Żyla, żyletka, śmierć.Aniele usłysz moje myśli,które uciszyleś ...

Cytat:

"NICE-POLSKA - wiodącego importera automatyki bramowej, pojawił się produkt innowacyjny i rewolucyjny – siłownik wyposażony w sztuczną inteligencję – To-Max. Bieg tego siłownika kontrolowany jest z wykorzystaniem enkodera (licznika obrotów wału silnika) a elektroniczne wyłączniki krańcowe precyzyjnie i jednoznacznie określają skrajne położenia rolety: OTWARTA, ZAMKNIĘTA.
Dzięki niezwykłym rozwiązaniom technicznym To-Max jest w stanie zapamiętać i monitorować przebieg siły (a ściślej - momentu obrotowego) potrzebnej dla ruchu rolety przy podnoszeniu i opuszczaniu. Zapamiętany przebieg wymaganego momentu obrotowego w funkcji skoku rolety tworzy mapę, z którą porównywany jest na bieżąco, w czasie rzeczywistym moment potrzebny w danym momencie dla pokonania chwilowych, zmiennych oporów ruchu pancerza rolety. Nadmierny wzrost oporów zostanie zinterpretowany przez elektronikę jako przeszkoda, co wywoła natychmiastową reakcję w postaci krótkiego cofnięcia rolety. Najciekawsze jest jednak to, że również spadek zapotrzebowania mocy (występujący na przykład przy próbie podniesienia ręką już podnoszącej się rolety) będzie rozpoznany przez logikę urządzenia i wywoła alarm. To inteligentne urządzenie chroni w ten sposób przed zniszczeniem nie tylko swoją mechanikę, ale też pancerz rolety i oczywiście samą przeszkodę – obiekt, który pojawił się w przestrzeni ruchu rolety. Co więcej, stałe, powolne zmiany oporów ruchu związane ze zużyciem rolety, zabrudzeniem prowadnic oraz np. zmianami temperatury – nie wywołują alarmu. Elektronika sterująca potrafi właściwie zinterpretować takie zmiany warunków działania siłownika, dostosowując się do nich i korygując zapisane w pamięci dane. W przypadku chwilowego zwiększenia oporów (np. lód, kurz w prowadnicach) i cofnięcia rolety – świadoma komenda sterująca wydana przez użytkownika spowoduje takie zwiększenie mocy, by pokonać miejsce o zwiększonym tarciu. Dodatkowo samoczynnie skorygowana zostanie mapa oporów, z uwzględnieniem tego miejsca. W okresie eksploatacji To-Max nie wymaga więc przeprogramowania, czy jakichkolwiek innych regulacji."


Oprócz sterowania radiowego mamy tez inne rodzaje sterowan,ale pewnie to wiesz.
Nie sprzeczam sie tylko chcialem Cie ostrzec przed zbednymi dodatkowymi kosztami.
Mam nadzieje,ze ten tekst pomoze Ci zrozumiec zasade dzialania tego urzadzenia. :wink:
Nacisniecie obu przyciskow nie oznacza "podania 230v na oba przewody sterujace" tylko wyslanie kodu zero-jedynkowego do sterownika.
Mam nadzieje,ze pomoglem choc troszke :wink:



FMC do lotów online [XML]
  Panowie!

Czas żeby zastanowić się nad FMC do lotów online - w formie GAUGE.

Pomysł chodzi mi od dawna po głowie, dotychczas nie został zrealizowany (jako freeware - a o to chodzi), dlatego zakładam ten wątek, by służył jako platforma wymiany pomysłów.

Moj koncept:
1. FMC powinien sie skladac z 3 gauges:
a- wizualna gauges z klawiszami i displayem - tylko do "nadawania" i "odbierania" danych,
b- "engine" FMS - jako "niewidoczna" gauges na panelu
c- "AIRAC" - gauges - z baza danych.

2. gauges "a" powinna sie znajdowac w katalogu "aircraftpanel" - i moze byc dla kazdego samolotu inna. Tylko zmienne typu "L" beda takie same, przekazywane beda do gauges "b". Mam przez to na mysli, ze klawiatura i display moga wtedy wygladac jak np. w Airbusie, benku, czy np. w Honneywellu... Inne klawisze, inny display, inna "logika" nadawania danych - taka "wirtualna klawiatura" dla FMC. Tylko zmienne "L" beda takie same.
3. Gauges "b" i "c" beda sie znajdowac w katalogu "gauges" - przy czym "c" MOZE byc NIE komprymowana (po prostu katalog o nazwie np. "airac").
4. Gauges "b" musi zawierac modul obliczeniowy kursow, paliwa itd, itp. - dostosowany do obslugi WSZYSTKICH rodzajow FMC. Ktore funkcje beda uzywane, decydowac bedzie gauges "a".
5. Gauges "c" zawierac bedzie tylko cala mase "zmiennych lokalnych", ktore beda po prostu koordynatami FIXow, VORow itd. itp... Rowniez SIDy i STARy maga byc zdefiniowane tutaj. W sumie to nie jest trudne - wystarczy prosty konwerter do przygotowania bazy danych.

Chcialbym jeszcze wprowadzic pare spraw, ale nie mam na razie pomyslu:
1- wprowadzanie danych do FMC (czyli do gauges "a") mogloby sie odbywac BEZPOSREDNIO za pomoca klawiatury komputera (czyli trzeba by zdefiniowac jakis klawisz - albo jakas kombinacje do czasowego "odlaczynia" klawiatury od rozkazow FSa), przy czym np. "boczne klawisze FMC" mogly by byc oblozone na "F1, F2..."
2- sprawa zapisywania i odczytywania planow lotu
3- sprawa "danych technicznych samolotu" - tzn. predkosci, zuzycie paliwa, osiagi itd. danego samolotu... zapisac to znowu w nastepnym gauges? Najlepiej by bylo, gdyby FMC sam sie "uczyl" - tzn. zapisywal parametry w czasie lotu... po pewnym czysie, pracowalby dokladnie "pod" samolot...


To na razie tyle...

Pozdrawiam

Jacek



Nie zgadzam się i w ogóle nie wiem, skąd ta agresja w stosunku do wpojenia i do Reneesme.
O ile dobrze zrozumiałam wpojenie polegało na tym, że wilkołak widząc swoją idealną partnerkę natychmiast się w nią wpajał, związując się z nią emocjonalnie na stałe. Celem tego zabiegu było utworzenie szczęśliwych związków, które miały w przyszłości zaowocować silnym potomstwem. Ponieważ zaś wilkołaki to stworzenia skomplikowane i, przez swoją naturę, dość zmienne i temperamentne, wpojenie miało je, chyba, stabilizować, dawać im pewien stały punkt oparcia. Jeśli chodzi o partnerki i ich wolny wybór, to nikt im go nie odmawiał, ale dla mnie logiczne jest wyjaśnienie zawarte w książce 'who could resist such commitment and adoration?', w dodatku, jeśli traktować wpojenie jako rodzaj przeznaczenia, to wiadomo było, że ów wpojony wilkołak będzie idealny dla niej, jakby specjalnie zaprojektowany (takie stwierdzenie też pada w książce), więc o co robić wielkie halo? Poza tym nie doceniacie siły oddziaływania wychowania na nasze poglądy, mnie się wydaje, że wpojenie mogło bardziej przerazić Emily czy Kim, dla których to zjawisko było nowością, niż Claire czy Reneesme, które będą wychowywać się ze świadomością, że są czyimś obiektem wpojenia. I to właśnie ta świadomość powinna skutecznie zapobiec traktowaniu przez nich Quila i Jacoba jako wiecznych nianiek czy starszych braci, a poza tym, sorry, sama mam starszego brata i nigdy w życiu nie wpatrywał się we mnie z uwielbieniem Nie sądzę również, żeby celem wpojenia było zaserwowanie wilkołakowi wiecznej miłości do partnerki głupiej, wrednej lub takiej, która go skrzywdzi - wręcz przeciwnie, chyba wpajali się w najbardziej kompatybilne partnerki.
Natomiast co do Reneesme, to już jest chyba uprzedzenie z Waszej strony. przecież poznajemy ją jako niemowlę i poza okres dziecięcy nie wychodzi do końca sagi. Nie widzę żadnych negatywnych cech. Z tego co wyczytałam Reneesme, gdyby np. dopisano 5 tom sagi, miałaby szansę przyćmić wszystkich - nie dość, że zapowiada się na piękność, to jeszcze jest bardzo inteligentna, a jeśli odziedziczyła cokolwiek po rodzicach, to powinna być jeszcze honorowa, wrażliwa, dobra, kochająca, uczuciowa, bez krzty egoizmu (to po tatusiu), dowcipna...itd. itp. - faktycznie, Jacob na tym wpojeniu wyszedł jak Zabłocki na mydle. W dodatku jest jeszcze jedna rzecz - jako półwampirzyca Reneesme jest szybka i nie starzeje się - kolejne wspólne cechy z Jacobem, no i wychodzi na to, że genetycznie też są do siebie zbliżeni - czyli znowu kompatybilni.
Od początku nie miałam problemów z parą Reneesme i Jacob, ponieważ to jest IMHO idealne rozwiązanie dla Jacoba - Reneesme to jakby esencja Belli, plus szybkość i nieśmiertelność a minus miłość do Edwarda. Taka Bella v. 2.0 - specjalnie dla Jake'a.
A że Jake dostaje swój happy end w środku książki - bedę brutalna i walnę prosto z mostu - jest tak dlatego, że Jacob nie jest głównym bohaterem tej sagi i tu nie o jego zakończenie chodzi. A poza tym happy end Jake'a wcale nie jest taki oczywisty - jest jeszcze ten południowoamerykański półwampir, który na Reneesme spogląda pożądliwie - to mogłaby być bardzo ciekawa historia, tym bardziej, że Reneesme ma pole do wyboru...



Niestety, pytania te w części nie pokrywają się z tymi, jakie podał nam profesor Patryas na wykładzie. Wspólna jest na pewno metoda 0-1

Jak tylko je gdzieś znajdę, to przepiszę i umieszczę na forum, choć może ktoś ma już gotową wersje elektroniczną, którą wystarczy tylko wkleić ?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A oto lista pytań z wykładu

1. Sprawdź metodą 0-1 czy dane wyrażenie jest tezą rachunku zdań (przykład z 3 zmiennymi)

2. Jedno z 4 wymienionych:
A) Wykaż, że poniższa sekwencja jest wyrażeniem rachunku zdań
B) Wykaż, że poniższa sekwencja jest formułą zdaniową rachunku predykatów
C) W poniższej formule zdaniowej rachunku predykatów wskaż zasięgi poszczególnych kwantyfikatorów oraz ustal, która zmienna, na jakim miejscu występuje jako zmienna wolna, a na jakim miejscu występuje jako zmienna związana i przez który kwantyfikator
D) Dokończ następujące zdania tak, aby stały się egzemplifikacjami znanych Ci praw logiki.

3. Pojęciówka z rodziałów 1-4 (3 definicje)

4. Podaj zapisy symboliczne ("magiczna 60-ka" - 3 zapisy)

5. Jedno z poniższych:
A) Wynikanie i wynikanie logiczne (8 wnioskowań)
B) Mając na uwadze znane Ci rodzaje relacji zakwalifikuj relację "bla bla" - uzasadnij swoje ustalenia (największy nacisk kładzie się na to co napiszemy o zwrotnych, symetrycznych i przechodnich, choć trzeba pamiętać o równościowych, liniowo porządkujących i spójnych)
C) DEFINICJE - jedna z poniższych:
- omów budowę definicji równościowej
- omów budowę definicji przez abstrakcję
- przedstw wszystkie znane Ci schematy definicji cząstkowych
- omów budowę definicji indukcyjnej
- omów funkcjonowanie definicji przez postulaty
- omów rodzaje definicji ze względu na zadania
- sprecyzuj etapy eksplifikacji
- omów błędy w definiowaniu (za wyjątkiem błędu nieadekwatności)
- omów błąd nieadekwatności

6. Jedno z poniższych
A) Jedno z 4 następujących pytań
- zilustruj i omów związki między rodzajami reguł językowych
- przedstaw ogólny schemat wnioskowania przez indukcję enumeracyjną niezupełną i podaj jeden NIEKSIĄŻKOWY przykład takiego wnioskowania
- przedstaw schemat wnioskowania przez analogię pierwszego typu i podaj jeden NIEKSIĄŻKOWY przykład takiego wnioskowania
- przedstaw schemat wnioskowania przez analogię drugiego typu i podaj jeden NIEKSIĄŻKOWY przykład takiego wnioskowania

B) pojęciówka z rozdziałów 5-7
C) Tego punktu nie jestem pewien, ale chyba było w nim coś o błędach we wnioskowaniu


Z tego co widać pytania 1-4 pokrywają się całkowicie, w pytaniu 5 doszło nam: określ relację, zaś w pytaniu 6 możemy mieć pojęciówkę z rozdziałów 5-7 lub ewentualnie błędy we wnioskowaniach. Gdybym coś przeoczył, to po prostu, niech ktoś doda ewentualne poprawki.

Mam nadzieję, że to coś pomoże

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • qup.pev.pl