Żyla, żyletka, śmierć.Aniele usłysz moje myśli,które uciszyleś ...

Rozszerzona matma nie jest wcale o wiele trudniejsza od podstawowej
I to nie jest tylko moja opinia. Wiele osób, które zdawało rozszerzoną mówiło, że na podstawowej był nawet trudniejsze zadania.
Jeśli zakres materiału poszerza się tylko o dwa twierdzenia(sinusów i cosinusów-w tablicach są napisane) i trochę bardziej skomplikowane zadania z logarytmów to chyba aż tak dużej różnicy nie ma?

W tym roku może być większa różnica trudności pomiędzy oboma poziomami, ale raczej z powodu obniżenia poziomu podstawowej



Dobra - spróbuję, może jako tako:

1. a) 3^4 = 81, stad wychodzi ze wynik drugiej części = 4. 2^2 = 4, tak więc z tego co zostało wychodzi, że końcowy wynik to 2.
b) druga cześć - 2^3 = 8, tak więc 3, 1/3^-1 = 3, więc końcowo -1...

Natomiast zadanie drugie to twierdzenie o tym, że liczba podniesiona do potęgi takiej, że jest logarytmem o podstawie identycznej jak liczba podnoszona do potęgi to wynikiem jest logarytmowana liczba... Dlatego więc 10 do logarytmu o podstawie 10(czyli bez zapisanej podstawy) z liczby 5 to po prostu 5.

Ogólnie widzę, że logarytmy są dla Ciebie czarną magią - http://www.matematyka.pl/2526.htm - poczytaj i może to pomoże, bo te przykłady to naprawdę nic trudnego. Wszystkie się rozwiązuje w identyczny sposób.



I kolejna osoba z którą całkowicie się zgadzam. Nie pisałem o tym, ale ja tez uczyłem się w gimnazjum, znajdującym się w tym samym budynku co podstawówka, ale napłyneła tam cała masa ludziów z innej podstawówki, klasy namieszano, narobiono bajzlu, nauczyciele traktowali niektórych jak dzieci, a że wszyscy przeżywali burzę hormonalną to ogólnie było jak w "burdelu podczas pożaru".
Jeżeli zaś chodzi o ten materiał, to posłuże się przykładem. Od paru lat materiał wyżesz matematyki został do liceum okrojony do pochodnych, rachunku prawdopodobieństwa, logarytmów i f.wykładniczej. Obecnie w liceum uczy sie również trygonometrii (co w poprzednim pokoleniu było domeną podstawówki), podobnie jak równań kwadratowych. I to wszystko na poziomie rozszerzonym, a teraz taki przecietny 19-latek (w przypadku ewenementów jak Daviduzz - 18-latek) idzie sobie na Politechnikę. Po miesiącu nauki otrzymuje zadania do których rozwiązania potrzebuje całek i rachunku różniczkowego. Jeżeli nie masz matematyka w rodzinie, kupy kasy na korepetytora lub ogromnej dozy telantu, życze powodzenia w szukaniu nowego kierunku.



SŁUŻBA Warszawa, dnia 06.06.2007 r.
KONTRWYWIADU WOJSKOWEGO
00-909 Warszawa 60
ul. W. Oczki 1
tel. (022) 684 15 87, fax: (0 22) 684 12 03

WYJAŚNIENIE ZAPISÓW
SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

Zamawiający - Służba Kontrwywiadu Wojskowego, ul. W. Oczki 1, 00-909 Warszawa, informuje, że w postępowaniu na dostawę sprzętu łączności, nr sprawy ZP-30/Log/2007 wpłynęły zapytania od Wykonawców z prośbą o wyjaśnienie zapisów specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ) w części dotyczącej przedmiotu zamówienia - zadania ofertowego nr 2 (telefony satelitarne).
W związku z powyższym Zamawiający udziela wyjaśnień i przekazuje treść wyjaśnień zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy z dn. 29 stycznia 2004 r. Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2006 r. Nr 164, poz. 1163).

Pytania wykonawców
1. Czy Zamawiający dopuszcza aby modem satelitarny stanowił jedną zintegrowaną całość z anteną satelitarną, czy tez warunkiem koniecznym jest możliwość rozłączenia modemu i anteny?
2. Czy jako "walizkę" można potraktować płócienną torbę do przenoszenia terminalu wraz z akcesoriami, zapewnioną opcjonalnie przez producenta urządzenia?

Wyjaśnienia Zamawiającego:
Ad. 1 Zamawiający wymaga aby była możliwość rozłączenia modemu i anteny.
Ad. 2 Zamawiający dopuszcza zaoferowanie płóciennej torby do przenoszenia terminalu wraz z akcesoriami, zapewnioną opcjonalnie przez producenta urządzenia.


Przewodniczący Komisji Przetargowej
Marek Brzozowiec



L.Dz. 2995/08
Łódź, 25. 04.2008 r.


www. army.mil.pl



Dotyczy: MODYFIKACJI NR 1 TREŚCI SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA (SIWZ) w postępowaniu o sygn. PN 6/LOG/2008.


Jednostka Wojskowa 1933, ul. Źródłowa 52, 91-735 Łódź, Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na zakup i dostawę przedmiotów zaopatrzenia mundurowego (sygn. PN 6/LOG/2008) zawiadamia o dokonanej na podstawie art. 38 ust. 4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. Nr 19, poz. 177 z póżn. zm.) - dalej Pzp, następującej modyfikacji treści SIWZ:

1. w dziale II, w punkcie 1 SIWZ „Opis przedmiotu zamówienia” w Zadaniu 4 – Ubranie specjalne strażaka dodaje się w zdaniu:

• „Wykonane z tkanin aramidowych: Kermel, Nomex, Kewlar lub równoważnych ( tzn. ubranie powinno spełniać wymagania normy PN-EN i mieć zbliżone parametry )”.




DOWÓDCA

wz. mjr mgr Franciszek NOWOSIELSKI











PW 444760
25.04.2008 r.



http://cke.edu.pl/index.p...id=513&Itemid=2


Egzamin maturalny z matematyki – poziom rozszerzony:

Twierdzenie o rozkładzie liczby naturalnej na czynniki pierwsze. Wzór (a – 1)(1 + a +...+ an-1) = an -1. Indukcja matematyczna. Różnowartościowość funkcji. Funkcje parzyste, nieparzyste, okresowe. Dwumian Newtona. Równania i nierówności wykładnicze i logarytmiczne. Nierówności trygonometryczne. Wzory redukcyjne. Przykłady ciągów zdefiniowanych rekurencyjnie. Pojęcie granicy ciągu. Obliczanie granic ciągów. Suma szeregu geometrycznego. Pojęcie funkcji ciągłej. Pojęcie pochodnej. Interpretacja geometryczna i fizyczna pochodnej. Obliczanie pochodnych wielomianów i funkcji wymiernych. Związek pochodnej z istnieniem ekstremów i z monotonicznością funkcji. Zastosowanie pochodnej do rozwiązywania problemów praktycznych. Przykłady przekształceń geometrycznych: obrót. Twierdzenie o związkach miarowych między odcinkami stycznych i siecznych. Wielościany foremne. Rzut prostokątny na płaszczyznę. Prawdopodobieństwo warunkowe. Wzór na prawdopodobieństwo całkowite. Niezależność zdarzeń. Schemat Bernoullego. Twierdzenie o trzech prostych prostopadłych.





Zadania egzaminacyjne w roku 2008 nie będą sprawdzać następujących treści:


Przeciez nic nie zostanie prawie



Mam kilka pytań, banalnych pewnie dla sieciowych wyjadaczy, a dla mnie ważnych. Z góry dzięki za objaśnienia:

1. Mój Linksys w swoim hardware'owym "system log" odnotowuje czasem cuś takiego:

P1970-01-01T00:04:06 Hacker Attack TCP: From: 83.168.75.135:2297 To: 83.31.120.23:12247

Jak to odczytać? Gdzie jest CZAS podany, w którym doszło do zdarzenia? Czy takie komunikaty należy traktować POWAŻNIE i z niepokojem?

2. Mój Linksys ma (j.w.) posiada wbudowany firewall, ale nie będąc biegły w sieciach nie wiem, czy przypadkiem firewall w Os X nie dubluje po prostu zadań sprzętowej ściany? Czy mając sprzętowy firewall warto korzystać także z tego w systemie? Dlaczego?

3. Gdzie znajdę logi firewall'a systemowego Os X?

4. Czy wymawianie na głos "chrum-chrum" do mikrofonu iMac'a przynajmniej raz na 2-3 godziny pracy w systemie zwiększa bezpieczeństwo sieci (tak przeczytałem na jednym forum :)

...

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • qup.pev.pl