Żyla, żyletka, śmierć.Aniele usłysz moje myśli,które uciszyleś ...

Mieszkanie 1 pokojowe ( około 25 metrów ) z aneksem sypialnym ( 9 metrów ) na cichym i zamkniętym osiedlu. Balkon - 9 metrów. W pobliżu urząd gminy Warszawa-Targówek, Centrum Handlowe Targówek, M1, IKEA. Lokal w pełni umeblowany. Osiedle strzeżone i monitorowane całą dobe. Miejsce parkingowe znajduje się na terenie osiedla i jest wliczone w cene najmu. TV kablowa w cenie wynajmu. Możliwość podłączenia internetu. Kaucja w wysokości ceny jednego miesięcznego wynajmu. Opłaty licznikowe (energia elektryczna + woda). Mieszkanie jest gotowe do zamieszkania od zaraz, doskonałe dla małżeństwa. Polecam!!!Kontakt Iwona - 0502-065-230, Grzegorz - 0609-837-700. LODÓWKA, ZMYWARKA



Terminal City, Złota Stacja, Dom dworcowy, Dworczyk i Wiata – to umowna nomenklatura dla kategorii dworców zaproponowana przez Jacka Prześlugę.

To nieco inna niż ministerialna klasyfikacja dworców kolejowych w Polsce, związana z tworzeniem nowej spółki – a wraz z nią marki – pod roboczą nazwą Dworzec Polski i planowanej opłaty dworcowej.
– Ministerstwo Infrastruktury w „Programie działań dla rozwoju transportu kolejowego do roku 2015” zaproponowało podział na dworce grupy A, B, C, D w zależności od liczby obsługiwanych podróżnych. My wychodzimy z innego założenia – dzielimy dworce w zależności od potencjału, jaki ze sobą niosą – zaznacza Prześluga, członek zarządu PKP S.A. ds. rewitalizacji dworców kolejowych.
Terminal City to wielofunkcyjne centrum zintegrowanego transportu, łączące obsługę pasażerów, różnego rodzaju środki komunikacji, przestrzeń handlowo-usługową, hotel, aptekę, itp.
Z kolei Dworczyk to obiekt przeznaczony tylko do obsługi ruchu pasażerskiego, posiadający często lokale socjalne i komunalne.
– Część z tych dworców to „gwiazdy”, które same na siebie zarobią. Przykładem są obiekty dworcowe w Warszawie, Łodzi, Poznaniu czy Krakowie. Inne zaś będą tylko pożeraczami gotówki. To najczęściej małe dworce, np. w Reszlu, Sątopach czy Wieleniu nad Notecią. I na nie powinien iść cały strumień gotówki z opłaty dworcowej– tłumaczy Prześluga.
Aby spójne było zarządzanie dworcami i ich rewitalizacją musi – zdaniem Prześlugi – powstać spółka, która w całości poświęci się tylko i wyłącznie temu problemowi. Ale nowa spółka ma być środkiem, a nie celem samym w sobie. Środkiem do zmiany postrzegania dworców kolejowych w Polsce, do tego, aby radykalnie poprawiła się jakość obsługi pasażerów, a dworzec zyskał nowe funkcje.
Zdaniem Prześługi, finansowanie dworców może się odbywać nie tylko z opłaty dworcowej czy czynszu z wynajmu powierzchni handlowo-usługowych, ale także z reklamy (outdoorowej, internetowej) czy usług pośrednictwa (w sprzedaży biletów, WIFI, rezerwacji hoteli, taksówek, kurierów itd. Dochód mogą przynosić tez własne marki, zajmujące się np. handlem, gastronomią, czy transportem publicznym, np. pod nazwą „Dworzec Polski”.

* Jacek Prześluga prezentował swoją wizję dworców kolejowych na konferencji „Dworzec kolejowy. Zintegrowane funkcje dworca a efektywne zarządzanie nieruchomością”, zorganizowanej przez MGG Conferences w dniach 27-28 kwietnia 2010.

źródło: Kolejowa Oficyna Wydawnicza



Jako handlowiec przeglądam, co się na rynku handlu dzieje. Oto co budują u sąsiadów. Artykuł z dzisiejszej prasy:

Racibórz galeriami stać będzie
2007-06-26

Rusza budowa Galerii "Młyńskiej" oraz "Zborowej". "Srebrną" inwestor już kończy.

Rusza budowa Galerii "Młyńskiej" w Raciborzu. Obiekt zlokalizowany będzie przy skrzyżowaniu ul. Młyńskiej i Mickiewicza. W tej trzypiętrowej galeria, o powierzchni 5 tys.m2 powstanie około 30 sklepów i punktów usługowych. Komercjalizacją zajmuje się firma Lambert Smith Hampton, do tej pory wynajęto ponad połowę powierzchni. Raciborzanie odwiedzający Młyńską będą mogli zrobić zakupy m.in. w House, Reporter, Rapper, Diverse, OTL, CCC, Sunset Suits, Pabia i Monnari. Swój sklep otworzy również drogeria Natura.

Irlandzki inwestor Caelum Development dysponuje już pozwoleniem budowlanym, ogłoszony został także przetarg na generalnego wykonawcę. Rozpoczęcie prac budowlanych przewidziane jest na lipiec bieżącego roku, a otwarcie galerii na marzec 2008 roku. CD działa na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce, Niemczech, Rumunii oraz na Węgrzech. Jest właścicielem m.in. kompleksu hotelowo-biurowo-usługowego Wratislavia Center we Wrocławiu, budynku biurowo-usługowego Wilcza House w Warszawie. Najnowszą inwestycją jest budowa galerii handlowej w Bukareszcie o powierzchni wynajmu ponad 95 tys.m2, będąca największym tego typu obiektem na rynku rumuńskim.





To nie jedyna w Raciborzu galeria z markowymi sklepami. Od niedawna raciborzanie robią już zakupy w Rossmanie, który otworzył się na parterze galerii na rogu ul. Mickiewicza i Podwala, tuż przy Kauflandzie. Z kolei na piętrze budynku znaleźć się ma nowoczesny optyk, a nad nim kancelaria prawnicza.

Przy ul. Opawskiej ukończono już budowę Galerii "Srebrnej". Inwestor, firma Art-Hen nie chce na razie zdradzać marek jakie się w budynku otworzą. Póki co wiadomo, że udało się wynająć 50 proc. powierzchni. Jak zapowiada firma, za ok. dwa tygodnie będzie znany już termin otwarcia galerii.





Z kolei na rogu ul. Mickiewicza i Zborowej buduje się Galeria "Zborowa". Budynek ma mieć trzy kondygnacje o łącznej powierzchni 1,5 tys.m2. Inwestor Wojciech Ziajka na parterze przewiduje lokale dla banków i instytucji finansowych, pierwsze i drugie piętro zajmą biura firm. Galeria z trzech stron będzie przeszklona, będzie przylegać do budynku starej winiarni. - Ostatecznie zrezygnowaliśmy z budową parkingu przed budynkiem, na rzecz zieleni - będą ławki, latarenki, może fontanna. A samochód jest gdzie postawić w tym rejonie - tłumaczy Ziajka.



Także przy ul. Mickiewicza, w sąsiedztwie "Młyńskiej" powstaje budynek usługowo-handlowy. Właścicielem jest inwestor z Raciborza.

Od siebie dodam, że ostatnio, gdy wracałem z terenu na zasłużony odpoczynek z pracy do domu, to kupiłem dobre kosmetyki w galerii Auchan. Obok Auchana budują Castoramę i jakieś trzy kolejne centra handlowe. to wszystko ma być oddane do końca roku. Oby to w przyszłości nie spowodowało drenowania kieszeni naszych mieszkańców kosztem naszych lokalnych kupców, bo na parkingu Auchana doliczyłem się w powszedni dzień lekko kilkadziesiąt samochodów z rejestracją OGL. Nie zostawili tych pieniędzy u nas, tylko u sąsiada. Dowód: nakupiłem tyle towaru, że kosmetyków nie będę kupował przez miesiąc. Sam się wstydzę braku patriotyzmu lokalnego, ale pokusa była silniejsza.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • qup.pev.pl