Żyla, żyletka, śmierć.Aniele usłysz moje myśli,które uciszyleś ...

Polska zawdzięcza pozycję lidera ponad 10 tysiącom zatrudnionych w tej branży osób, głównie księgowym, finansistom, informatykom, kadrowym, logistykom. Są oni cenieni przez inwestorów, którzy ponadto wskazują doskonałe położenie Polski w centrum Europy oraz wsparcie naukowe ze strony polskich uczelni. Polska jest też jedynym krajem, z którego dwa miasta znalazły się w pierwszej trzydziestce rankingu „50 outsourcing cities",
przy czym Kraków aż o 11 miejsc poprawił swoje notowania z ubiegłego roku. Przyczyn sukcesu Krakowa należy upatrywać przede wszystkim w jego renomie jako dużego ośrodka akademickiego, stanowiącego także wsparcie naukowe dla firm. W Krakowie znajduje się najstarszy polski uniwersytet, a na wszystkich krajowskich uczelniach studiuje łącznie 180 tys. studentów. Kraków, aglomeracja i Krakowska Specjalna Strefa Ekonomiczna nastawione są na rozwój inwestycji usługowych. Należy jednak podkreślić, że w Polsce jest wiele miast równie atrakcyjnych
dla inwestycji BPO: Poznań, Katowice, Gdańsk, Łódź.Dzięki inwestycjom w centra BPO powstają miejsca pracy dla osób z wyższym wykształceniem, tworzące wartość dodaną dla polskiej gospodarki. Projekty tego typu zajmują ważne miejsce w działalności PAIiIZ: wśród 26 projektów zakończonych przez Agencję w pierwszej połowie 2008 roku, aż 9 pochodziło z sektora BPO. Pod koniec września br. PAIiIZ prowadziła 12 projektów inwestycyjnych z branży centrów usług. Warto wymienić największe zakończone przez Agencję w tym roku projekty inwestycyjne typu BPO: firma ZenSar z Indii zainwestowała 1,8 mln EUR w Gdańsku, zatrudniając 350 osób, natomiast niemiecki MAN zainwestował 560 tys. EUR w Poznaniu i zobowiązał się



Witam

Na poczatek przejzalem uwagi dla poczatkujacych. Wykonalem strone wedlug zalecen i czekam czekam i ###### zbita. Mianowicie w google narzedzia dla webmasterow informuje mnie ze :

Całkowita liczba adresów URL w mapie witryny 30
Zaindeksowane adresy URL w Mapie witryny 0

A minelo juz kilkanascie dni, mapa witryny jest strona chyba wykonana poprawnie a nadal np po wpisaniu "outsourcing IT łódź" jest na 7.. a dzis juz na 8 stronie Jakies sugestie pomysly? Aha adres to : www.mestar.pl

Pozdrawiam
Strokers




A MPK chce zlecić zwenętrznej firmie zetki:
http://www.mpk.lodz.pl/showarticleslist.action?category=20

A na uczelni mówili, że outsourcing nie powinien wkraczać w sferę podstawowej działalności przedsiębiorstwa



Przypadkiem natrafiłem na fragment artykuły na temat promocji miast, oto jego treść:


Jak promują się miasta

Gazeta Wyborcza zamieszcza artykuł Jakuba Głaza na temat działań promocyjnych polskich miast. „Wrocław, Poznań, Kraków, Łódź i Gdańsk walczą o turystów, inwestorów, połączenia lotnicze, polują na młodych zdolnych” - czytamy w tekście. Wrocław buduje wizerunek miasta kultury, a dzięki dobremu PR-owi potrafi przyciągać zagranicznych inwestorów. Działa tam Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, samofinansująca się spółka założona przez władze miasta, zajmująca się promocją aglomeracji.
„Kraków przyciąga tradycyjnie (...), Poznań stawia na organizowanie konferencji i kongresów” - pisze Głaz. Natomiast władze Łodzi skoncentrowały się na pozyskaniu inwestorów z branż logistycznej, AGD oraz BPO (business process outsourcing). Grzegorz Kiszluk, specjalista od marketingu miejsc, zauważa: „władze samorządowe zaczynają działać, ale często dość chaotycznie i bez rozeznania sytuacji. Zanim stworzy się kampanię reklamową, trzeba bowiem dobrze przygotować miasto, określić jego unikatową charakterystykę”. Ekspert podkreśla, że ważny jest również pomiar efektywności przeprowadzonych działań promocyjnych.
Źródło: Gazeta Wyborcza, Miasta kuszą inwestorów, Jakub Głaz, 21.08.06, s. 22



Nowe studia na UŁ. Łódź najważniejszym centrum BPO?

Joanna Blewąska
2010-01-21, ostatnia aktualizacja 2010-01-21 17:36

Uniwersytet Łódzki wraz kilkoma działającymi w Łodzi firmami otwiera nowe studia. Kształcić będą pracowników dla ważnej w naszym mieście branży - zaplecza biznesu.
Uniwersytet Łódzki wraz kilkoma działającymi w Łodzi firmami otwiera nowe studia. Kształcić będą pracowników dla ważnej w naszym mieście branży - zaplecza biznesu. To pierwsze takie studia w Polsce.

Studia podyplomowe powstaną na wydziale ekonomiczno-socjologicznym. Wystartują pod koniec lutego, przyjętych zostanie 30 kandydatów. Rekrutacja już się zaczęła. - To pierwsze takie studia w Polsce. Unikatowe, dające szansę Łodzi na stanie się najważniejszym centrum BPO nie tylko w naszym kraju, ale i w Europie - uważa Krystian Bestry, dyrektor zarządzający Infosys BPO Polska.

BPO (Business Process Outsourcing/Offshoring) to zaplecze biznesu. Firmy z tej branży zajmują się prowadzeniem księgowości i rozliczaniem finansów dla klientów. Na początku przejmują proste zlecenia, jak "wklepywanie" faktur. - Nam zależy na przygotowaniu specjalistów do poważniejszych zadań takich jak konsulting, opracowywanie strategii rozwoju, doradztwo wewnętrzne - opowiada prof. Stanisław Szukalski, kierownik nowego Studium Podyplomowego BPO.

Program nauki to część teoretyczna i praktyczna. Tę drugą współtworzyły firmy - m.in. Infosys i Target BPO - których pracownicy będą też prowadzić zajęcia. - Liczę, że na studia zapiszą się kandydaci z całej Polski. Jestem po rozmowach z firmami m.in. z Warszawy, które zamieszczą ogłoszenie na swych stronach internetowych. To dodatkowo wypromuje Łódź jako ośrodek BPO - mówi profesor.

Infosys zatrudnia w Łodzi 900 pracowników, z których ponad 70 proc. ma wyższe wykształcenie. Dyrektor Bestry przyznaje, że w tej chwili większość wykonywanych przez koncern w Łodzi zadań to zlecenia proste, ale już ok. 30 procent to zadania skomplikowane. - A co najważniejsze, wszystkie nowe projekty dla klientów są bardzo zaawansowane. Proporcje będą się więc szybko zmieniać - zaznacza.

Ostatnio zdobyty przez Infosys klient to Rio Tinto, jeden z największych producentów diamentów na świecie. Za 50 mln dolarów łódzcy specjaliści przez najbliższych pięć lat będą obsługiwać dla niego zakupy, finanse i księgowość. - Będziemy mieć zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników - mówi dyrektor Bestry. - Absolwent studium będzie dobrym kandydatem na lidera zespołu lub specjalistę w zaawansowanych usługach BPO.

Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź



Forum o łódzkiej przyszłości

Polska Dziennik Łódzki Paweł Domarecki

Dzisiaj 04:28:50 , Aktualizacja dzisiaj 04:28:50

Wystąpienie Michaela Reagana, amerykańskiego publicysty, syna 40. prezydenta USA Ronalda Reagana uświetniło pierwszy dzień Europejskiego Forum Gospodarczego Łódzkie 2009.
Zorganizowano je pod patronatem Włodzimierza Fisiaka, Marszałka Województwa Łódzkiego.

Goście dopisali. Podczas otwarcia Forum, sala w hotelu andel's pękała w szwach. Jak się dowiedzieliśmy, udział w imprezie potwierdziło ponad 400 uczestników. Być może dlatego, że na związanych z nią spotkaniach panelowych i dyskusjach rozmawiano o sprawach najważniejszych dla perspektyw gospodarczych regionu łódzkiego. Pierwszy dzień obrad zdominowały energetyka i ochrona środowiska. O ich przyszłości w Łódzkiem rozmawiali eksperci, politycy i przedsiębiorcy. A dziś tematem wiodącym jest rozwój społeczeństwa informacyjnego, media oraz technologie telekomunikacyjne, uważane za jeden z filarów przyszłej gospodarki naszego regionu.

- Właśnie teraz jest czas na podejmowanie w tych dziedzinach decyzji, które w pełni zaowocują w Łódzkiem za kilkanaście, a może nawet za dwadzieścia lat - uważa Błażej Moder z Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego, prowadzący drugą sesję plenarną forum. Udział w niej zapowiedzieli też Anna Streżyńska z Urzędu Komunikacji Elektronicznej, marszałek Włodziemierz Fisiak, a także menedżerowie z firm zajmujących np. telekomunikacją.

- Zdecydowanie największym zainteresowaniem gości Forum cieszą się salony tematyczne - prezentujące perspektywy poszczególnych przemysłów i gałęzi gospodarki w Łódzkiem - ocenia Błażej Moder. - Dlatego, że mówi się podczas nich także o tym, jakie dziś decyzje powinny być i będą podejmowane, by te wiodące dla regionu gałęzie mogły się szybko rozwijać. Podczas spotkań tematycznych rozmawiano zarówno o biotechnologiach, jak i budownictwie, włókiennictwie, outsourcingu usług dla biznesu, informatyce a także o przemysłach związanych z przetwarzaniem odpadów.

Dlaczego Forum zorganizowano pod patronatem marszałka Fisiaka? Bo, jak mówią nasi rozmówcy - rolą sektora publicznego jest obecnie przede wszystkim tworzenie warunków, przy wykorzystaniu wszelkich, także unijnych pieniędzy do tego, by szans województwa na przyszłość nie zmarnować.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • qup.pev.pl