Żyla, żyletka, śmierć.Aniele usłysz moje myśli,które uciszyleś ...

A co powiecie na temat kursów w Krakowie? który jest godny polecenia?
A tak z innej beczki, wybaczcie ze w tym temacie ale chcialabym zapytac czy nie znacie jakiegos miejsca, sali, lokalu do wynajecia na impreze andrzejkową? Mile widziane informacje na temat kosztów wynajmu.
Pozdrawiam : )



....nie przekręcaj ...mowa o dodatkowych 700 aut osobowych ( nie tirów) oczywiście w godzinie sczytu (takie kalkulacje były w stosunku do powstającego HITa i OBI - galeria może przyciągnąć większe tłumy) kolega Miecio przecież wie - każdy ma samochód, a korki były , a będą większe, i to ze strony również krakowa .... ale jest też plus będzie pusta Wieliczka i wolne lokale do wynajęcia - burmistrz nie tylko zamknie wjazd na Rynek Górny jak planuje ale najlepiej niech to zrobi w całym miasteczku - na każdym rogu niech postawi rzeźby górników i zrobi skansen.
Ważne, że znów będzie można pochwalić się kolejną inwestycją, rzucając mieszkańcom nową porcję „kiełbasy wyborczej”, która pomoże wygrać kolejne wybory.

Co za dziwna polityka ??? Nie ma miejsca w przedszkolach....... nie ma miejsca już na cmentarzu !!!! ..i tak można dalej .... dziurawe drogi ....brak parkingów ....dwie karetki na cały powiat.... ....tego nie załatwi drogi Mietku twoja upragniona galeria



Bardzo ciekawa dyskusja to temat rzeka ale...
Maciek
a Ty przypadkiem przeczytałeś pewną teorię i nie jesteś zmanipulowany
Kult konsumpcji jest tworzony przez wirtualne przemysły potrzeb, takie jak ośrodki badania rynku uwierz mi że w tym wszystkim sie nie połapiesz
Ja podobnie jak Abrakadabra chcę zrobić zakupy o normalnej porze iść do kina z dzieciakami i tym samych zaoszczędzić swój czas na jazdę do Krakowa.
nietopesh, i dla mnie powstanie galerii zmieni tyle że po wszelką odzież nie będę musiała tłuc się przez cały Kraków. Zakupy spożywcze tak jak robiłam będę robić w Paleo mięso kupować w naszych sklepikach. W galeriach kupuję całą chemie do domu bo jak sie tego wszystkiego nazbiera to wychodzi taniej i chyba o to tutaj chodzi. Wiem że np sieć Kaufland ( nie wiem czy tutaj jest ) wieczorami wysprzedaje mięso z ostatnim dniem ważności. Uwierzcie mi że jest wielu chętnych i dla niektórych ludzi jedyna szansa na zjedzenie np kotleta.
Jola Galeria nie będzie stała w centrum Wieliczki więc dyskusja o korkach i tirach tutaj jest moim zdaniem zbędna.
. ale jest też plus będzie pusta Wieliczka i wolne lokale do wynajęcia - No i bardzo dobrze skoro lokalne sklepy wyglądają jak wyglądają i mają taki asortyment jaki mają to kupcom mówie sioo a w miejscach pustych lokali może powstać wiele innych rzeczy. Weź przykładowy sklep w rynku Ravel zobacz jaki tam jest asortyment a jaki w tej samej sieci w Krakowie. Poza jeansami i męską odzieżą sprzedaje się tam tani bubel pod marką Ravel.

Pozdrawiam



Szukam do wynajecia, kupna (niedrogo:P) lokalu uzytkowego na punkt handlowy. Okolo 25m2, koniecznie parter z wmiare dobrym dojazdem, najlepiej na jakims osiedlu typu kurdwanow, piaski, ruczaj... byle nie w centrum podgorza


jakby ktos cos slyszal, widzial itp to dawac znac:]



Bój o powierzchnie do wynajęcia na polskich lotniskach!
Rozpoczyna się bój o sklepy wolnocłowe i restauracje, które znajdą się na polskich lotniskach. Według nieoficjalnych informacji, które zdobyła Rzeczpospolita chce nimi zarządzać firma należąca do francuskiej Aelii, która jest obecna na 16 lotniskach we Francji i Wielkiej Brytanii. Mówi się, że trwają negocjacje pomiędzy spółką córką Aelii a Przedsiębiorstwem Państwowym Porty Lotnicze (PPL), które dotyczą możliwości przekazania tej spółce zarządzania powierzchniami handlowymi i gastronomicznymi na warszawskim Okęciu. Należąca do Aelii firma jest również zainteresowana pozostałymi polskimi lotniskami. Nieznane są jeszcze warunki finansowe umowy, którą obecnie negocjują Francuzi i właściciel polskich lotnisk. PPL zarządza trzema portami w Polsce - w Warszawie, Rzeszowie i Zielonej Górze. W pozostałych posiada tylko udziały.

Chętni na miejsce Baltony

- Przedstawiciele Aelii podczas rozmów na temat warunków wynajmu sklepów na polskich lotniskach powołują się na negocjacje toczone z PPL - powiedział nam menedżer jednej z firm, która ma sklepy na terenie polskich portów. Rzecznik PPL nie chce wypowiadać się w tej kwestii, podobnie jak Aelia.

Francuska firma dostrzegła potencjał handlowy polskich lotnisk, kojarzących się obecnie głównie ze sklepami wolnocłowymi Baltony. Aelia, jeśli weszłaby do Polski, przejęłaby zarządzanie sklepami Baltony, która prowadzi największą w Polsce sieć sklepów wolnocłowych - w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie, Warszawie i Wrocławiu.

W ubiegłym roku co piąty pasażer wylatujący z Okęcia zrobił zakupy w sklepie Baltony. W ubiegłym roku jej dochody ze sprzedaży wyniosły ponad 101 mln zł, a zysk netto to 5,8 mln. W tym aż 78,6 proc. przychodów pochodziło ze sprzedaży wolnocłowej.

Czas na zmiany

Oprócz Baltony na polskich lotniskach działają głównie kioski, kantory, sieciowe kawiarnie. Na lotniskach widać powolne zmiany i nowi gracze zaczynają się lotniskowymi powierzchniami interesować. Tym bardziej że jest to niezły interes. - Na wynajmie powierzchni działającego obecnie terminalu numer 1 na Okęciu nasza firma zarabia kilkadziesiąt milionów złotych rocznie - mówi rzecznik PPL Artur Burak.

Powierzchnie z szansą na dobry zarobek

- Lokal na lotnisku ma olbrzymie szanse na powodzenie. Dlatego wystartowaliśmy w przetargu na punkt na Okęciu. Chcemy pojawić się także na innych lotniskach w Polsce. Jest to zdecydowanie przyszłościowy rynek - mówi Henryk Boryka, wiceprezes spółki Pijalnie Czekolady E. Wedel z Warszawy. Wiadomo, że do przetargu na lokale na Okęciu wystartowały również firmy, które nie są jeszcze obecne na polskim rynku.

Podaż nie nadąża za popytem

Podobnie wygląda sytuacja na lotniskach w innych miastach w Polsce. Zainteresowanie wynajmem powierzchni handlowych wciąż rośnie, a podaż zdecydowanie przwyższa popyt. - Wiele dużych sieciowych firm czeka wręcz w kolejce, aż najemca zwolni lokal. Chcemy wkrótce doprowadzić do ujednolicenia stawek najmu, więc część obecnych najemców może zrezygnować - mówi Kamil Kamiński, prezes krakowskiego lotniska Balice. Jednak przyznaje, że krakowskie Balice mają problem z umiejscowiem sklepów wolnocłowych. Port jest bowiem przygotowany do obsługi 1,5 mln osób rocznie, a w tym roku obsłuży dwa mln podróżnych. - Brakuje nam miejsca na obsługę pasażerów. Nie ma więc, niestety, możliwości uruchomienia nowych sklepów i restauracji - tłumaczy Kamiński.

Czy zarządy lotnisk byliby zainteresowani przekazaniem zarządzania powierzchniami oraz doborem najemców firmie zewnętrznej? 30 kwietnia 2007 roku zostanie otwarty nowy terminal portu w Katowicach. Do 13 października tego roku zainteresowani wynajmem mogą składać swoje oferty. Zainteresowanie jest znaczne. - Przeprowadziliśmy badania marketingowe, podglądaliśmy, jak to jest rozwiązane w innych portach. Wybrane zostaną te oferty, które są najlepsze z punku widzenia pasażerów i spółki - mówi Marian Rospond z firmy GTL, będącej od 15 lat zarządcą lotniska Katowice - Pyrzowice.

Źródło: Rzeczpospolita, 2006-09-10

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • qup.pev.pl