Żyla, żyletka, śmierć.Aniele usłysz moje myśli,które uciszyleś ...

Jak w temacie. Poszukuję do wynajęcia lokal przeznaczony dla firm. Warunki są następujące:

- aneks kuchenny
- minimum 3 pomieszczenia, w tym w jednym ma się zmieścić taki domowy stół do bilarda, piłkarzyki, darty, mały barek - takie zaplecze socjalne
- lokal niekoniecznie musi znajdować się w centrum Krakowa, ale w miarę łatwy dojazd jest mile widziany
- odpada opcja, że obok lokalu będzie zaraz mieszkanie. Wczoraj byłem w Wieliczce w jednym budynku do wynajęcia i obok biura, które już miałem wziąć, znajdowało się mieszkanie, w którym sa sobie małżeństwo z dziećmi
- jeśli lokal będzie umeblowany, to będzie miło. Jeśli nie, jakoś dam sobie radę
- musi zawierać toaletę + prysznic
- możliwość podpięcia w miarę szybkiego łącza internetowego wraz z pulą adresów IP

Wiem, mam wysokie wymagania, ale takie potrzeby mam ja i moi kumple.
Jeśli ktokolwiek z was ma kogoś znajomego, kto ma do wynajęcia lokal biurowy, lub znacie oferty spoza biura pośrednictwa, to byłbym wdzięczny za info.
Jak usłyszałem ile pośrednicy biorą sobie za swoje usługi, tak się zastanawiam czy nie zmienić profilu działalności

A - lokal potrzebuję od początku stycznia, bądź od połowy grudnia.

Nie napiszę co to będzie za firma i czym się będzie docelowo zajmować. Ogólnie tylko mogę powiedzieć, że IT. Ale nic więcej



Apartamenty Odkryj Kraków poszukują studenta studiów zaocznych na stanowisko kierowca- logistyk w wymiarze 3/4 etatu.

W zakresie obowiązków są następujące zadania:

-transport środków czystości i pościeli z magazynu do apartamentów;
-obsługa klienta w apartamencie (przekazanie i odbiór lokalu)
-obsługa i utrzymywanie odpowiedniego stanu zasobów magazynu;
-drobne prace konserwacyjne w wynajmowanych lokalach;
-inne prace biurowe;

Wymagania
-poszukujemy studenta chętnego do pracy w wymiarze 3/4 etatu. Po zakończeniu wakacji istnieje możliwość dostosowania godzin pracy tak żeby nie kolidowały z zajęciami na uczelni.
-dyspozycyjność od poniedziałku do piątku.
-dobra znajomość języka angielskiego.
-prawo jazdy kat. B.
-dobra orientacja w centrum Krakowa.
-miejsce zamieszkania w Krakowie.

Mile widziane
-znajomość innych języków obcych

Wynagrodzenie
umowa zlecenie, 800-1200zł netto (na ręke) miesięcznie w zależności od natężenia ruchu turystycznego.

Osoby zainteresowane proszone są o przysyłanie CV na adres cv(@)odkryjkrakow.pl



Miejsce dla kreatywnych
08-04-09 10:04:04:34, UM Ruda Śląska, gospodarkaslaska.pl
Śląski Park Przemysłowo – Technologiczny to odpowiedź zarówno na potrzeby Rudy Śląskiej i Świętochłowic, jak i całej śląskiej metropolii – zagospodarowanie terenów pokopalnianych, jak i w ogóle współczesnej gospodarki – innowacyjne rozwiązania i nowe technologie. Jest również przykładem współdziałania sąsiednich miast, które jest niezbędne w naszej konurbacji.
Ewolucja Parku jest przykładem na to, że spuściznę po tracącym na znaczeniu przemyśle ciężkim można wykorzystać, tchnąć nowe życie w opuszczone obiekty. Samo utworzenie takiej struktury to nie wszystko. Potrzebne jest ciągłe poszerzanie oferty, szukanie nowych rozwiązań na miarę wyzwań naszych czasów. Nasz Park właśnie w ten sposób działa, czego symbolem była zmiana nazwy – ze Śląskiego Parku Przemysłowego na Śląski Park Przemysłowo – Technologiczny.

Śląski Park Przemysłowo – Technologiczny to miejsce dla kreatywnych. Najlepszym przykładem jest otwarty w ubiegłym roku Inkubator Innowacji Technologicznych i Usługowych „Architektura i Budownictwo”, umożliwiający młodym ludziom zaistnienie na rynku.

Atutem Parku jest również dobre skomunikowanie – bliskość Drogowej Trasy Średnicowej - kluczowe w czasach, gdy odległości nie mierzymy w kilometrach, ale czasem dotarcia do celu. Zapraszam więc przedsiębiorców z pomysłami do skorzystania z jego oferty.

http://www.gospodarkaslaska.pl/?ac=artykulKat&id=16410

---------------------------------------------------------------------------------------------

Idea Parku sprawdza się
08-04-09 10:04:04:33, jac - gospodarkaslaska.pl
Idea Parku sprawdza się


Od powołania Śląskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego minie wkrótce pięć lat, jak patrzyłem na krajobraz wokół, zmiany są już widoczne. Można zatem stwierdzić, że się udało...

– 5 maja będzie pięciolecie istnienia Parku. Ten czas to dużo i mało zarazem. Idea na pewno się sprawdziła. Początkowym celem istnienia Parku było zagospodarowanie terenów i obiektów poprzemysłowych. Ruda Śląska przekazała Parkowi ok. 60 ha trudnych, niechcianych przez nikogo terenów, które wymagały nowej infrastruktury i makroniwelacji.

Początkowo otrzymaliśmy ok. 30 mln zł dotacji, a dziś majątek spółki zbliża się do 50 mln. Zaczynaliśmy od poręczeń gmin, a całe finansowanie wypracowaliśmy samodzielnie.

Park to ok. 1000 ha, a więc duża część dwóch tworzących go miast – Rudy Śląskiej i Świętochłowic. Pracy jest ciągle przed nami bardzo wiele. Na razie zajęliśmy się terenami pokopalnianymi – po KWK „Walenty -Wawel”, jednej z najstarszych kopalń w Europie, zlikwidowanej dziesięć lat temu, oraz po KWK „Polska – Wirek” w Świętochłowicach. Tereny były, ale brakowało ich otwarcia, tj. infrastruktury, dróg, odtworzenia majątku.

Teraz, po odpowiednim przygotowaniu i uzbrojeniu, udostępniamy je sukcesywnie inwestorom. Przykładowo na ul. Zajęczej, po makroniwelacji, w której wykorzystaliśmy odpady pokopalniane, wybudowaliśmy mierzącą 1,5 km drogę oraz halę z zapleczem dla konkretnych inwestorów. Dziś jest tam już spółka, która zainwestowała 50 mln zł i zajmuje się produkcją konstrukcji stalowych.

Działalność Parku świetnie wpisuje się w strategię rozwoju Rudy Śląskiej, gdyż Wasza działalność jest spójna z innymi instytucjami w mieście.

– W Rudzie funkcjonuje Agencja Rozwoju Lokalnego, Park Technologiczny i Inkubator Technologiczny. Każdy z tych podmiotów ma swoje zadanie, naszym jest szukanie inwestorów oraz wprowadzanie innowacyjności w niszy architektoniczno-geodezyjnej. To oczywiście element koncepcji rozwoju miasta, które do niedawna kojarzone było głównie z przemysłem węglowym i hutnictwem. Dziś Ruda Śląska staje się miejscem, gdzie tworzy się rzeczy nowe, innowacyjne, w ścisłym powiązaniu z ośrodkami naukowymi.

Jak powstawał Park to przejęliśmy budynki pokopalniane, na których czas odcisnął swoje piętno. Mieliśmy wybór – albo je wyburzyć, albo odrestaurować. Zdecydowaliśmy się na to drugie rozwiązanie. Wykorzystując środki unijne, przywróciliśmy budynki do życia, zagospodarowując je na inkubator. W Rudzie Śląskiej jest zamiejscowy ośrodek geodezji krakowskiej AGH, niedaleko są odpowiednie wydziały Politechniki Śląskiej, zdecydowaliśmy się więc utworzyć klaster, inkubator geodezyjno-architektoniczny. Po niemal pół roku całe budynki były już zajęte! Pojawiły się biura projektowe, część lokali wykorzystują studenci. Dziś myślimy o stworzeniu dzielnicy przemysłów kreatywnych, czyli np. wzornictwa, malarstwa.

Świeże i dobre pomysły rodzą się w głowach studentów – przyszłych architektów. Trzeba wykorzystać ich unikatowość i oryginalność. Jeśli połączymy to z już istniejącymi biurami projektowymi, gdzie mogą oni znaleźć pracę, to otrzymamy nowe myślenie i nowy wyraz dla Rudy Śląskiej.

Jednak to dopiero początki, co planujecie w dalszych etapach rozwoju Parku?

– Obecnie kończymy prace nad strategią rozwoju, gdzie szczegółowo określimy swą misję i cele na następne lata. Jaka to misja? Na pewno to, co wyznaczyła nam gmina, a więc zagospodarowanie terenów poprzemysłowych. Dostajemy tereny, przystosowujemy je i poszukujemy inwestorów. Następnie za pomocą Biura Obsługi Inwestorów wspieramy przedsiębiorcę, który chce się u nas ulokować, pomagając mu przykładowo uzyskać niezbędne zezwolenia, licencje. Drugą sferą jest wykorzystanie funduszy unijnych z horyzontu 2007–2013 na wspieranie innowacji architektoniczno-geodezyjnych. Dwa duże projekty – wspomniany klaster oraz środki pomocowe na opracowanie biznes planów i studiów wykonalności dla 10 dużych firm – już zostały zgłoszone. Trzecia sfera to zachowanie tego, co zabytkowe. Musimy odbudować dwie wille i przystosować je na „domy architekta”. W Rudzie brakuje powierzchni biurowych i to trzeba zmienić, a my to możemy zrobić.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiał: (JW)

http://www.gospodarkaslaska.pl/?ac=artykulKat&id=16414

  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • qup.pev.pl