Żyla, żyletka, śmierć.Aniele usłysz moje myśli,które uciszyleś ...


Czy warto kupić model zdalnie sterowany do wywozu zanęty? Może zrobić go samemu? Modele typowo "wędkarskie" są horrendalnie drogie.
Zastanawiałem się kiedyś nad zakupem "zabawkowego" ale trochę mocniejszego modelu i adaptowaniem poprzez przeróbkę (luk zanętowy itd.) do własnych potrzeb.

Jak myślicie czy taka ''zabawka" jest przydatna?
Wszędzie tam gdzie nie wolno wypływać łódką, a warto wywozić zestawy i zanęt na sporą odległość..


Fajnie by było go doposażyć w gps, oraz mini echo, oczywiście dane przesyłane po radiu do odbiornika z wyświetlaczem znajdującego się na brzegu



Tak wygląda przepis prawny (ustawa z dnia 18 kwietnia 1985 r.o rybactwie śródlądowym):
Art. 20.2. Sprzęt pływający służący do połowu ryb podlega obowiązkowi oznakowania i rejestracji.
Art. 27. 1. Kto:
3)narusza przepisy ....art. 20 ust. 1 i 2
- podlega karze grzywny.

Ja, jako prawnik rozumiem ten przepis tak jak napisałem w poprzednim poście.
Każda inna wykładnia prowadzi do absurdu i rejestrowania np. koła ratunkowego, materaca, zdalnie sterowanych łódek itp, o ile wykorzystuje się je do nęcenia. 'Nęcenia' nie sposób uznać za połów ryb, bo zanęcać może osoba nie posiadająca karty wędkarskiej.



witam zakupiłem regulator napięcia GT 14.4V wymontowany z modelu samochodu e-savage
http://www.hpieurope.com/...tNo=505&lang=pl i chciał bym za adaptować go do mojego modelu wędkarskiej łódki zdalnie sterowanej, łódka będzie napędzana dwoma silnikami klasy550 i chciałem zastosować akumulatory żelowe 6v 4,5 Ah czy moge podłączyć do nich regulator bez obaw o jego zniszczenie i czy będzie współpracował z aparaturą (nadajnik E-sky 0406A odbiornik EK2-0420A ) prosze o pomoc i pozdrawiam



Czyżby za chwile pojawią się ciężarki i spławiki na napęd rakietowy które będą wystrzeliwane przez wędkarza na dowolną odległość, ale pomyślmy inaczej jak nasi pradziadowie musieli by myśleć o naszych współczesnych wynalazkach??? np nasze elektroniczne sygnalizatory brań czy zdalnie sterowane łódki do wywózki??? kiedyś nawet o tym nie marzono, lub wędka do kupienia w sklepie tak od ręki... Kiedyś każdy robił sobie wędkę sam, a zrobiona przez kogoś innego wędka była luksusem który był dostępny dla nielicznych!.Można tu podawać wiele innych przykładów np nasze kulki proteinowe, feromony głodu stymulatory itp.... . Więc wcale się nie zdziwię jak moje wnuki czy prawnuki będą łowić na kosmiczne rzeczy na łowisku położonym na marsie




  > Tak sie sklada, ze zarowno wedkarze majacy wlasna lodke jak
> i zeglarze majacy wlasny jacht do najbiedniejszych nie naleza...

Opss... widze że trafiłem kulą w płot - cały czas myślałem o łódce zdalnie
sterowanej a Ty potrzebujesz do _łodzi_ :-)

--
Piotrek.
http://www.pitlab.pl



Tak sobie radzą inni.


I RADZYMIŃSKIE ZAWODY
KARPIOWE O PUCHAR BURMISTRZA
I PRZEWODNICZĄCEGO RADY MIEJSKIEJ

REGULAMIN ZAWODÓW
Obowiązuje Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb z niniejszymi ustaleniami:
1. Zawodnik łowi na 2 wędki techniką dowolną.
2. Startujący (w przypadku spóźnienia) ma prawo dołączyć do reszty zawodników.
3. Zawodnik w trakcie wędkowania ma prawo wezwać sędziego i poprosić o zważenie złowionej ryby (w trosce o mniej odporne gatunki np.: amur). Ryba zważona w tym czasie (po ewentualnym sfotografowaniu) musi być natychmiast wypuszczona.
4. W klasyfikacji liczą się tylko karp i amur.
5. W zawodach uczestniczą tylko mieszkańcy miasta i gminy Radzymin.



KARPIOWY PUCHAR POLSKI

REGULAMIN ZAWODÓW
1. Rozbijanie się na brzegu dozwolone jest jedynie zawodnikom, asystentom zespołów i sędziom. Nie dozwolony jest wjazd przyczep kempingowych na stanowiska.
2. Nie dozwolona jest pomoc osób trzecich przy rozkładaniu namiotów (nie dotyczy asystentów) i zestawów oraz podczas łowienia w czasie trwania zawodów.
3. Każdy z zespołów musi rozbić swój namiot (namioty) wewnątrz stanowiska i rozstawić wędki w odległości nie większej niż 3 metry od tabliczki z numerem stanowiska. Zawodnicy zobowiązani są do umieszczenia swoich zestawów w łowisku wewnątrz swojego stanowiska. Wszelkie nieporozumienia w tej sprawie muszą być natychmiast zgłaszane do sędziów sektorowych, którzy mają obowiązek rozstrzygnięcia sporu i nakazania przestawienia zestawów. W razie nie dostosowania się do ich zaleceń, drużyna może być upomniana lub po 3 upomnieniach wykluczona z zawodów.
4. Sondowanie dna łowiska, zanęcanie oraz łowienie jest dozwolone jedynie z brzegu. Nęcić można przy pomocy rury wyrzutowej, procy i tzw. rakiety. Nie dozwolone jest używanie zdalnie sterowanych łódek.
5. Drużyny w celu oznakowania łowiska mogą używać wędek z markerami (ilość dowolna).
6. Każda drużyna łowi ogólnie na 4 wędki (po 2 na każdego zawodnika). W czasie trwania zawodów na stanowisku musi być cały czas co najmniej jeden zawodnik. Jeżeli dwaj zawodnicy na jakiś czas będą chcieli opuścić stanowisko, zestawy muszą wyciągnąć z wody. W razie rezygnacji z łowienia przez jednego z zawodników, drugi członek drużyny może łowić jedynie na 2 wędki.
7. Dozwolone są jedynie klasyczne karpiowe zestawy gruntowe z 1 haczykiem na przyponie. Metoda spławikowa oraz drgająca szczytówka są zabronione.
8. Dozwolone są wszystkie zanęty i przynęty dopuszczone w Regulaminie PZW.
9. Wchodzenie do wody dozwolone jest jedynie do kolan, także podczas podbierania ryby. Ryby należy holować i podbierać z brzegu. Podbierać można jedynie podbierakiem o w miarę jak największym rozstawie ramion. Ryba po podebraniu musi być odhaczana na macie do odhaczania. Podczas podbierania i odhaczania ryby, należy zachować szczególną uwagę, tak aby nie została pokaleczona. W innym przypadku ryba nie będzie zaliczona. Do czasu nadejścia sędziego, ryba musi być przetrzymywana w wodzie, w worku karpiowym. Worki karpiowe nie będą dostarczone przez organizatorów.
10. Hol musi się odbywać w obrębie swojego stanowiska. Jeżeli ryba wpłynie na łowisko sąsiedniej drużyny i dotknie żyłek zestawów sąsiadów, mogą oni (ale nie muszą) zgłosić protest do sędziego sektorowego. W razie takiego protestu, złowiona ryba nie zostaje uznana.
11. Jedynie zawodnicy mogą holować i podbierać rybę. Wyholowana ryba musi być niezwłocznie zgłoszona sędziemu sektorowemu. Sędzia waży rybę i wpisuje ją w karę połowów. Na karcie składają swój podpis sędzia i zawodnik, który złowił rybę. Natychmiast po zważeniu i ewentualnym sfotografowaniu, ryba musi być ostrożnie wypuszczona do wody.
12. Ryby zacięte tuż przed sygnałem końcowym zawodów, aby były zaliczone, muszą zostać wyholowane w ciągu 15 minut po sygnale.
13. Do klasyfikacji liczą się karpie, amury i tołpygi o wadze powyżej 2 kg. Waga każdej ryby jest zaokrąglana do 10 dkg.
14. Organizatorzy mają prawo w każdej chwili przeszukać bagaże i samochody zawodników (którzy muszą im to umożliwić), w razie podejrzenia o oszustwo lub złamania regulaminu zawodów. Wędkarze przyłapani na oszustwie będą niezwłocznie wydaleni z zawodów.
15. W klasyfikacji generalnej liczy się największa waga wszystkich ryb złowionych podczas zawodów. W razie takich samych wyników, wyżej uplasuje się zespół, który złowił więcej ryb, a w dalszej kolejności, który złowił największą sztukę.
16. W razie niesprzyjających warunków pogodowych lub innych nagłych zdarzeń, organizatorzy mogą przerwać, lub wcześniej zakończyć zawody. W ostatnim przypadku, klasyfikacja generalna liczona będzie według stanu w momencie przerwania imprezy.
17. Zabronione jest rozniecanie ognisk.
18. Przez cały czas trwania zawodów zabronione jest zawodnikom i asystentom poruszanie się samochodami drogami wzdłuż stanowisk. Samochodami mogą poruszać się jedynie organizatorzy, sędziowie i obsługa zawodów.
REGULAMIN ASYSTENTA ZESPOŁU
1. Zespół może zabrać ze sobą jednego asystenta.
2. Asystent zobowiązany jest zarejestrować się imiennie w biurze organizacyjnym. Swój namiot może mieć rozstawiony na stanowisku zespołu lub tuż obok. Asystent jest zobowiązany do noszenia identyfikatora.
3. Asystent pomaga zespołowi w rozkładaniu/składaniu stanowiska, w przygotowaniu/dostarczaniu pożywienia, w powiadamianiu sędziów o dokonanym połowie. Asystentowi nie wolno (pod groźbą wykluczenia zespołu) uczestniczyć w przygotowaniu przynęt, zanęt, zestawów. Nie może on uczestniczyć w łowieniu, czyli w zarzucaniu wędek, podcinaniu, holu, ważeniu i wypuszczaniu ryb.

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • qup.pev.pl