Żyla, żyletka, śmierć.Aniele usłysz moje myśli,które uciszyleś ...

MZK jest spółką gminną więc Rada Miejska może sporo zrobić. Nie rozumiem co ma do tego Wrocław? Wiem również, że kino jest prywatne. Jako potencjalnie przyszły radny będę wspierał pomysł budowy galerii handlowej w mieście. W takim obiekcie powinno znajdować się kino z prawdziwego zdarzenia.
Mam rozumieć, że wg Twojego toku myślenia nic w Nysie nie powstanie dopóki nie wybudują obwodnicy miasta?
Sama w sobie obwodnica odciąży ulice w centrum miasta, ale nie spowoduje, że nagle w jej pobliżu wyrosną fabryki, centra logistyczne. To nie jest autostrada, aby znacząco przyciągała inwestorów.

To co zamierzam nie uważam, żeby było wielką lipą. Ale szanuje twoje zdanie.





Po Smoleńsku? Wojsko, policja, Straż Miejska w Warszawie, polska ambasada i konsulat w Moskwie, koordynacja działań logistycznych na szczeblu rządowym.
Podczas powodzi: Państwowa Straż Pożarna, policja i wojsko. Koordynatorami akcji w terenie są wojewodowie (organy administracji rządowej).


Wojsko - jest ich tylu, że jak "poszła" informacja, że na Kozanowie puścił wał, to musieli zostawić Kotowice i udać się do Wrocławia. Co by było, gdyby wał puścił jeszcze w jednym miejscu. Zdecydowanie było za mało żołnierzy, zwłaszcza, że tej 'powodzi nie było".
PSP i OSP - Było działało, choć po tym co się działo w Siechnicach (przy młynie) nie sądzę, żeby można to było nazwać sprawnym działaniem.
Policja - Poza znajomymi, którzy zasuwali na wałach jako wolontariusze, to zbyt dużo Policji to nie widziałem.

Co by te wszystkie instytucje zrobiły, gdyby w działania nie zaangażowali się cywile??



Nie mogę niestety na etapie ,,wykuwania" koncepcji projektu przedstawić jego całości na Forum.Generalnie ma ona kilka celów:stworzenie szkieletu sieci dla dostarczenia szerokopasmowego Internetu dla mieszkańców Gminy, znaczące zmiejszenie abonamentu (niestety nie będzie on mógł być całkowicie za darmo- mamy tu do czynienia z zasadami wolnej konkurencji i wolnego rynku), modernizacja i rozbudowa systemu przez okres 5 lat. W jego ramach Gmina będzie chciała realizować nowatorski program społecznego wsparcia, przeznaczony dla osób w złej sytuacji materialnej, uczących się itp. poprzez udostępnienie na zasadzie dzierżawy (pod nadzorem GOPS) pewnej liczby zestawów komputerowych wraz z koniecznym oprogramowaniem oraz zapewnieniem bezpłatnego dostępu do Sieci. Byłby to element wspierania edukacji i aktywizacji znacznie lepszy w moim odczuciu niż inne formy wsparcia. Projekt w zamierzaniach miałby być współfinansowany ze źródeł UE.Mamy do czynienia jednak aktualnie z wieloma problemami natury technicznej i logistycznej- usługa musi być na odpowiednim poziomie szybkości przesyłu danych, oraz poważne zagadnienie zarządzania całym systemem.
Jest to projekt- niestety (i ,,stety" ) nowatorski- dotychczas w Polsce na terenie Gminy wiejsko-miejskiej nie stworzono podobnego tak dużego systemu i nie mamy skąd czerpać dobrych wzorców- raczej od nas inne JST będą się uczyć.
Pojawiło się się wątpliwości dotyczące finansowania projektu: Gmina na pewno bedzie musiała wyłożyć pewne środki ponieważ nie wszystko będzie wydatkiem kwalifikowanym do wsparcia ze strony UE- tą decyzję bedzie musiała podjąć społęczność Gminy poprzez głos Wójta i Rady Gminy. Myślę jednak że pieniądze te zwrócą się o wiele szybciej niż można się spodziewać- choćby poprzez przyciągnięcie jeszcze większej ilości młodych ludzi z Wrocławia którzy chcieliby się osiedlić w Gminie, co przełoży się na wzrost cen ziemi. Zyski na pewno będą wymierne, nie tylko w krótkiej ale dłuższej perspektywie- u podstawy budowy społeczeństwa opartego na wiedzy leżą właśnie tego typu działania.
W tym momencie całą sprawą zajmują się informatycy i specjaliści od funduszy UE- mam nadzieję że przygotujemy logiczny i zwarty projekt który w znaczącym stopniu przyczyni się do rozwoju Gminy.
pozdr.
Grzegorz Salwa

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • qup.pev.pl