższe uczelnie z kraju i zagranicy, producenci pomocy dydaktycznych, placówki kształcenia pozaszkolnego - w sumie ponad 200 wystawców zaprezentuje swą ofertę podczas XII Łódzkich Targów Edukacyjnych, które odbędą się w dniach 11-14 lutego 2009 r. w hali Expo przy ul. Stefanowskiego 30. Organizatorami imprezy są Międzynarodowe Targi Łódzkie i Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi.

Przyszli absolwenci szkół podstawowych będą mogli obejrzeć stoiska łódzkich gimnazjów, gimnazjaliści poznać bogatą ofertę liceów i zespołów szkół ponadgimnazjalnych, maturzyści - szkół wyższych.

Łódzkie targi od lat z powodzeniem promują szkolnictwo zawodowe, prezentując możliwości kształcenia w ponad dwudziestu atrakcyjnych, poszukiwanych na rynku pracy profesjach. Wiele szkół zawodowych posiada klasy patronackie największych w regionie pracodawców, takich m.in. jak Mazowiecka Spółka Gazownictwa, BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, Gillette Poland International, Haering Polska czy Procter & Gamble Operations Polska. Młodzież będzie mogła poznać możliwości zdobycia zawodu także na stoiskach Izby Rzemieślniczej i OHP.

Bogata jest oferta szkół wyższych i policealnych. Obok renomowanych łódzkich i krajowych uczelni, zaprezentują się zagraniczni goście: AARHUS UNIVERSITET Institute of Business and Technology i The Danish Business Academy z Danii oraz Uniwersytet Europejski Viadrina z Niemiec.

Atrakcyjne imprezy towarzyszące

Wyróżnikiem Łódzkich Targów Edukacyjnych są liczne imprezy towarzyszące: warsztaty, seminaria, prezentacje oraz konkursy. W tym roku będą to m.in. prezentacje przygotowane przez SOPP Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Arego Stemfelda. Promowane będzie także kształcenie dwujęzyczne i międzynarodowe. Szkoły prowadzące takie klasy zapraszają w sobotę na specjalny blok konferencji.

Odwiedzający targi będą mogli obejrzeć wystawę zatytułowaną "Od kajetu do notebooka, czyli ślady rzeczywistości szkolnej na przestrzeni wieków" zorganizowaną przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Łodzi.

Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego przygotowało interesujące seminaria i prezentacje. Szczególnie atrakcyjnie zapowiada się III Ogólnopolska Konferencja "Zmiany w systemie kształcenia zawodowego i ustawicznego oraz rola centrów kształcenia praktycznego w ich wdrażaniu do praktyki edukacyjnej". Omówione zostaną wyzwania stojące przed edukacją w tym zakresie, w szczególności wprowadzenie standardów kwalifikacji zawodowych.

Marek Niedźwiecki - POLSKA Dziennik Łódzki



2010-02-24

Innowacyjna szkoła – przepustką w dorosłość

Ponad 200 wystawców zaprezentuje swoją ofertę podczas XIII Łódzkich Targów Edukacyjnych. Ekspozycję przygotują zarówno łódzkie gimnazja, licea i zespoły szkół ponadgimnazjalnych, jak i szkoły wyższe z całego kraju.

Tym razem aranżacja stoisk będzie nawiązywać do hasła „Innowacyjna szkoła – kreatywni absolwenci”. Organizatorzy chcą w ten sposób zwrócić uwagę na to, jak ważne są nowoczesne programy nauczania dostosowane do potrzeb zmieniającej się rzeczywistości rynkowej.

Tegoroczna nowość to tzw. strefa targów edukacyjnych dla dorosłych, w której promowana będzie idea rozwoju kwalifikacji przez całe życie. Propozycje dla tych, którzy myślą o przekwalifikowaniu, pogłębieniu swojej wiedzy, a nawet awansie przedstawią tam: licea dla dorosłych, technika uzupełniające, placówki organizujące kursy doskonalenia zawodowego lub studia podyplomowe. Jak zapewniają organizatorzy, poznać będzie można ofertę czterdziestu placówek edukacyjnych - zarówno tych oferujących zajęcia płatne, jak i tych kształcących zupełnie darmowo. Szkoły zaproszą do udziału w warsztatach, lekcjach pokazowych oraz seminariach.

Swoją najnowszą ofertę zaprezentują też producenci i dystrybutorzy materiałów dydaktycznych oraz wydawnictwa. Najlepsze pomoce naukowe rywalizować będą o nagrodę targów.

Jak zwykle bogaty będzie też program imprez towarzyszących. W tym roku prezentacje nawiązujące do motta targów, a zatytułowane „Zobacz, jakie to proste” zorganizuje Discovery Center „Experymentarium”. Pokażą one możliwości uzupełnienia procesu nauczania w innowacyjnej szkole. Uczestnicy warsztatów przekonają się na przykład, jak zabawki logiczne rozwijają umiejętność myślenia oraz rozwiązywania problemów. A obserwując plansze ze złudzeniami – uzmysłowią sobie, że to, co widzą, nie zawsze odpowiada rzeczywistości.

Tradycyjnie targom towarzyszyć będą warsztaty, wykłady, seminaria, prezentacje oraz konkursy. Będzie wśród nich konkurs na najciekawsze stoisko targowe - rokrocznie ogłaszany przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi, Międzynarodowe Targi Łódzkie oraz Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.

Targi można odwiedzać:
11 marca 2010 r. w godz. 10 – 17,
12 marca 2010 r. w godz. 9 – 17,
13 marca 2010 r. w godz. 9 – 14.

Grupy zorganizowane wstęp wolny – konieczna jest jednak wcześniejsza rezerwacja, więcej informacji pod numerem telefonu: 042 638-64-66. (Oprac. M.Ka.)

ŹRÓDŁO: www.uml.lodz.pl

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • qup.pev.pl