Żyla, żyletka, śmierć.Aniele usłysz moje myśli,które uciszyleś ...

małe ryzyko wiąże się też z małym zyskiem dal takiego wariantu najlepiej ulokować te pieniądze na lokacie. millenium bank proponuje bardzo ciekawą i dobrze oprocentowaną lokatę



u mnie wybór od początku był prosty: Millenium, czyli dawny Bank Gdański. dlaczego? Po pierwsze- bliskość oddziału, po drugie: obsługa.
Może i nie jest to the best bank, ale nie jest xle, wbrew obiegowym opiniom. Dostęp via net, mozliwość zalożenia lokaty również via net (i to korzystniejszej niz gdybym to robił w oddziale) a dla dobrych klientów (ciekawe co pod tym pojęciem oni rozumieją) preferencyjny kredy, druga kata kredytowa za free i jeszcze cos, ale jeszcze nie wiem co.




Lokaty to obecnie jedna z popularnych form lokowania pieniędzy w bankach . Jest ona dostępna w kilku sposobach:
lokaty półroczne, roczne ,dwu a nawet trzy letnie o zmiennym lub stałym oprocentowaniu. Banki promujące swoje lokaty namawiają klienta na różne sposoby począwszy od oprocentowania a kończywszy na możliwości wycofania lokaty bez straty odsetek. Rok 2007 to bużliwy rok . Kryzys bardzo wpłynął na gospodarkę i możliwości inwestycyjne a także na lokaty. Obecnie zachodzi pytanie : czy warto inwestować w lokaty. Odpowiedz na to pytanie jest tylko jedna: NIE. Dlaczego jest taka, dlatego ponieważ w naszym kraju w tym roku poziom inflacji wynosi 5%. Im wyższa inflacja tym niższe zyski z założonych lokat na okresie krótko i długo terminowym. Najgorsze warunki promuje bank BPH dając klientowi 1,5% dochodu na lokacie czli realnie klient traci 3,3% lokaty na dłuższym terminie. Drugim w kolejności jest bank PKO SA dając zysk niewiększy niż 2%. Obecnie w czołówce najlepiej oprocentowanych lokat znajdują się AIG Bank, Eurobank, GETIN Bank, Dominet Bank, Polbank, mBank i Banku Millennium oraz AIB bank Śląski dający 8% na lokacie cztero miesięcznej.

Droga studentko, to że mamy duży wybór lokat w każdym Banku wszyscy o tym wiemy. Problem jest o wiele głebszy! Każdy kto chce włożyć pieniądze na lokatę musi wiedzieć że na rynku "BANKOWYM" występuje wiel chwytów marketingowych!!!!!!!!



To jest fakt. Banki coraz niechętniej przyznają jakiekolwiek kredyty. Jednocześnie zwiększają oprocentowania swoich lokat. Dla zysku? Nie, dla stabilności finansowej.

Do takiej operacji banki muszą dopłacać, ponieważ nie mogą pozwolić na to, aby pieniądze z lokat wypłynęły im z banku. Wiadomym jest fakt, że banki nie przyjmują pieniędzy od klientów i nie trzymają ich w skarpetach, tylko inwestują je i "upłynniają". Dlatego wskaźnik wypłacalności banku, czyli kwota jaką mogą spłacić, wypłacić w krótkim okresie czasu, wynosi ok 0,2.

Wyobraźmy sobie zatem sytuację, że każdy na hurra idzie do banku wypłacić swoje oszczędności. Po jakimś czasie bank nie będzie w stanie wypłacić kolejnych sum, bowiem jego pieniądze krążą po świecie. Wtedy zacznie się kryzys. Wtedy banki upadną.

Dlatego, dmuchając na zimne, banki postanowiły, że ważniejsza jest dla nich stabilność finansowa od chwilowych zysków, na przykład bank Millenium zwiększył oprocentowanie lokat z 2,4% do 8,5% licząc na wpływy pieniędzy na lokaty oszczędnościowe.



Według danych Narodowego Banku Polskiego na koniec 2006 roku w Polsce działały następujące banki krajowe oraz oddziały banków zagranicznych: na przykład ABN Amro Bank (Polska), AIG Bank Polska, Bank Polskiej Spółdzielczości, Bank BPH, Bank Gospodarki Żywnościowej, Bank Millenium, Bank Ochrony Środowiska, Bank Współpracy Europejskiej, Bank Zachodni WBK, BPH Bank Hipoteczny, Calyon Bank Polska S.A., DaimlerChrysler Bank Polska, Deutsche Bank PBC ,Dominet Bank itp.

A to jeden z nich:
AIG Bank Polska – bank komercyjny z siedzibą we Wrocławiu, działający głównie na rynku consumer finance. Właściciel marki „AIG Bank Polska Finanse dla Domu” (marka sieci oddziałów własnych i partnerskich, ponad 200 placówek w październiku 2008).
Bank obsługuje przede wszystkim klientów indywidualnych – ma w ofercie pożyczki, kredyty ratalne, karty kredytowe oraz lokaty, sprzedaje również ubezpieczenia. Przedsiębiorstwom i instytucjom oferuje depozyty korporacyjne.
AIG Bank współpracuje z partnerami zewnętrznymi w zakresie sprzedaży ratalnej (ok. 10 000) oraz tworzy sieć franczyzową (odziały partnerskie).
W 2008 r. AIG Bank otrzymał nagrodę Firma Przyjazna Klientowi i zajął 2. pozycję w rankingu „Gazety Bankowej” Najlepszy Bank 2008, a w rankingu efektywności „Gazety Bankowej” znalazł się na 1. miejscu.
Głównym akcjonariuszem banku jest AIG Consumer Finance Group, spółka należąca do grupy American International Group, Inc., specjalizująca się w bankowości detalicznej.



Nie wiem jak w innych bankach ale jeśli chodzi o lokatę to Millenium ma bardzo fajną ofertę. Co jakiś czas oferują aukcje lokat gdzie deklaruje się kwotę i oprocentowanie (nawet do 8%). Wygrywa ileś tam najniższych ofert, aż do zebrania kwoty jaką deklaruje bank.
Mi się udało wygrać raz nawet 6,66% :devil: - nie wiem czy któryś bank ma tak wysokie oprocentowanie.
Lokaty są na 15 dni, a w międzyczasie (pomiędzy aukcjami lub jak nie wygramy) można założyć lokatę na 3%.

Oczywiście wszystko przez internet - pełna kontrola.




Dokładnie tyle dostałem. Zaokrągliłem bo nie chciało mi się zalogować ponownie do banku i sprawdzać ilości groszy. Też tak myślałem ale nie chciało mi się wierzyć, że lokata na 3 miesiące, która jest nieodnawialna była podawana z procentem w skali roku. A już mi pachniało kasą na majówkę... :(
P.S. Teraz jak patrzę na lokaty to są 5-6 % (nie wczytywałem się w warunki) :mad:
Dzieki za odpowiedź.


dziwie się, że nie wiedziałeś, iż banki ZAWSZE podają oprocentowanie w skali roku. Czy to kredytu, czy to lokaty. Co do lokat, to można znaleźć wyżej oprocentowane (w Gettin jest chyba 8%, to samo w Millennium, z tym że w tym ostatnim trzeba mieć produkty w banku i z nich korzystać, aby dostać 8%).

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • qup.pev.pl