Żyla, żyletka, śmierć.Aniele usłysz moje myśli,które uciszyleś ...

Polska jest drugim po Indiach na liście trzydziestu krajów świata uszeregowanych pod względem atrakcyjności dla zagranicznych inwestorów - wynika z opublikowanego we wtorek indeksu Narodowego Banku Irlandzkiego (NIB - National Irish Bank).

(.)

Celem indeksu jest mierzenie konkurencyjności gospodarki irlandzkiej dla zagranicznych inwestorów w porównaniu z innymi krajami, które przyciągają inwestycje bezpośrednie (FDI) i ustalenie, jakie są globalne trendy. Dane za cały 2007 r. zostaną opublikowane w połowie 2008 r.



Wysokie lokaty zajmują kraje rozwijające się, szczególnie Azji i Ameryki Łacińskiej. Spośród nowych krajów UE na liście jest tylko Polska. Republika Irlandii sytuuje się na miejscu 13,(.)



Całość tu:

http://biznes.onet.p...wiadomosci.html



Jakieś komentarze.?

Spoko, wygra PO, to zgodnie z obietnicą spłyniemy na 13. http://zyrardow24h.pl/public/style_emoticons/default/biggrin.gif



zawsze można porównać oferty banków, ja sam mam w mBank i jestem zadowolny, konto bezpłatne, warto zajrzeć na stronę banki-online.com.pl - porównanie kont osobistych, lokaty , pozdrawiam:)



a ja polecam Alior Bank. naprawdę cudo, począwszy od obsługi w placówce. byłem kompletnie zaskoczony, że gdziekolwiek zastanę takie podejście do klienta. wszystkie bankomaty zupełnie za darmo, przelewy internetowe za darmo, jedyna opłata to symboliczna złotówka miesięcznie za obsługę karty. prócz tego lokata nocna.

nigdy nie zmienię tego banku na żaden inny, a porównanie mam z co najmniej kilkoma innymi bankami, o ile nie kilkunastoma ;)




i przy takiej inflacji
Przy wkładzie własnym 10000zł oprocentowanie netto (już po odjęciu podatku Belki) wynosi, np. w Deutsche Banku, 6,48%. Inflacja we wrześniu wynosiła 4,5%, co i tak jest zmianą pozytywną w porównaniu z sierpniem (4,8%). Fakt, różnica pomiędzy wskaźnikiem inflacji, a wysokością oprocentowania lokat nie jest zbyt wysoki, ale lepszy taki zysk, niż żaden. Jeśli będziesz pieniądze trzymał na koncie gotówkowym (np. w mBanku jest to 3% na koncie eMax - z tego co się orientuję), to nie zyskasz nic...



" />a tak postawione pytanie nie dostaniesz dobrej odpowiedzi. Nie ma czegoś takiego że ten bank ma dobre wrunki pożyczki a ten złe, wszystko zalezy od tego na co ta pożyczka, ile, na jaki okres, jaka masz zdolność kredytową. Ten sam bank może mieć złe warunki na jedną pożyczkę a na inną dobre, a za trzy miesiące wszystko może się zminić, Jak ktoś brał rok, dwa temu teraz może być całkowicie inaczej.
Ponadto opinie że ktoś ma fajne warunki rachunku, lokat lub dostępność w sieci wcale nie oznaczją że tam należy brac pożyczkę.
Nie ma idealnego banku który ma wszystko dobre, przystępne i tanie bo bank nie jest instytucją charytatywną i musi na Tobie zarobić i jak jedna usługę ma tanią to zarabia na tobie gdzie indziej.

Wybierając więc bank do dłuższej współpracy a nie tylko dla jednej pożyczki warto sprawdzić te usługi z których bedziesz realnie korzystał i czy nie ma za dużo ukrytych opłat (a napewno są, więc niech będa ale za usługi z których nie będziesz często korzystał). Dla mnie preferowane jest bezpieczeństwo banku, dostępność i przystępność operacji on-line, bezpłatne wszystkie bankomaty w kraju i za granicą.
Ten sam bank może być lepszy dla Kowalskiego ale niekoniecznie dla Nowaka. Warto zrobić sobie swój profil klienta w rocznej perspektywie (ilość rachunków, ilość transakcji bezgotówkowych i gotówkowych, ilość operacji on-linne liczba wizyt osobistych i odległośc od oddziału, ilość i wysokość lokat, sredni stan konta, ilość pożyczek lub zejścia na debet). Dopiero wówcas można rzetelnie porównac oferty banków ile Cię będzie to kosztować przez cały rok.



" />VW Bank, jeśli chodzi o oprocentowanie lokat, chłamu akurat nie oferuje. Lokatę plus masz oprocentowaną nawet powyżej 8%, co w porównaniu z innymi bankami, jest niezłym wynikiem. Zresztą pisze się nawet o tym:
http://www.money.pl/banki/raporty/artyk ... 29386.html



" />W banku A kapitalizacja odsetek nastepuje co kwartal i lokaty oprocentoane sa w wysokosci 20% w stosunku rocznym, zas w banku B kapitalizacja odsetek nstepuje dopiero po roku, ale lokata jest oprocentowna w wysokosci 21% w stosunku rocznym. Wybierz bank, w ktorym korzystniej mozna lokowac kapital na jeden rok. odpowiedz uzasadnij rachunkiem.


Prosze o rozwiazanie z gory dziekuje;)



" />Proszę o pomoc w rozwiązaniu zadania.

Bank proponuje założenie lokaty oprocentowanie zgodnie z zasadą oprocentowania prostego przy stopie procentowej równej 15% na okres 4 lat, bądź założenie lokaty ze stopą nominalną równą 1,5% na ten sam okres, ale przy kapitalizacji miesięcznej. Która z form oszczędzania będzie bardziej korzystniejsza dla klienta i ile procent więcej może on na korzystniejszej formie zarobić.




Oferta mBanku jest ok, tyle ze tam nie ma oprocentowania, wiec sam mBank nie wystarczy. Musialbym miec konto w mBanku na codzien, w Eurobanku dla podrecznych oszczednosci i w Millenium dla splaty kredytu. I chyba jestem zbyt leniwy na takie zabawy.
mBank ma emax plus oprocentowany na 4,1% (minus belka) i jakies lokaty w okoliach 5%. W millenium jest pod tym wzgledem lepiej?
Jak jestes nastawiony na oszczedzanie, to policz sobie czy ci czasem oplaty za prowadzenie konta w millenium nie zjadaja calej roznicy zysku wynikajacego z wyszszego oprocentowania oszczednosci w porownaniu do mbanku.

Przykładowo, w mbanku z 5000zl na emax plus masz 14zl odsetek miesiecznie po odjeciu belki i zadnych innych oplat. Zeby uzyskac taka sama kwote w millenium musialbys uzyskac 29zl odsetek (29zl - 15zl za prowadzenie = 14) - aby to uzyskac musialbys miec w millenium oprocentowanei 7% netto, a takiego obecnie nie daje zaden bank.
Oczywiscie sa to obliczenia przykladowe. Chodzi mi tylko o wskazanie, ze niskie oprocentowanie w mbanku plus zero oplat moze przyniesc summa summarum wiekszy zysk niz wyzsze oprocentowanie w millenium minus wysokie oplaty.



1. Spolka rownie dobrze mogla miec dodatkowe zyski wiec zysk brutto moze byc i wyzszy i nizszy niz zysk operacyjny. Na przyklad spolka mogla miec zwrot nadplaconego podatku lub korzystny wynik postepowania podatkowego w jakiejs sprawie.

2. W przypadku ktory podajesz przychody i sprzedaz to to samo czyli 100 mln. Zysk brutto to te 20 mln. Dlatego mowi sie ze sa to przychody ze sprzedazy.

Moga byc tez inne przychody, np z dzialalnosci finansowej, jak spolka ma lokate w banku. Wowczas przychody z lokaty to nie sprzedaz.

3. Kazdy podmiot moze inaczej to wyliczac. Dopoki jednak nie znamy raportu za czwarty kwartal to jako pelny raport roczny stosuje do porownania ten za 2007 rok.

Natomiast za rok 2008 mozna zrobic w miare wiarygodna prognoze bo znamy juz wyniki za 3 kwartaly i taka tez prognoze maja biura maklerskie. Biura nie kombinuja z liczeniem C/Z 4 kwartalow na podstawie wynikow z roznych lat obrotowych i ja tez nie.




marżą 5,5% płaconą przez 30 lat...
co Ty piszesz
obecnie bierzemy hipoteczny... i pko bp wyszedl najtaniej. marża ma 2%
a w wiekszosci bankow oferowalo nam 3%
i prowizja za udzielenie:
pkobp dalo nam 0,3% prowizji, czyli grosze w porownaniu do mieszkania....
a w innych bankach wychodzilo nam nawet 7000zł prowizji....

sry za offtopic

a lokty strukturyzowane....
jak sie nieznalem to mnie namowila pani w jednym banku....
teraz nigdy sie nie pisze na to... lepiej samemu inwestowac na gieldzie niz miec zamrozona kase na tak dlugi czas i jeszcze niepewny zysk...

ja dziele kase na 2 rzeczy:
- bezpiecznie - lokaty
- inwestycje - gielda



" />
">Ciekawy artykuł, ale niestety w Polsce nie da się chyba zrobić tak iż moglibyśmy oszczędzić te 500.000 PLN i żyć praktycznie z procentu..Chyba że się da tylko że ja jeszcze tego nie wiem?

Problem jest taki, jak tu wprowadzić to 500k do obrotu, bo jak powie się ze to z pokera to mogą zinterpretować to jako pieniądze z niewiadomego źródła (o ile dobrze pamiętam 60% podatku)

rozwiązań jest trochę, m.in. fałszywe zatrudnienie... rolnictwo... kasyno i ruletka (Góral kiedyś fajny pomysł opisał), gdzie co prawda tracimy trochę - ale jeśli wszystko idzie zgodnie z prawdopodobieństwem to jest to relatywnie mało w porównaniu z podatkiem

...a co do utrzymywania się z odsetek to Belka nam zostawił fajną furtkę, którą zgodnie z prawem można nawet nie płacić podatku od odsetek... trzeba tylko podzielić to na mniejsze kwoty i wsadzić na kilkadziesiąt lokat (co umożliwiają nam wiele banków w kraju)




Taka mała ankieta, bardzo prosze o Wasz udział.

1/Gdybyście mieli własny interes (firme usługi, handel) jaki zysk w skali roku by Was zadowolił?
2/jaki zysk byłby dla Was zadawalajacy z funduszu inwestycyjnego (też we skali roku)?


ad1) Zależnie od włożonej kasy. Nie wiem jaki zysk, powiedzmy raczej o zwrocie z kapitału na poziomie 30% byłby ok. Rozkład nieliniowy w zależności od zainwestowanej sumy tzn większy zwrot dla mniejszych sum, mniejszy dla większych - dla miliona włożonej kasy 20% rocznie w zupełności by mnie zadowoliło.

ad2) 3-4 razy więcej niż najwyższa lokata bankowa na rynku.

Porównanie tych dwóch punktów nie do końca jest dobre, bo w pkt 1) mając firmę, to co zarobię, przejadam przynajmniej w części zakładając, że ta firma to moje jedyne źródło utrzymania, pkt 2) kojarzy się raczej z inwestowaniem nadwyżek. Dlatego ważne jest odniesienie do zainwestowanej kwoty, bo mając np 10.000 zł zwrot nawet 50% rocznie nie pozwoli mi przeżyć, natomiast zwrot 10% z miliona pozwoli mi skonsumować większą część nadwyżki, plus zostanie jeszcze coś jako faktyczna nadwyżka do dalszego zainwestowania.



Ja posiadam konto internetowe w BPH od około 5 lat (pamiętam czasy oprocentowania 6%). Jestem z niego bardzo zadowolony. System jest bardzo elastyczny i intuicyjny. Również przełączanie się między kontem osobistym (ROR) a kontem firmowym jest dobrze rozwiązane. W historii 5 lat może 2 razy przypominam sobie brak możliwości obsługi konta przez internet ze względu na chwilową konserwację. Darmowe przelewy, lepsze oprocentowanie w porównaniu do innych kont to główne zalety. Z pośród dzisiejszych ofert innych banków żadna nie przekonała mnie do zmiany konta, a gdy poinformowano mnie o tym, że moje konta zostaną przeniesione do PEKAESU to broniłem się rękami i nogami. Jakiś czas temu jak stopy procentowe były jeszcze niższe skusił mnie oprocentowaniem Polbank ... jeszcze rok temu 5 % to była rewolucja ..dziś to już normalka. Jednak po zabawie z ich systemem czułem się zdegustowany (mnóstwo niedociągnięć i niedopracowań), dlatego używałem ich konta jedynie typowo jako lokaty, natomiast wszystkie inne czynności dokonywałem przez system BPH. Teraz jak BPH podniósł oprocentowanie do 4,5 % a Polbank nadal został na 5 % , niespecjalnie spieszę sie z jakimikolwiek transferami do Polbanku.



Alior Bank-najlepszy. Zgadzam się z drackerem.
- bezpłatne bankomaty w Polsce i zagranicą! Bardzo ułatwia to życie, nie muszę szukać bankomatu Euronet lub mojego banku, podchodzę do którego chcesz i wybierasz gotówkę bezpłatnie.
- rewela jeśli chodzi o konto internetowe - korzystałem z innego banku (Polbank i ING w dalszej przeszłości), bez porównania wszystko chodzi elegancko no i wszystkie przelewy sa za dramo
- lokata w koncie, w nocy kaska pracuje, chyba 5%
Za kartę płacę 5 zł, ale jest w niej ubezpieczenie i pomoc fachowców. Kartę wydali mi na miejscu.
Ale najlepsze jest to, że ze wszystkich bankomatów jest za darmo-mega wygodne.

No i otwarli Alior Bank w Żorach, koło kościoła na rynku, bo wcześniej trzeba było jeździć do Rybnika.



Kolejny dzień z rzędu inwestorzy na londyńskim parkiecie wyprzedają akcje największych spółek bankowych. Brytyjska waluta spadała poniżej progu 1,40 dolara za funt i dalej traci wobec amerykańskiej. Rząd Gordona Browna stara się ratować najbardziej zagrożone bankructwem brytyjskie banki.
Notowania trzeciego co do wielkości brytyjskiego banku Barclays spadły w ciągu ostatnich dni o około jedną piątą, do poziomu poniżej 60 pensów za akcję. Rynek obawia się, że bank ten będzie musiał powiększyć kapitał lub przekazać część udziałów skarbowi państwa.

Wcześniej masowa wyprzedaż uderzyła w nową grupę bankową Lloyds Banking Group - powstałą z połączenia Lloyds TSB z Halifax Bank of Scotland (HBOS) - oraz w Royal Bank of Scotland (RBS). RBS ostrzegł, że jego strata za ostatni rok obrachunkowy może sięgnąć 28 mld funtów.

W zamian za przejęcie części ich udziałów brytyjski rząd dokapitalizował Lloyds TSB, HBOS i RBS łączną kwotą 37 mld funtów. Skarb państwa dysponuje obecnie 70 proc. akcji RBS oraz 43 proc. akcji Lloyds Banking Group, przy czym w przypadku tej ostatniej inwestorzy obawiają się, że wkrótce będzie to ponad połowa - jeśli dalsza pomoc kapitałowa okaże się niezbędna.

Z opublikowanych danych na temat finansów publicznych wynika, że w grudniu rząd zaciągnął nowe długi netto na kwotę 44,2 mld funtów, z czego około 20 mld pochłonęło dokapitalizowanie RBS.

Jest to największy miesięczny deficyt budżetowy w historii Wielkiej Brytanii. Dla porównania, za grudzień 2007 roku wyniósł on 27,5 mld funtów. Inne dane wskazują natomiast na kurczenie się rynku kredytów budowlanych i rosnące bezrobocie.

Z początkiem tygodnia rząd ogłosił szczegóły drugiego etapu wsparcia sektora bankowego, zakładającego ich odpłatne ubezpieczenie od strat spowodowanych przez lokaty wysokiego ryzyka.

W ocenie niektórych analityków i publicystów rząd powinien znacjonalizować dokapitalizowane banki. Ostrzegają oni, że drugi etap wsparcia nie spełni wiązanych z nim oczekiwań, nie pobudzi kredytów dla firm i konsumentów, a ponadto nie wiadomo, ile będzie kosztował.

Za funta płacono wczoraj 1,37 dolara amerykańskiego - najmniej od lipca 1985 r. Funt stracił też wobec euro. Niektórzy analitycy sugerują nawet, że agencje ratingowe mogą obniżyć swą ocenę Wielkiej Brytanii, podobnie jak uczyniły to w przypadku Hiszpanii.

Innym powodem odwracania się od funta są obawy, że przewidziane do ogłoszenia w końcu bieżącego tygodnia dane na temat PKB w ubiegłym kwartale okażą się złe. W II kwartale 2008 roku brytyjski PKB nie zmienił się, natomiast w III kwartale spadł o 0,5 proc

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • qup.pev.pl